Forum47

PORTAL Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et
Geri git   Forum47 Mardin'in Gülü >
•.(¯`•.Hayat Ve Yaşam •´¯).• > Magazin, Sohbet > Sohbet
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol Radyo Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Tags: , , , , , ,

Konu Bilgileri

renkler ve uyum ile ilgili sorulan sorular ve kararsızlıklar

Görüntülemeler : 53361

Konudaki Cevap Sayısı : 0

Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler :  

Anket: KONUDAN MEMNUN KALDINIZMI
Cevap şıkları
KONUDAN MEMNUN KALDINIZMI

Yeni Konu aç Cevapla

Konu Araçları Stil
Alt 12-26-2007, 11:23   #1 (permalink)
Üye

=MaGmA= - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

www.forum47.com
Bilgiler
Üye No: 4
Teşekkür Thanks: 5,071
İtibar
Rep Puanı : 142
Rep Derecesi : =MaGmA= will become famous soon enough=MaGmA= will become famous soon enough

renkler ve uyum ile ilgili sorulan sorular ve kararsızlıklar
Rana Nuhoğlu / Renk Uzmanı sizlere yardımcı oluyor

Renk uyumu hakkında bilgi verebilir misiniz?

Salonunuzda ilk önerim krem rengi koltuklarınızın üzerinde renklendirme için kırlentler kullanmanız Renkler karakteristik enerjilerden ibarettirler ve kendi karakterlerini bizlere yansıtırlar Yalnız bir rengin çok aşırı kullanılması halinde o rengin kötü etkileri kişiyi etkilemeye başlar Bunun önüne geçmenin yolu her rengi tamamlayıcısı yani komplemanteri dediğimiz eşi ile beraber kullanmaktır Size bu komplemanterleri yazacağım İlk koşul mekanda kullanılacak rengin tamamlayıcısını da bulundurmak olacak

İkinci koşul ise renklerin karakterlerine göre onları doğru yerlerde kullanmak Size renklerin genel karakterlerinden de bahsedeceğim Böylelikle siz de elinizdeki eşya ve aksesuarları da göz önünde bulundurarak doğru yerde doğru renk kullanımını seçebilirsiniz

Kırmızı ile turkuaz komplemanterdir Kırmızı en güçlü renklerden biridir Hareketlilik ve enerji sağlar Genelde mutfaklarda ve aksesuar olarak yatakodalarında öneriyorum Turkuaz mavi ve yeşilin karışımından oluşur
Eğitici arındıran bir enerjisi vardır Özellikle ev girişlerinde antrelerde öneririm

Dışarıdan stres içinde gelen kişinin yorgunluğunu ve stresni almaya yardımcı olur
Sarı ile mor (ve mor aile renkleri; eflatun menekşe lila gibi) komplemanterdir Sarı tetikleyici bir renktir Güneşin rengidir ve gençlik aşılar Özellikle ders çalışan öğrencilere öneririm Zekanın çalışmasına yardımcı olur ve pratik çalışmayı sağlar Yalnız çok kuvvetlidir ve mutlaka komplemanteri ile beraber kullaılmalıdır Mor ise aynı şekilde koyu tonlarından kaçılması gereken bir renktir Morun koyu tonları psikolojinin zorlanmasına hayal gücünün çok artmasına ve kişinin düşünce dehlizlerine sürüklenmesine sebep olabilir Ama özellikle lila uyku getirir Bilge düşünceye yönlendirir Yatak daları için sarımsı ahşap (kayın meşe gibi) ve lila duvar boyası öneriyorum genelde

Mavi ve turuncu komplemanterdir Benim en sevdiğim ikilildir çünkü birbirini tam anlamıyla tamamlar Mavi mantığa sürükler Dinlendirici iyileştirici, sakinleştirici etki sağlar Turuncu ise neşelendirir, duygusallığa yöneltir
Özellikle oturma odalarında tavsiye ediyorum

Ve son ikilimiz yeşil ve macenta(fuşya ve pembe) ikilisi (Bazı renkbilimcilere göre yeşil ile kırmızıda birbirlerini tamamlar) Yeşil denge huzur ve güven aşılar Kişiye dinginlik verir ve kişinin yeşilin bulunduğu ortamda uzun süre rahatça oturduğu denenmiştir Pembe ise hassas duyguları ön plana çıkarır Yatak odası salon gibi alanlarda öneriyorum

Benim önerim; sarı ve mor aile renklerini kullanmanız Perdede mor, fonda açık lila, halıda krem rengi üzerine mor, leylak, kırmızı hatta fuşya kullanmanız

Duvarda ise Marshall Renk Kuşağı kartelasından lila (kod:4302) kullanmanızı öneriyorum

Yatak odanızda kahverenginin can sıkıcı enerjisini azaltmak amacıyla deniz mavisi kullanmalısınız Duvarda Marshall Renk Kuşağı Kartelasından Derya (kod:4401) Perdede beyaza yakın krem fonda yine açık bir mavi kullanın

Halıda ise beyaza yakın kremi sade şekilde kullanabilirsiniz Turuncu renkli aksesuarlar öneriyorum

Rana Nuhoğlu / Renk Uzmanı

Çocuk odası için laminat parke rengi ne olmalı?

Zeminde koyu renkten kaçınmalısınız Özellikle kahverengi tonları negatf enerji salgılarlar Benim önerim kayın veya akçaağaç Odada eflatun ve lila başta olmak üzere renkli aksesuarlar kullanmanızı öneriyorum Sarı ve kırmızı renkleri kullanırken çok aşırıya kaçmamalısınız keza ikisi de kuvvetli ve tetikleyici renklerdir

Oturma odam için ne renk perde seçmeliyim?

Krem rengi opal bir renktir ve negatif etkisi hemen hemen hiç yoktur Her renk ile uyum sağlar Bunun haricinde odanızda bulunan mor için uyum sağlayacak renk sarıdır Odanızın duvar rengini yazmamışsınız Eğer duvarlar beyaza yakın renk tonunda ise mor bir perde ve fonda açık sarı öneriyorum Eğer koyu veya her hangi başka renk ise koltuklarınızdaki krem tonunda perde ve fon öneriyorum Sarı aksesuarlar kullanmalısınız

Oda ve mobilya konseptine uygun perde renkleri ne olmalı?

Salonunuzda ilk önerim krem rengi koltuklarınızın üzerinde renklendirme için kırlentler kullanmanız Renkler karakteristik enerjilerden ibarettirler ve kendi karakterlerini bizlere yansıtırlar Yalnız bir rengin çok aşırı kullanılması halinde o rengin kötü etkileri kişiyi etkilemeye başlar Bunun önüne geçmenin yolu her rengi tamamlayıcısı yani komplemanteri dediğimiz eşi ile beraber kullanmaktır Size bu komplemanterleri yazacağım İlk koşul mekanda kullanılacak rengin tamamlayıcısını da bulundurmak olacak

İkinci koşul ise renklerin karakterlerine göre onları doğru yerlerde kullanmak Size renklerin genel karakterlerinden de bahsedeceğim Böylelikle siz de elinizdeki eşya ve aksesuarları da göz önünde bulundurarak doğru yerde doğru renk kullanımını seçebilirsiniz

Kırmızı ile turkuaz komplemanterdir Kırmızı en güçlü renklerden biridir Hareketlilik ve enerji sağlar Genelde mutfaklarda ve aksesuar olarak yatakodalarında öneriyorum Turkuaz mavi ve yeşilin karışımından oluşur
Eğitici arındıran bir enerjisi vardır Özellikle ev girişlerinde antrelerde öneririm

Dışarıdan stres içinde gelen kişinin yorgunluğunu ve stresni almaya yardımcı olur
Sarı ile mor (ve mor aile renkleri; eflatun menekşe lila gibi) komplemanterdir Sarı tetikleyici bir renktir Güneşin rengidir ve gençlik aşılar Özellikle ders çalışan öğrencilere öneririm Zekanın çalışmasına yardımcı olur ve pratik çalışmayı sağlar Yalnız çok kuvvetlidir ve mutlaka komplemanteri ile beraber kullaılmalıdır Mor ise aynı şekilde koyu tonlarından kaçılması gereken bir renktir Morun koyu tonları psikolojinin zorlanmasına hayal gücünün çok artmasına ve kişinin düşünce dehlizlerine sürüklenmesine sebep olabilir Ama özellikle lila uyku getirir Bilge düşünceye yönlendirir Yatak daları için sarımsı ahşap (kayın meşe gibi) ve lila duvar boyası öneriyorum genelde

Mavi ve turuncu komplemanterdir Benim en sevdiğim ikilildir çünkü birbirini tam anlamıyla tamamlar Mavi mantığa sürükler Dinlendirici iyileştirici, sakinleştirici etki sağlar Turuncu ise neşelendirir, duygusallığa yöneltir

Ve son ikilimiz yeşil ve macenta(fuşya ve pembe) ikilisi (Bazı renkbilimcilere göre yeşil ile kırmızıda birbirlerini tamamlar) Yeşil denge huzur ve güven aşılar Kişiye dinginlik verir ve kişinin yeşilin bulunduğu ortamda uzun süre rahatça oturduğu denenmiştir Pembe ise hassas duyguları ön plana çıkarır Yatak odası salon gibi alanlarda öneriyorum

Benim önerim; sarı ve mor aile renklerini kullanmanız Perdede mor, fonda açık lila, halıda krem rengi üzerine mor, leylak, kırmızı hatta fuşya kullanmanız

Duvarda ise Marshall Renk Kuşağı kartelasından lila (kod:4302) kullanmanızı öneriyorum

Yatak odanızda kahverenginin can sıkıcı enerjisini azaltmak amacıyla deniz mavisi kullanmalısınız Duvarda Marshall Renk Kuşağı Kartelasından Derya (kod:4401) Perdede beyaza yakın krem fonda yine açık bir mavi kullanın

Halıda ise beyaza yakın kremi sade şekilde kullanabilirsiniz Turuncu renkli aksesuarlar öneriyorum

Renklere göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür ederim

Salon perde,koltuk ve duvar rengim ne olmalı?

Kahverengi başlangıçta güven verici bir enerjiye sahipken zaman içerisinde sıkıcı negatif enerji oluşturur Bunu enerjiyi dengelemenin yolu odada deniz mavisi kullanmak
Renkler karakteristik enerjilerden ibarettirler ve kendi karakterlerini bizlere yansıtırlar Yalnız bir rengin çok aşırı kullanılması halinde o rengin kötü etkileri kişiyi etkilemeye başlar Bunun önüne geçmenin yolu her rengi tamamlayıcısı yani komplemanteri dediğimiz eşi ile beraber kullanmaktır Size bu komplemanterleri yazacağım İlk koşul mekanda kullanılacak rengin tamamlayıcısını da bulundurmak olacak

kırmızı ile turkuaz komplemanterdir Kırmızı en güçlü renklerden biridir
Hareketlilik ve enerji sağlar Genelde mutfaklarda ve aksesuar olarak yatakodalarında öneriyorum Turkuaz mavi ve yeşilin karışımından oluşur Eğitici arındıran bir enerjisi vardır Özellikle ev girişlerinde antrelerde öneririrm Dışarıdan stres içinde gelen kişinin yorgunluğunu ve stresni almaya yardımcı olur

Mavi ve turuncu komplemanterdir Benim en sevdiğim ikilildir çünkü birbirini tam anlamıyla tamamlar Mavi mantığa sürükler Dinlendirici iyileştirici, sakinleştirici etki sağlar

Turuncu ise neşelendirir, duygusallığa yöneltir Özellikle oturma odalarında tavsiye ediyorum Ve son ikilimiz yeşil ve macenta(fuşya ve pembe) ikilisi (Bazı renkbilimcilere göre yeşil ile kırmızıda birbirlerini tamamlar) Yeşil denge huzur ve güven aşılar Kişiye dinginlik verir ve kişinin yeşilin bulunduğu ortamda uzun süre rahatçaoturduğu denenmştir Pembe ise hassas duyguları ön plana çıkarır Yatak odası salon gibi alanlarda öneriyorum
Sizin mekanınız için benim tavsiyem ise; şöminenin üstü için Marshall Renk Kuşağı kartelası okyanus rengi (kod:4402) Duvarlar için Derya(kod:4401) Koltuk takımları için beyaz Mavi, turuncu ve çivit aksesuar Mutfak seramik rengi için tavsiyem yine mavi Tezgah üstünde turuncumsu doğal taş (Tezgah ile üst dolapların arasında) Perde beyaz fon açık mavi (buz mavisi)

Salonumun perdeleri ne renk olmalı

Salonunuz için renk tavsiyesi yapmıştım Mutfağınız için önerim yeşil, kırmızı ve pembe olacak Kırmızıyı sadece aksesuarda kullanmanızı tavsiye ederim

Perde ve halı rengi

Salonunuzda renksizlik hakim Kahverengi başlangıçta güven verici bir enerjiye sahipken zaman içerisinde sıkıcı negatif enerji oluşturur Venge kahverenginin koyusu olduğu için bu negatifliği oldukça artırır Bunu enerjiyi dengelemenin birinci yolu odada deniz mavisi kullanmak

Yalnız bunu perdede kullanırsak çok aykırı görünecek Bu yüzden bol bol deniz mavisi aksesuar kullanmanızı öneriyorum Perde için önerim krem rengi Fonda açık bir turuncu kullanabilirsiniz Yada bunun tam tersini yapabilirsiniz
Perdede açık turuncu fonda krem Halıda önerim sarımsı krem üzerine canlı renkler deniz mavisi ağırlıkta turuncu ve biraz kırmızı

Oturma odanızda Duvardaki lila için enerji dengesi sağlayacak renk ise sarıdır Perdede duvarlarınızdaki renkten bir iki yon koyu bir lila fonda ise açık sarı kullanmanızı öneriyorum Halıda oranj kullanın Oranj çivit mavi ile tamamlayıcılık oluşturur

Renk Körlüğü

Renk körlüğü iki türlü olabilir Birincisi tamamen hiç bir rengi görememekle ilgilidir İkincisi ise daltonizm dediğimiz belli renkleri ayıramama durumudur Hiç bir rengi göremeyen ayırt edemeyen biri için açıklama yapmak istiyorum Her renk karakteristik bir enerjidir ve öncelikle içimizde yaşar
Renkleri görebilmek için bir sıra mucizevi tesadüfün bir araya gelmesi gerekir Kısaca açıklamaya çalışırsam ; Evrendeki tüm dalga boylarının en büyüğü en küçüğünden on üzeri yirmi beş kat daha fazladır Güneşten bize gelen dalga boyları ise 0,3 mmikron ile 1,5 mmikron arasındadır Yalnız bu dalga boylarının hepsi faydalı ve yaşamı sağlayacak şekilde değildir

Güneşten gelen zararlı dalga boyları atmosfer denilen süzgeç tarafından süzülmektedir Renkleri görmemizi sağlayan dalga boyu ise 0,4 ile 0,7 mmikron arasındadır Ve bu ışının dünya yüzeyine inebilme olasılığı 1025'de
1 dir Bu mucize gerçekleşir ve renkleri görmemizi sağlayan ışın yeryüzüne iner Yeryüzüne dalga boyları şeklinde gelen bu ışımaya biz foton adını takıyoruz Maddelere çarpan foton maddenin yüzeyindeki fotonu harekete geçirir Ve madde de foton ışıması yapar ve bu ışıma bizim gözümüze gelir

Fakat bu yeterli değildir Bu sürecin ilk adımıdır Renkleri görebilmemiz için mükemmel donatılmış gözlere ihtiyacımız vardır Keza bazı hayvanlar renkleri göremezler Boğa buna örnektir Yani boğa kırmızıyı görmez onun enerjisine saldırır İnsan gözünde iki farklı hücre mevcuttur Koni ve çubuk hücreleri Çubuk hücreleri belli ışık miktarında ortaya çıkar ve nesneleri görmemizi sağlar Keza ay ışığında renkleri göremeyiz Koni hücreleri ise renkleri görebileceğimiz ışık seviyesinde ortaya çıkar Mavi, kırmızı ve sarı koni hücrelerinin çeşitli oranlarda karışımıyla milyarlarca farklı rengi görebilmemiz mümkün olur Biraz daha detaylandıracak olursak; İnsan gözü mükemmel dizayn edilmiş bir organdır hatta bazı bilim adamları tarafından beynin bir uzantısı olarak kabul edilmektedir Kafatası içerisine mükemmel şekilde yerleştirilmiş göz üç bölümden oluşmaktadır Ağsı tabaka, renkli tabaka ve göz akı Göz akı prizma görevi yapar ve gelen ışığın kırılmasını sağlar Göz bebeği ışık ayarlayıcısıdır Gelen ışığı küçülüp büyüyerek ayarlar Hatta karanlıkta ilk etapta göremeyiz Biraz zaman geçtikten sonra göz bebeğinin emri ile gözde rodopsin denilen bir madde salgılanır Düşük ışıkta salgılanan bu madde sayesinde nesneleri daha net görmeye başlarız Ağsı tabaka ise göze gelen görüntünün kimyasal tepkimeler ve görme sinirleri yolu ile beyine iletilmesini sağlar Beyne giden görüntü ilk etapta terstir Ters giden görüntü burada düzleşir ve biz görmüş oluruz

İnsan harici çoğu canlıda koni hücreleri yoktur ve renkleri göremezler Boğa bunların içerisinde en ilginç etki gösterendir Yani boğalar kırmızıyı görmez ve onun enerjisine saldırırlar Keza kırmızı Newton'un spektrum solaers dediğimiz renk tayfında 650 dalga boyuyla enerjisi en güçlü olan renktir
Yapılmış bir uygulamadan bahsetmek istiyorum altı nokta körler vakfında bırak renkleri görmeyi hiç bir şey göremeyen bir sınıf ama üzerinde renk duyarlılığını artırma uygulaması yapılmıştır Bir ayın sonucunda renk duyarlılığı artırılmış denekler el yordamı ile kırmızıyı maviyi turuncuyu sarıyı el yordamı ile enerjilerini hissederek ayırt etmeye başlamışlardır

Size de küçük uygulamayı yazacağım deneyebilirsiniz Sonuçta renkler enerjileri ile kişileri etkilerler Görünmesi yada görünmemesi önemlidir
Ama enerjilerini hissetmeye etkilenmeye engel değildir Yani kırmızı ile karşı karşıya kalan kişi onu görse de görmese de kırmızıdan aynı şekilde etkilenir
Renk duyarlılığını artırma uygulaması:
Rengi görmeden duyarlılıkla da hissetmek mümkündür Kendinize 5*5 ebadında bir kırmızı ve bir de mavi kart hazırlayın Gözlerinizi kapatarak hangi kartın hangi renk olduğunu bilmeden dizlerinizin üzerine yerleştirin Yine gözleriniz kapalı ellerinizi kartların üzerine yaklaştırın (avuç içleriniz kartın tam üstüne gelecek şekilde olsun ve kartlardan yaklaşık 2-3 cm yukarda olsun) konsantre olarak bir süre o şekilde durun Belirli bir süre sonra kırmızı karttan sıcak bir esinti mavi karttan ise daha serin bir esinti hissedeceksiniz Kırmızı sıcak renk grubunda mavi ise soğuk renk grubundadır ve bu enerjilerine aynen yansır Bunu tam olarak ayrıştırmaya başladıktan sonra diğer renkleri de deneyebilirsiniz Zamanla iki soğuk renk olan mavi ve yeşili iki sıcak renk olan kırmızı ve turuncuyu birbirinden ayırabilecek duyarlılığa sahip olabilirsiniz

Mint yeşiline uygun renkler

Yeşil ile tamamlayıcı olan renkler fuşya, pembe tonları ve kırmızıdır Bu renkleri kullanabilirsiniz

Benim önereceğim kombinasyon; tamamen kırmızı bir halı Kırmızı bir perde fonda uçuk yeşil Aksesuarda ise fuşya, yeşil ve kırmızı Özellikle kumaş mistik aksesuarlaın çok güzel duracağını düşünüyorum Koltuklarınızın üzerine kırmızı ve fuşya boncuklu ve gümüş sim işlemeli kırlentler kullanabilirsiniz

Biribirine uyan, yakışan renkler

Çok haklısınız giydiğimiz renkler çok önemli Çünkü ten temaslı renkler bize kendi karakterlerini yüklerler ve her rengin iyi olduğu kadar kötü etkileri de vardır Oluşabilecek negatiflikten kurtulmak için renkler komplemanterleri ile beraber kullanılmalı
Komplemanter renkler renk empresyonistlerinin renk bilimi ile ilgilenmesine başlamasından bu yana araştırılmış ve bilimsel deneyler ile tespit edilmişlerdir Gözü dinlendirmesi amaçlı veya enerji dengelenmesi amaçlı yapılan bu araştırmalar sonucunda Alman Filozof ve şair Goethe ye göre ve İngiltere de resmi bir renk terapi merkezini kuran ve halen faaliyetlerini devam ettiren Howard ve Doroyhy Sun ikilisine göre renklerin komplemanterlerini size yazacağım

Ayrıca renklerin genel karakteristik özelliklerini de yazacağım Goethe çemberine göre birbirleri ile komplemanter olan renkler ; Sarı-mor Kırmızı-yeşil Mavi-turuncu'dur
Howard ve Dorothy Sun çiftinin resmi renk çemberine göre birbirleri ile komplemanter olan renkler ; Kırmızı-turkuaz Mavi-turuncu Yeşil-fuşya Sarı-mor Kırmızı ile turkuaz komplemanterdir Kırmızı en güçlü renklerden biridir Hareketlilik ve enerji sağlar Turkuaz mavi ve yeşilin karışımından oluşur Eğitici arındıran bir enerjisi vardır

Sarı ile mor (ve mor aile renkleri; eflatun menekşe lila gibi) komplemanterdir Sarı tetikleyici bir renktir Güneşin rengidir ve gençlik aşılar Özellikle ders çalışan öğrencilere öneririm Zekanın çalışmasına yardımcı olur ve pratik çalışmayı sağlar Yalnız çok kuvvetlidir ve mutlaka komplemanteri ile beraber kullaılmalıdır Mor ise aynı şekilde koyu tonlarından kaçılması gereken bir renktir Morun koyu tonları psikolojinin zorlanmasına hayal gücünün çok artmasına ve kişinin düşünce dehlizlerine sürüklenmesine sebep olabilir Ama özellikle lila uyku getirir Bilge düşünceye yönlendirir

Ve son ikilimiz yeşil ve macenta(fuşya ve pembe) ikilisi (Bazı renkbilimcilere göre yeşil ile kırmızıda birbirlerini tamamlar) Yeşil denge huzur ve güven aşılar Kişiye dinginlik verir ve kişinin yeşilin bulunduğu ortamda uzun süre rahatçaoturduğu denenmştir Pembe ise hassas duyguları ön plana çıkarır

Oturma Odası Dekorasyonu

Öncelikle söylemeliyim ki kiremit rengi pare kahverenginden çok daha iyidir Kiremit rengi kırmızı aileden gelir ve özellikle yeşil ile enerji dengesi sağlar Yani yeşil ve kırmızı komplemanterdir Bu yüzden lütfen üzülmeyiniz

Sarı ile tamamlayıcı olan renk ise mor ve mor aile renkleridir(eflatun, menekşe, lila gibi) Aksesuarlarınızda bu renkleri kullanabilirsiniz Benim önereceğim kombinasyon ise ; krem tabanlı halı üzerine(duvarlarınızın kremi ile birebir olursa iyi olur) mor, menekşe, kiremit desenli halı Perdede yine sarımsı krem tonları Fonda ise çok açık yeşil Aksesuarda var olan ve önerdiğim renklerin yanı sıra altın varak objeler kullanmanızı öneriyorum

Yeni Salon için duvar, perde, mobilya renk uyumu

Lila ve menekşe mor aile renkleridir ve sarı ile komplemanterdir Duvarda lila kullanabilirsiniz

Size önerdiğim rengin kodunu göndereceğim Perdede menekşe fonda sarı kullanmanızı öneriyorum Halıda sarı taban alanlı üzerinde leylak menekşe fuşya desenleri olan bir model kullanmanızı tavsiye ediyorum Koltuk döşemesinde yine sarı ve sarımsı krem ağırlıklı bir model öneriyorum Kahverengi kullanmamaya özen gösterin Mevcut kahverenginin olumsuz etkisi için de deniz mavisi aksesuarlar kullanmalısınız

Marshall Renk Kuşağı Kartelası önerilen renk kodu/kodları:4302 Lila

Leylak çiçeği rengine uygun kombinasyon nedir?

Leylak çiçeği içinde lila ve çok az mavi barındıran bir renk Lilanın komplemanteri sarı mavinin komplemanteri ise turuncudur Enerjisi çok güzel olan bu renkleri aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz Benim önereceğim kombinasyon ise şu şekilde;
Mobilyanızda sarımsı açık bir renk kullanın Asla kahverengi önermiyorum Çok fazla negatif enerjisi var Koltuk takımında çok açık lila veya sarısı krem kullanabilirsiniz Halıda yine sarımsı krem taban kullanın Üstünde biraz renklendirme hem canlılık getirecek hem de hoş duracaktır Mor, turuncu, kırmızı desen kullanabilirsiniz Perdede duvar renginden 12 ton koyu fonda ise krem öneriyorum

Koktuk, duvar, perde, renk uyumu

Fildişi opal grubuna giren bir renktir Her renk tonu açık ve uçuk bir hal alınca opal grubuna girer ve var olan karakteristik özelliğinin yanı sıra hayatı anlamlı hale getirmeye de yardımcı olur Bunun yanı sıra küçük mekanları ferah göstermek için açık renk tonlarını kullanmanız gerekir Bu sebeplerden şampanya yerine fildişi kullanmanızı öneriyorum

Opal renkler her renk ile uyum sağlarlar Önemli olan renkleri komplemanterleri ile kullanmak ve karakterlerine uygun olarak doğru rengi doğru alanda kullanmaktır Bu yüzden size renklerin komplemanterlerini ve çok yüzeysel karakteristik özelliklerini yazacağım Bundan sonrası sizin zevkinize kalmış
kırmızı ile turkuaz komplemanterdir Kırmızı en güçlü renklerden biridir
Hareketlilik ve enerji sağlar Genelde mutfaklarda ve aksesuar olarak yatakodalarında öneriyorum Turkuaz mavi ve yeşilin karışımından oluşur Eğitici arındıran bir enerjisi vardır Özellikle ev girişlerinde antrelerde öneririrm Dışarıdan stres içinde gelen kişinin yorgunluğunu ve stresni almaya yardımcı olur

Sarı ile mor (ve mor aile renkleri; eflatun menekşe lila gibi) komplemanterdir Sarı tetikleyici bir renktir Güneşin rengidir ve gençlik aşılar Özellikle ders çalışan öğrencilere öneririm Zekanın çalışmasına yardımcı olur ve pratik çalışmayı sağlar Yalnız çok kuvvetlidir ve mutlaka komplemanteri ile beraber kullaılmalıdır Mor ise aynı şekilde koyu tonlarından kaçılması gereken bir renktir Morun koyu tonları psikolojinin zorlanmasına hayal gücünün çok artmasına ve kişinin düşünce dehlizlerine sürüklenmesine sebep olabilir

Ama özellikle lila uyku getirir Bilge düşünceye yönlendirir Yatak daları için sarımsı ahşap (kayın meşe gibi) ve lila duvar boyası öneriyorum genelde
Mavi ve turuncu komplemanterdir Benim en sevdiğim ikilildir çünkü birbirini tam anlamıyla tamamlar Mavi mantığa sürükler Dinlendirici iyileştirici, sakinleştirici etki sağlar Turuncu ise neşelendirir, duygusallığa yöneltir Özellikle oturma odalarında tavsiye ediyorum Ve son ikilimiz yeşil ve macenta(fuşya ve pembe) ikilisi (Bazı renkbilimcilere göre yeşil ile kırmızıda birbirlerini tamamlar) Yeşil denge huzur ve güven aşılar Kişiye dinginlik verir ve kişinin yeşilin bulunduğu ortamda uzun süre rahatçaoturduğu denenmştir Pembe ise hassas duyguları ön plana çıkarır Yatak odası salon gibi alanlarda öneriyorum

Lila ve bordo nasıl doğru kullanılabilir

Salonda mevcut renkler çok güzel Zevkinizden dolayı sizi tebrik ediyorum Krem rengi sarının çok açığıdır Mor aile renklerinden olan lila ve sarı komplemanter renklerdir Venge rengini önermiyorum Çünkü zaten negatif enerjisi olan kahverenginin daha da koyusudur ve doğal olarak salgılayacağı sıkıcı enerji saha fazla olacaktır Size önerim akça ğaç veya diş budak Hatta biraz sarımsı olabilir

Yatak odanızda da aynı şekilde akça ağaç hem çok güzel durur hem de doğu enerji salgılar Yatak odanızda yeşil ve deniz mavisi aksesuarlar kullanmanızı öneririm

Duvar rengim ne olmalı

Her renk tonu açılınca opal adını alır ve var olan karakteristik özelliğinin yanı sıra hayatın anlamlı hale gelmesine yardımcı olur Krem de opal grubuna girer Hemen hemen her renk ile uyum sağlar Odanızın kullanım amacına ve var olan diğer eşyalara göre renk seçmenizi önereceğim Eğer koyu renk ahşap mevcutsa deniz mavisi kullanmanızı öneriyorum yanında turuncu aksesuar ile Bunun yanı sıra hangi rengi kullanısanız kullanın yanında aksesuar olarak tamamlayıcısını kullanmanızı tavsiye ederim Size renklerin komplemanterlerini ve genel karakteristik özelliklerini yazacağım Seçim sizin ince zevkinize kalmış

Kırmızı ile turkuaz komplemanterdir Kırmızı en güçlü renklerden biridir

Mavi ve turuncu komplemanterdir Benim en sevdiğim ikilildir çünkü birbirini tam anlamıyla tamamlar

Mavi mantığa sürükler Dinlendirici iyileştirici, sakinleştirici etki sağlar Turuncu ise neşelendirir, duygusallığa yöneltir
Ve son ikilimiz yeşil ve macenta(fuşya ve pembe) ikilisi (Bazı renkbilimcilere göre yeşil ile kırmızıda birbirlerini tamamlar) Yeşil denge huzur ve güven aşılar Kişiye dinginlik verir ve kişinin yeşilin bulunduğu ortamda uzun süre rahatçaoturduğu denenmştir Pembe ise hassas duyguları ön plana çıkarır Yatak odası salon gibi alanlarda öneriyorum

Renklerin dansı? ama ben bu dansı bilmiyorum!

Salondan başlayalım Lila ile komplemanter olan renk sarıdır Kahverengi nehatif enerjisi olan bir renk Ama az alanda kullanacağınız için sakıncası da az olur diye düşünüyorum Kahverenginin negatif enersini dengelemek için deniz mavisi aksesuar kullanmalısınız Sarı ve yeşil kullanmayı düündüğünüzü yazmışsınız Sarı doğru renk Yeşil ise çok rakatlatıcı bir renktir

Özellikle salonlar için öneririm Ama mutlaka eşi ile beraber kullanılmalı Yeşilin komplemanteri pembe kırmızı ve tonlarıdır Aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz Eğer kahverengi koltuk takımından vazgeçmeyi düşünürseniz önerim sarımsı krem bir takım olacaktırYeşil boyanmış odada lila nın da var olduğunu yazmışsınız Düşündüğünüz perde uyum sağlıyor Halıda ise krem üzerine mor, leylak, fuşya kırmızı renkli desenleri olan canlı bir model kullanmanızı öneriyorum

Antre için önerim turkuaz aksesuar Şık bir tablo ile antrenizi dinlendirici bir enerji ile tanıştırabilirsiniz Aksesuarınızın kapıdan giren kişinin dikkatini ilk çekecek yerde kullanmaya dikkat edin

Renklerle başım dertte acele yardım edermisiniz

Canlı renklerden rahatsız olduğunuzu yazmışsınız Bu çok doğal özellikle kıyafetlerde Her renk bizi kendi karakteri ile etkiler ve özellikle kıyafetlerde bu etki yüksek orandadır Canlı renkler enerjileri kuvvetli renklerdir Özellikle kırmızı 650 dalga boyu ile en güçlü renktir Harekete geçirir ve enerji verir

Oturma odanızda çok rahatlatıcı renkler olduğunu söyleyemeyeceğim Kahverengi ve tonları zaman içerisinde fazla negatif enerji salgılayan renkler Özellikle venge siyaha da yakınlığıyla bu negatifliği artırabilir Bu negatifliği azaltmanın bir yolu odada deniz mavisi kullanmak olacaktır Aksesuarlarınızda kullanabilirsiniz Tarçın rengi de turuncu tabanlı bir renktir ve turuncu ile mavi komplemanterdir Böylelikle enerji dengesi olan bir odanız olabilir Halıda krem üzerine mavi ağırlıkta olmak üzere turuncu ve çok az fuşya ve yeşil kullanmanızı öneriyorum Perdede koltuklardaki tarçın renginden 1-2 ton açık bir renk kullanabilirsiniz fonda ise krem olabilir Mutfak için önerim yeşil kırmızı ve pembe (hatta fuşya) Yeşil batıda büyük restoranların mutfaklarında çok kullanılır

Kişiye güven verir ve yaratıcılığını artırır Kırmızı ve pembe de hareket katar Yatakodanız için şu anda evcur tenkler çok güzel Yeşilin komplenateri Newton'a göre Kırmızı, yine renk bilimci olan ve şu anda İngiltere'de resmi bir renk terapi merkezi ile renklere hizmet eden Howard ve Doroth Sun ikilisine göre fuşyadır Ylnız bu ikisi de dikkatli kullanılması gereken renkler Perdede ve aksesuarlarda yakın tonlar olmak üzee gullanabilirsiniz Perde şekli için yardımcı olamıyacağım Çünkü hem tam görüntü olarak ekanı görmek gerektiğini üşünüyorum hemde uzmanlık alanımda değil Yanlış yönlendirmek istemem açıkçası Giriş için turkuaz çok doğru bir seçim Yazılarımı okuduysanız turuazın kendine has arındırıcı ve hafifletici bir etkisi var

Nazik iltifatlarınız için ve Renklere göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür ederim

Salonumda uyum nasıl olmalı?

Odanız karanlık ise olabildiğince açık renkleri tercih etmelisiniz Onun için öncelikle mobilyada açık renk tavsiye edeceğim Açık ceviz hatta diş budak akçaağaç gibi çok açık renkler kullanabilirsiniz

Duvarda önereceğim renk açık mavi Tarçın rengi turuncu kökenli bir rektir Turuncu ile mavi komplemanter yani tamamlayıcıdır Oda kapısında ise yine aynı şekilde mobilyaya uygun renk tonunu seçmenizi öneriyorum

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodu/kodları: 0616-B04G (Bu tonu beyaz ile %50 açmalısınız)

Holümün rengi sizce ne olmalı?

Holünüzün rengini turkuaz öneriyorum Turkuaz; Büyük bir gücü ve soğuk içsel bir ateşin hayalini içerir İnsanlar üzerinde istikrar sağlayıcı bir özellik sağladığı gibi, dikkati ve konsantrasyonu da ayakta tutar Tüm bu iyi özelliklerinin yanı sıra enerjisinin en önemli özelliği arındırıcı ve sakinleştirici olmasıdır Dışarıdan eve adım atar atmaz etkisi ile yorğunluğu ve stresi alacaktır

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodu/kodları: 0616-B04G

Antredeki halı ve renk uyumu nasıl olmalı?

Antre için hep turkuaz öneririm bulunan renkleri yazdığınız iyi olmuş Çünkü renkler komplemanterleri ile beraber kullanıldıklarında doğru enerji salgılayabilirler Halıda önerim sarımsı krem üzerine mor, menekşe, leylak hatta biraz da kırmızı bulunduran bir model Eğer bir antre dolap düşünüyorsanız bunu lila almanızı öneririm Keza sarı ve mor aile renkleri birbirleri ile tamamlayıcıdır

Çocuk odası ne renk olmalı?

Çocuğunuz Hareketli olduğu için kırmızı turuncu gibi renkleri sadece aksesuarlarında kullanmanızı tavsiye ediyorum Keza bu renkler diğer renklerden daha fazla harekete geçirir Hatta bir ilk okulda yapılan araştırmada okulun duvarları maviye boyandıktan sonra çocukların yaramazlık yapma oranlarının azaldığı görülmüş Gerçi ben çocukların yaramaz ve hareketli olmalarından yanayım ama size yine de bu tonlara yakın renkler önereceğim

Önereceğim renk turkuaz Çünkü Londrada bir üniveristenin araştırmasında turkuaz rengin zeka gelişimine katkıda bulundğu ortaya çıkmış Bunun haricinde odada hemen her rengi bulundurmanızı tavsiye ediyorum Aksesuar yada oyuncak olarak bulundurabilirsiniz Keza şimdi oğlunuzun tüm renklerin enerjisine ihtiyacı var

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodu/kodları:0623-B02G

Salonumun renkleri ve parkem ne renk olmalı

Duvarlarınızda mavi ile lila karışımı bir renk öneriyorum Sarının komplemanteri olan renk mordur Odada bulunan kahverenginin oluşabilevek negatif enerjilerinden kurtulmak içinse mavi kullanmanız gerekiyor Bu yüzden ikisinin karışımı olan uygun renk tonunu size önereceğim

Kırlentleriniz beyaz kalabilir Ama bir iki ekleme yapın derim Sarı turuncu renklerde Aksesuarlarınızda da bu iki rengi baz alabilirsiniz Parke ile ilgili verdiğiniz site açılmıyor Ama çok koyu ve çok açık renk parke tavsiye etmiyorum Kayın yada meşe (içinde sarının tonlarını barındıran) bir renk seçebilirsiniz Eğer halınızı değiştirme imkaınız var ise sarımsı krem üzerinde mor menekşe leylak renklerini barındıran bir model tavsiye ederim

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodları: 0917-R76B

Yatak odama uygun renkler

Ceviz mobilya kahve ve yeşilin tonlarını içerir Kahverengi zaman içinde negatif enerji salgılayabilecek bir renk Bu yüzden odanızda deniz mavisi aksesuarlar kullanmanızı öneriyorum Duvarda çok açık bir mavi kullanmanız da faydalı olacaktır

Halıda krem üzerne turuncu, çok az kırmızı ve fuşya öneriyorum Perdede ise krem tülde çok açık mavi kullanmalısınız

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 serisi uygun renk kodu: S1005-B

Oturma odası ve mutfak duvarını ne renk yapmalı

Umarrım geç kalmamışımdır Bordo;kırmızı renkteki iyimserlik ve beceriklilik özelliklerini gösterir Rekabete açık ve meydan okuyan bir yapıdadır
Davasını savunmaya, başarının peşinde koşmaya hazırdır Yüce şeylere yönelmeye eğilimlidir Enerjisi kuvvetli bir renktir Mavi ile dengelenmes zaman içinde rahatsız etmesine engel olur Yalnız ben sizin duvarlarınız için çok açık bir turkuaz önereceğim Maviyi aksesuar ile kullanabilirsiniz

Keza altın sarısı mavi ve bordo ana renklerden türediği için yorucu olabilir
mutfağınız için önereceğim renk ise çok açık bir yeşil ve kırmızı ve fuşya (veya pembe tonları) aksesuarlar ile tamamlamanızı önereceğim

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodları:

turkuaz:0606-B11G

Açık yeşil:0410-G41Y

Odamın boyası konusunda yardımınıza ihtiyacım var

Odanızdaki krem renk opal grubuna giriyor ve hayat motivasyonunun artmasına faydalı olan nötr renk grubuna giriyor Yalnız dikkat çeken odanızda çok koyu kahve renginin çok fazla olması Kahverengi;Sağlamlık ve yararlılık ifadesini taşır
Renklerin en gerçekçi olanıdır Aynı zamanda sağlıklı bir yaşamı ve güncel çalışmayı yansıtır Koyuluğu arttıkça siyahın özelliklerini almaya başlar Ama tüm bu iyi özelliklerinin yanı sıra Coşkun Ulusoy'un çalışanlarına kahverengi takım elbise giydirmediği bilinir Özden Arslan kırklı yıllardan bu yana Avustralya'da kahverengi üç parça takım elbise üretilmediğini söylemiştir Batılılar "You blend in people" diyorlar, kahverengi toprak rengidir ve diğer insanlar arasında kaybolur gidersiniz
zaman içerisinde negatif enerjisi ile rahatsız edici olabilen kahverengi mümkün olduğunca açık tınlarda kullanılmalıdır Güçlü enerjisi ile verebileceği rahatsızlığı azaltmak için mavi ile beraber kullanılmalıdır Size önereceğim renk açık deniz mavisi olacaktır

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodları:0711-R80B

oğlumun odasını ne renk yapmalıyım ?

Çocuk odalarına özellikle çocuk hareketli ise soft mavi öneriyorum Özellikle duvar boyasında koyu ve canlı renklerden kaçınmak gerekir Her ne kadar ben çocukların özgürce yaramazlık yapmalarını savunsam da duvarları mavi olan okullarda çocukların daha az yaramazlık yaptığı saptanmıştır

Bunun yanı sıra turkuaz rengin zeka gelişimine katkıcı olduğu yapılan araştırmalarda saptanmıştır Odada kırmızı ve tuuncu gibi renkeri sadece ufak objelerde bulundurun Keza oyuncaklarında vardır Size iki renk alternatifi göndereceğim Birinicisi mavi ikincisi turkuaz Göz zevkinize göre beğendiğiniz birini duvarda kullanabilirsiniz

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodları:0606-B09G ve 0616-B04G

Renk uyumu

Duvarlarınızda kiremit renginin tabanı sayılacak kırmıznın komplemanteri olan yeşil rengi öneriyorum Yeşil; Uyum, paylaşım, yardımseverlik rengidir
Titreşimi kırmızının tam aksine yavaştır Hayatın yenilenmesini beraberinde getirir Güven, koruma duyguları, uygun karar ortamı ve eşitlik sağlarSinirlerin yatışmasında, kendine hakimiyette güçlü bir potansiyeldir

Aklın ve bilincin rengidir İnsana güven, huzur ve istikrar ışınlar İnsanın doğru kararlar alabilmesi için zihinsel ve duygusal benliğinde, uygun bir ortam yaratır Özgürlük,uyum ve denge yeşilin doğal enerjisi ile iletişim içerisindedir

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodları:1008-B67G

Hangi renkleri kullanabilirim?

Mutfak için önereceğim renk yeşil, Yeşil alanlarda insanların daha az mide rahatsızlığı çektiği saptanmıştır Batıda büyük restoranların duvarlarında özgürce hareket edebilmeyi sağlayan yeşilin kullanıldığı da literatir kaynaklarda yazaktadıryalnız size önereceğim yeşil açık bir yeşil olacaktır

Çünkü; aynı ebatta açık yeşil bir dikdörtgen, koyu yeşil bir dikdörtgenden daha büyükmüş gibi dururOturma odanızda da aynı rengi kullanabilirsiniz yalnız özellikle otruma odasında fuşya bir iki tane aksesuarınızın olması mekanın enerjisini dengeliyici olacaktır
yatak odanız için var olan eşyaların renklerini yazmamışsınız ama uçuk pembe önerebilirim Yeşil ve kırmızı aksesuar ile tamamlarsanız hareketli ve doğru enerjiye sahip bir mekanınız olur

Yeşil:0505-b35G Pembe:0605-Y87R

Mutfak Seramiği

vengenin mutfak için çok koyu bir renk olduğunu söylemek istiyorum Vengenin negatif enerjiisini dengelemek için mavi kullanmanız gerekiyor Bunun yanı sıra mutfaklar için en uygun renk yeşil

Bu yüzden ikisinin karışımı olan turkuazı kullanın Kırmızı, pembe ve beyaz içeren aksesuarlar kullanmalısınız Perdede kırmızı tülde çok açık turkuaz masa örtüsü ve aksesuarlarda ise beyaz kırmızı kullanabilirsiniz

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodları:0616-B04G

Kızımın odasındaki duvar perde halı ne renk olmalı

öncelikle umuyorum ki odadaki kahve tonları açıktır Çünkü kahverengi negatif enerjisi yüksek bir renktir Çocuk odalarında mavinin dinginleştirdiği turkuazın ise zeka gelişimine yardımcı olduğu yapılan araştırmalarda ortaya çıkmıştır
Yaptıracağınız sediri kırmızı turuncu gibi hareketli renklerde seçin Kuvvetli renklerin çok olmamak kaydı ile odada bulunması iyi olur Duvarlarda iki renk kullanmak istediğinizi yazmışsınız Esasında renkler komplemanterleri ile beraber kullanılmalıdır Ancak bu komplemanterler aynı zamanda tezat görüntü oluşturduğu için özellikle yarıdan bordür ile bölünmüş duvarlarda önermiyorum

Aynı rengin iki ton açık iki ton koyusu olarak kullanabilirsiniz Bunun yanı sıra kullanacağınız bordürde duvarda kullanacağınız rengin komplemanterini kullanabilirsiniz Komplemanter renkler: kırmızı-turkuaz, turuncu-mavi, yeşil-fuşya, mor-sarı dır
Duvar rengi için iki önerim olduğunu yazmıştım Birincisine göre
kombinasyon: Açık mavi duvar(her iki ton için de renk tonlarını yazacağım), kalıda krem üzerine canlı renkler özellikle turuncu ağırlıklı Perdede turuncu ve tülde çok açık turuncu İkinci kombinasyon; Turkuaz duvar, Halıda yine krem üzerine renkler Perdede turkuaz veya pembetülde tukuaz üzerine kırmızı desen

Raflarınız için önerimse beyaz olabilir Veya duvar rengine uygun komplemanter rengi kullanabilirsiniz

mavi için: 0540--B ve 0616-B04G

turkuaz için: 0520-B30G ve 0606-B29G

Duvar rengi ne olmalı?

Yazdıklarınızdan eşya ve aksesuarlarınızdaki renklerin ağırlıklı yeşil olduğu kanısına vardım Yeşil rengin enerjisini dengelemek için pembe ve tonlarını kullanmanızı öneriyorum

Koltuklarınızdaki turuncu ve lila içinse kullanmanız gereken renkler mavi ve sarı Aksesuar olarak bu renkleri bulundurmanız odanızın yoğun enerjisini dengeliyecektir

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 serisi uygun ren kodu: 0704-R37B

Hastane dış cephesi ne renk olmalı?

Hastanelerin genellikle tercih ettikleri renk gerek iç dizaynlarında gerekse logolarında yeşil ve mavi olmuştur

YEŞİL: Renklerin en sakinidir Hiçbir yöne eğilimi yoktur Ne sevinci ne de üzüntüyü ifade eder Mavi karışımı ağır basıyorsa yeşil daha ciddi ve ağır bir görünüme bürünür Fakat açık veya koyu fark etmeksizin yeşil, sakin karakterini korur Kayıtsızlık ise özellikle açık yeşilde hissedilir koyu yeşilde sessizlik hissi daha güçlüdür

Paylaşmanın, uyumun, cömertliğin, iş birlikteliğinin sembolüdür Sinirlerin yatışmasında, kendine hakimiyette güçlü bir potansiyeldir Aklın ve bilincin rengidir İnsana güven, huzur ve istikrar ışınlar İnsanın doğru kararlar alabilmesi için zihinsel ve duygusal benliğinde, uygun bir ortam yaratır
Özgürlük,uyum ve denge yeşilin doğal enerjisi ile iletişim içerisindedir
Hayatın yenilenmesinde insanın duygu ve zihinsel potansiyelini yeniliye bilen bir güçtür

Uyum paylaşım yardımseverlik rengidir Titreşimi, zıt rengi olan kırmızının tam tersi şeklinde yavaştır Hayatın yenilenmesini beraberinde getirir Güven, koruma duyguları, uygun karar ortamı ve eşitlik sağlar Bu renk gerilimi azaltıp insana denge ve uyum sağlar

Negatif etkisinde yeşil, umursamazlık ve güven duyamama olumsuz yönlerinde yer alırAşırı çekingenlik, şüphe onun vazgeçilmezliğidir Kıskançlık, bencillik ve erken hüküm verme yeşilin yine belirgin negatif yönleri arasında yer alır Yeşil zaman zaman tembellik ve dejenerasyona müsait bir kişilikte taşır

MAVİ: Sakin ve dinlendirici bir atmosfer oluşturan derin ve feminen bir renktir
Freud maviyi sakin diye niteler Faber Birren ise tansiyonu düşürdüğünü söyler Araplar ise mavi taşların kanın akışını yavaşlattığına inanırlar

Nazar boncuğu o yüzden mavi taşlıdırSakinleştirici bir renktir Batıda bu etkisi yüzünden intiharları azaltmak için köprü korkuluklarını maviye boyarlar Amerika'da bir ilk okulun duvarlarını beyaz ve portakal renginden maviye çevirmişler, çocukların yaramazlıklarının azaldığını tespit etmişler

Mavi ve özellikle lacivert kozmik bir renk olarak kabul edilir Sonsuzluğu, otoriteyi ve verimliliği çağrıştırır Uluslar arası toplantılarda tüm devlet başkanları lacivert takım elbise giyerler

Yetişkinler tarafından tercih edilir Mavi ruhsal iş yaşantı ile ilgilidir
Sakindir ama yeşil gibi değil daha çok samavi bir törenselliği müjdeler
Mavi koyulaştıkça izleyeni daha çok sonsuzluğa doğru çeker Açık mavi daha az dikkat çekicidir Beyazla kombine edildiğinde ise tazelik , hijyenik temizlik duygularını verir

Güçlü bir titreşime sahiptir Süzen, huzur, sadakat simgeleyen bir renktir
Şiddetli arzular ile hassaslığı bir araya getirir Zama zaman amaca ters bile olsa gerçekten doğru olanı yapmaya eğilim gösterir

Negatif yanları ile ele alırsak mavi kuşku, şaşkınlık, inançsızlık, özgüvensizlik verir Tembel ve uyuşuk bir yapıdan melankoliye kaydırabilecek bir etki yapabilir Çivit mavi, ikili ilişkilerde beceri iyi iletişim doğruluk ve dürüstlük ortaya koyarken olumsuz yönünde başarısızlık el atılan işten randıman alınmaması

Mavi renk, sürekli bir arayış içerisindedir Şüphe, güvensizlik ve yetenek eksikliği bu rengin olumsuz yönleridir Gerçek dışı özelliklere sahip bir renk olarak,insanı gerçekleşmesi mümkün olmayan hayallere de sürükleyebilir Bu sebepten ötürü kendi özgüveni olmayan, aşırı duygusal karakterler yaratır mavi Mavi insanlar, tekdüzeliğe alıştırabilecek özelliğe sahiptir

Ben hastaneniz için bu ikisinin karışımından oluşan turkuazı önereceğim
Turkuaz yıkayıcı arındırıcı ve dengeliyici enerjisi ile çok doğru bir seçim olacaktır Dış cephede bir yerlerde (yazılarda yada tabelada olabilir) mutlaka kırmızı da kullanın Çünkü her rengin pozitif etkisi olduğu kadar negatif etkisi de vardır Kırmızı turkuazın oluşabilecek negatif enerjisini dolayısıyla etkisini yok edecektir

Perde rengim nasıl olmalı?

Bordo: Kırmızı renkteki iyimserlik ve beceriklilik özelliklerini gösterir
Rekabete açık ve meydan okuyan bir yapıdadır Davasını savunmaya, başarının peşinde koşmaya hazırdır Yüce şeylere yönelmeye eğilimlidir Kısa süreli ve geçici sonuçlara önem vermeden asıl arzularını tatmin peşindedir

Kırmızının tüm güçlü etkilerini taşır Zamanla fazlaca rahatsız edebilir Onun için bir duvarınızı bordoya boyamanızı önermem Perde de bordo kullanabilirsiniz

Yalnız odada bol miktarda turkuaz mavi ve yeşil aksesuar bulundurmanızı önereceğim Bu tonlar bordo ile tamamlayıcılık oluşturacak ve onun oluşabilecek negatif etkilerini engelliyeceklerdir

Salonumda nasıl renkler kullanabilirim?

Mavi ile komplemanter olan renk turuncudur Yalnız odanız küçük olduğu için turuncu duvarlar daha küçük gösterebilir Bu yüzden aksesuarda maviyi dengelemeniz için turuncu öneriyorum Duvarlar için çok çok açık bir mavi kullanabilirsiniz (buz mavisi) Perde de ve halıda ise turuncu beyaz mavi kombinasyonu yaparsanız hem hoş görünümlü hem de doğru enerjiye sahip bir odanız olur

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk tonu: 0711-R80B

Duvarlarım başıma dert oldu

Kahverengi Sağlamlık ve yararlılık ifadesini taşır Renklerin en gerçekçi olanıdır Aynı zamanda sağlıklı bir yaşamı ve güncel çalışmayı yansıtır

Koyuluğu arttıkça siyahın özelliklerini almaya başlar Gerçekçiliğin plan ve sistemin rengidir İnsan hareketlerini hızlandırır Güvence istikrar ve büyük ölçüde pratikliği temsil eder yalnız tüm bu iyi özelliklerinin yanı sıra Coşkun Ulusoy'un çalışanlarına kahverengi takım elbise giydirmediği bilinir Kahverengi aynı zamanda teklifsiz, rahat bir renk olarak kabul edilir Karşınızdakinin kendini resmiyetten uzak daha rahat hissetmesini ve açılmasını sağlar

Özden Arslan kırklı yıllardan bu yana Avustralya'da kahverengi üç parça takım elbise üretilmediğini söylemiştir Batılılar "You blend in people" diyorlar, kahverengi toprak rengidir ve diğer insanlar arasında kaybolur gidersiniz Kahverenginin negatif enerjisi zaman içinde fazlaca rahatsız edebilir Bunu önlemenin yollarından biri deniz mavisi kullanmaktır Odanızda açık deniz mavisi duvar boyası kullanmanızı öneriyorum

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk tonu: 0616-B04G

Salonum ne renk olmalı

Gözü yoran, desenlerden ziyade bordo rengin odanıza çok fazla hakim olması

Bordo:Kırmızı renkteki iyimserlik ve beceriklilik özelliklerini gösterir
Rekabete açık ve meydan okuyan bir yapıdadır Davasını savunmaya, başarının peşinde koşmaya hazırdır Yüce şeylere yönelmeye eğilimlidir Kısa süreli ve geçici sonuçlara önem vermeden asıl arzularını tatmin peşindedir Fakat fikir değiştirebilmesi ve gelecek vaat etmesi olumsuz yönlerini azaltır Enerjisi kuvvetli bir renktir Enerjisini dengeliyebilmek iiçin odanızda mavi, yeşil ve turkuaz renkli aksesuarlar bulundurmanızı tavsiye ediyorum

Renk uyumluluğu

Pembeli ve lilalı oturma grubunuz için önerim açık yeşil duvar rengi ve sarı aksesuar Size uygun renk kodunu yazacağım Krem gayet güzel enerjiye sahip bir renk Yalnız kahve rengi için aynısını söyleyemiyeceğim Kahverenginin zamanla oluşacak negatif enerjisini azaltmak için deniz mavisi aksesuarlar kullanmalısınız

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk tonu: 0505-B70G

Odamı nasıl boyamalıyım?

Zihni açan renk sarıdır Pratik düşünmeyi ve dinç diri kalmayı sağlar Aynı zamanda gençliğin rengi olarak nitelendirilebilir Yalnız sarı çok dikkatli kullanılması gereken renktir Güçlü enerjisi ve dikkat çekici özelliği ile çabuk yorabilir Ders çalışırken üzerinize sarı kıyafetler giymelisiniz Oda aksesuarında kullanmalı eğer duvar boyası olarak kullanılacaksa da çok açık bir tonu seçilmelidir

Odada kullanmanız gereken renk sarı aksesuar ile birlikte açık lila Duvar boyası olarak uygun olan lilanın renk kodunu size yazacağım Sınava girdiğinizde ise üzerinizde sarı ve yeşil bulundurun ve kalemlerinizin rengi ise mor ve fuşya (pembe ) olsun Şimdiden başarılar diliyorum

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodu : 0711-R51B

Krem ve kahve renklerine yakışacak renkler nelerdir?

Kahverengi, sağlamlık ve yararlılık ifadesini taşır Renklerin en gerçekçi olanıdır Aynı zamanda sağlıklı bir yaşamı ve güncel çalışmayı yansıtır
Koyuluğu arttıkça siyahın özelliklerini almaya başlarGerçekçiliğin plan ve sistemin rengidir İnsan hareketlerini hızlandırır Güvence istikrar ve büyük ölçüde pratikliği temsil eder

Yalnız tüm bu iyi özelliklerinin yanı sıra negatif enerjisi kısa sürede kişiyi rahatsız edici boyuttadır Bilinçaltında ölüm düşüncelerini harekete geçiren kahverengi bulunduğu ortamdaki kişileri sıkar Bu negatifliği azaltmanın bir yolu deniz mavisi kullanmaktır

Duvarlarınız için deniz mavisi öneriyorum Uygun renk kodunu size yazacağım
İsteğinize uyması için açık bir deniz mavisi olmalı Perde de krem rengi yada açık turuncu öneriyorum Halıda turuncumsu krem üzerine turuncu mavi hatta biraz da kırmızı kullanmanız enerji dengesi sağlayacaktır

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodu: 0921-R89B

Perde, halı ve duvar rengi ne olmalı?

Duvarlarda yeşil yada turkuaz, aksesuarlarda ise kırmızı kullanmanızı öneriyorum Perdede kırmızı, tülde çok açık bir yeşil, halıda krem üzerine kırmızı leylak, turkuaz, fuşya desenler kullanabilirsiniz

Kutu gibi bir ev için renk önerileriniz nedir?

Öncelikle yeni eviniz hayırlı olsun Yerlerde ve duvarlarda oldukça açık renkler kullanmanızı önereceğim Akçaağaç, beyaz kayın, dişbudak, maple olabilir Renkler karakteristik enerjilerden ibarettirler ve kendi karakterlerini bizlere yansıtırlar Yalnız bir rengin çok aşırı kullanılması halinde o rengin kötü etkileri kişiyi etkilemeye başlar Bunun önüne geçmenin yolu her rengi tamamlayıcısı yani komplemanteri dediğimiz eşi ile beraber kullanmaktır Size bu komplemanterleri yazacağım İlk koşul mekanda kullanılacak rengin tamamlayıcısını da bulundurmak olacak

Kırmızı ile turkuaz komplemanterdir Kırmızı en güçlü renklerden biridir
Hareketlilik ve enerji sağlar Genelde mutfaklarda ve aksesuar olarak yatak odalarında öneriyorum Turkuaz mavi ve yeşilin karışımından oluşur
Eğitici arındıran bir enerjisi vardır Özellikle ev girişlerinde antrelerde öneririm Dışarıdan stres içinde gelen kişinin yorgunluğunu ve stresini almaya yardımcı olur

Sarı ile mor (ve mor aile renkleri; eflatun menekşe lila gibi) komplemanterdir Sarı tetikleyici bir renktir Güneşin rengidir ve gençlik aşılar Özellikle ders çalışan öğrencilere öneririm Zekanın çalışmasına yardımcı olur ve pratik çalışmayı sağlar Yalnız çok kuvvetlidir ve mutlaka komplemanteri ile beraber kullanılmalıdır

Mor ise aynı şekilde koyu tonlarından kaçılması gereken bir renktir Morun koyu tonları psikolojinin zorlanmasına hayal gücünün çok artmasına ve kişinin düşünce dehlizlerine sürüklenmesine sebep olabilir Ama özellikle lila uyku getirir Bilge düşünceye yönlendirir Yatak odaları için sarımsı ahşap (kayın meşe gibi) ve lila duvar boyası öneriyorum genelde

Mavi ve turuncu komplemanterdir Benim en sevdiğim ikilidir Çünkü birbirini tam anlamıyla tamamlar Mavi mantığa sürükler Dinlendirici iyileştirici, sakinleştirici etki sağlar Turuncu ise neşelendirir, duygusallığa yöneltir

Ve son ikilimiz yeşil ve macenta(fuşya ve pembe) ikilisi (Bazı renk bilimcilere göre yeşil ile kırmızıda birbirlerini tamamlar) Yeşil denge huzur ve güven aşılar Kişiye dinginlik verir ve kişinin yeşilin bulunduğu ortamda uzun süre rahatça oturduğu denenmiştir Pembe ise hassas duyguları ön plana çıkarır Yatak odası salon gibi alanlarda öneriyorum

Salonumuza en uygun renk ne olabilir?

Ne yazık ki evinizde kahverengi çok fazla İlk etkide güven duygusu aşılayan kahverengi kısa zaman sonra negatif enerjisi ile rahatsız edici olur Bu rahatsız edici enerjiyi bir nebze azaltmak için deniz mavisi kullanmalısınız Ancak bu rengi duvarlarınızda önermiyorum keza çok ışık almayan bir odanız var

Duvarlar için önerim beyaz olacak Koltuk döşemenize uygun bir beyaz olabilir Bunun yanında bol bol deniz mavisi ve turuncu aksesuar kullanmalısınız

Turkuaz rengine cesaret edemiyorum

Bej rengi daha önce de yazmış olduğum gibi opal gruba girer ve nötr sayılabilir Kişiliğe etkisi hayatı anlamlı hale getirmeye yardımcı olmasıdır Bordo ise kırmızı renkteki iyimserlik ve beceriklilik özelliklerini gösterir Rekabete açık ve meydan okuyan bir yapıdadır

Davasını savunmaya, başarının peşinde koşmaya hazırdır Yüce şeylere yönelmeye eğilimlidir Kısa süreli ve geçici sonuçlara önem vermeden asıl arzularını tatmin peşindedir Fakat fikir değiştirebilmesi ve gelecek vaat etmesi olumsuz yönlerini azaltır Kırmızı aileden sayılabilecek olan bordonun komplemanteri turkuazdır Bunun yanı sıra lacivert aksesuarla da tamamlanması iyi olur

Turkuazı duvarda kullanacağınız için tam bir turkuaz değil beyaz ile iyice açılmış bir turkuaz öneriyorum zaten Tam turkuazı cam aksesuar ile aksesuarda kullanın

Odalarımı hangi renklere boyatmalıyım?

Gri; otonom ve karaktere sahip değildir Ne beyaz gibi canlı ne de siyah gibi basittir Hiçbir şeyi oluşturamaz kararsız, nötr ruhsal durumun ifadesidir Enerji eksikliğinin sembolüdür Grinin mantığı korkuyu yaşlılığı ve ölümün yakınlığını yansıtır ve koyulaştığı ölçüde de bunlar artar

Koyu gri kirliliğin rengidir Diplomatik ve ağır bir renktir ama hareketsizliği yavaşlığı ve ciddiyeti temsil eder Silahlı kuvvetlerde her yeri griye boyarız Kapılar, kalorifer Devlette de her şeyin gri olmasının mantığı buna dayanır Yaratıcılığı öldürdüğü öne sürülür

Açıktan koyuya doğru değişen bir anlam ifade eder Genelde belirsizliğin rengidir Açık tonlarında endişeyi, koyu tonlarında bencilliği görebiliriz Yani sonuç itibari ile griden vaz geçmenizi isteyeceğim

Oturma odanızda bulunan açık yeşil için önerim toz pembe Bu hem odanızın daha geniş gösterir hem de sağlık aşılayan yeşil ile tamamlayıcı olur Size uygun renk tonunu göndereceğim

çocuk odasında kırmızı olabilir Ama kırmızı Newtonun renk tayfında en güçlü renklerden biridir Hareketli enerjisini insanlara en fazla aşılayan renklerdendir Zamanla dikkat dağılmasına ve gereksiz sinirli hal almaya neden olabilir Kırmızıyı duvar boyası olarak değil de aksesuarda kullanmanızı öneriyorum

Duvarlarda ise eğitimin rengi olan turkuaz kullanırsanız Hem kullanılan kırmızının negatif enerji salgılamasını engellemiş olursunuz hem de turkuazın rahatlatıcı enerjisi ile huzurlu bir mekan oluşturmuş olursunuz

Çocuklarınıza bir tavsiyem de özellikle ders çalışmaları gerekli zamanlarda sarı renk ile iyi dost olmaları Sarı bir kalem sarı bir kıyafet ders çalışırken zihinlerinin ve pratik zekalarının açılmasına yardımcı olacaktır

Yatak odasında ise lilayı kullanabilirsiniz Sarı küçük aksesuarlar ile birlikte Sarı ve mor aile renkleri komplemanterdir ve birlikte kullanılmaları gerekir Lilanın kanıtlanmış ilginç bir özelliği de uyku getiren bir renk olmasıdır

Turkuaz: 1006-B08G
Lila: 1520-R60B
Pembe:0704-R37B

Halı ve duvar rengi ne olmalı?

Salonunuz için önerim açık lila duvar boyası Sarı; sıcak ama bir o kadar da tehlikeli bir renktir Mutlaka komplemanteri olan mor aile renkleri ile kullanılmalıdır Duvar rengi olduğu için mor ailenin en açık tonlarından lilayı öneriyorum

Bunun yanı sıra kahverengi negatif enerjisi ile rahatsız edebilir Bu yüzden deniz mavisi kullanmanız gerekmekte Sarımsı krem zeminli halı üzerinde deniz mavisi ve turuncu desenler olan bir model öneriyorum Aksesuarlarınızda da deniz mavisini tercih etmelisiniz

Yatak odasındaki gri nötr bir renk Çok da iç açıcı olduğu söylenemez Duvarda pembe, aksesaurda ise yeşil ve kırmızı kullanmanızı öneriyorum Mutfak için önereceğim renk deniz mavisi ve turuncu Kahverengi mutfakta hareketlerinizi hızlandırsada sıkıcı enerji oluşturabilir Deniz mavisi bunu engelliyecektir Bunun yanı sıra kırmızı aksesuarlar hem yeşil çizgileriniz ile komplemanterlik oluşturacak hem de mutfağınızda hareketli enerji oluşturacaktır

Vitrin ve ayakkabı dolabınızın resimleri henüz gelmemiş Geldiği zaman yorumlayıp göndereceğim

Yatak odamın perdesini ne renk yapmalıyım?

Mor kuvvetli bir renktir Hayal gücünü arttırır Düşünme sürecinizi uzatır ve derin düşüncelerde kaybolmanız için uğraş verebilir Mor ve lila eflatun gibi mor aile renkleri ile tamamlayıcı olan renk ise sarıdır Perdelerinizde sarı rengi kullanmanızı hatta ilave olarak sarı bir yatak örtüsü almanızı önereceğim

Yatak odamıza en uygun renk ne olabilir?

Kahverengi için mavi (deniz mavisi) kullanmanız şart Ancak bunu duvarlarda değil aksesuarda da kullanabilirsiniz Çünkü kahve rengi sağlamlık ve yararlılık ifadesini taşır Renklerin en gerçekçi olanıdır Aynı zamanda sağlıklı bir yaşamı ve güncel çalışmayı yansıtır Koyuluğu arttıkça siyahın özelliklerini almaya başlar

Gerçekçiliğin plan ve sistemin rengidir İnsan hareketlerini hızlandırır Güvence istikrar ve büyük ölçüde pratikliği temsil eder Lakin tüm bu iyi özelliklerinin yanı sıra kısa zamanda kişilere çok fazla negatif enerji yükler

Duvarlarınızda olabildiğince açık (kremimsi) bir turuncu kullanabilirsiniz
(uygun renk kodunu yazacağım) Aksesuarlarınızda ise mutlaka mavi kullanılmalı

Marshall 1001 Renk Kartelası 1000 Serisi uygun renk kodu: 0612-Y15R

Oturma odam ve yatak odam için uygun olan halı perde ve duvar renkleri

Öncelikle söylemeliyim ki yeşil ve turuncu birbirleri ile komplemanter yani tamamlayıcı renkler değildir Eğer imkanınız var ise üçlü koltuk rengini mavi yapmanızı öneriyorum
Eğer yok ise turuncu ve yeşil için kullanmanız gereken renkler mavi ve pembedir Hatta biraz da kırmızı Halınızda turuncumsu krem üzerine pembe fuşya mavi ve kırmızı desenleri olan bir model öneriyorum Perdede yine turuncu tülde ise çok açık mavi kullanırsanız doğru enerji elde etmiş oluruz Duvarda ise beyaza yakın açık bir mavi Buz mavisi olabilir

Yatakodasında kullandığınız koyu renk zamanla çok fazla negatif enerji salgılar Deniz mavisi kullanmanız bunun engellenmesine yardımcı olur Duvarda yine açık mavi kullanmanız faydalı Perdede ise yatak örtüsü ile bir renk kullanmanızı öneriyorum Halıda açık mavi üzerine bordo ve kırmızı desenleri olan model kullanmalısınız Altın sarısı ve lacivert ve mavi içeren aksesuarlar kullanmanızı tavsiye ederim

Perdelerimin rengi nasıl olmalı

Salonunuz için önereceğim iki renk var birincisi pembe ikincisi deniz mavisiPembe yeşil ile uyumlu enerji salgılayan renktir Kahverengi ise zaman içinde çok fazla negatif enerji salgılar Bunu azaltmanın yolu bulunduğu ortamda deniz mavisi kullanmaktırYanlız bu ikisini büyük objerede kullanmak odada renk cümbüşü varmış gibi gösterebilir Onun için aksesuarlarda kullanmanızı öneriyorum Örneğin perdeniz için duvarınızdan bir iki ton koyu bir rengi veya krem rengini seçmelisiniz Tülde ise krem rengi üzerine hafif kırmızılar olan bir model olabilir Halınızda komplemanterlik sağlayacak renkleri kullanabilirsiniz Tabi var olan renkleri de kullanırsanız daha hoş görünür Yani krem üzerine çok az kahverengi, yeşil, pembe ve deniz mavisi olabilir

Koridorunuzdaki turuncu için duvada veya yerde mavi renk öneriyorum Turuncu duyguları ön plana geçirip neşelendirirken mavi mantıklı hareket ettirir ve dinlendirir Yatak odanız için önerim yeşil Salonda olduğu gibi yeşil ve pembe komplemanterdir Mutfakta da yatak odasında da kırmızı obje ve aksesuarlar kullanın Bazı renkçilerin renk çemberlerinde yeşilin komplemanteri kırmızıdır Bunun yanı sıra kırmızı güçlü enerjsi ile hareket kazandırır

Duvar rengi ne olmalı

Fuşya ile uyumlu olan renk keisnlikle yeşil Fuşya ve yeşil komplemanter renklerdir Birbirlerinin negatif enerjisini tutarlar Duvarlarınıza fuşyanın enerjisini geri planda bırakmıyacak güzel bir yeşil öneriyorumBunun yanı sıra bir iki kırmızı aksesuar ile tamamlayın

Mutfak duvarım ne renk olsun

pembe ile tamamlayıcı olan renk yeşildir Duvarlarınıza açık fıstık yeşili öneriyorum Ceviz rengi zaman içinde negatif enerji salgılayabilir Bunu engellemek için deniz mavisi aksesuarlar kullanmalısınız

Yatak odamla başım dertte

Öncelikle belirtmeliyim ki venge gibi koyu kahve tonları çok fazla negatif enerji salgılar Birde ondanızın küçük olduğunu hesaba katacak olursak mutlaka açık tonları düşünmelisiniz Akçaağaç parke ve mobilya için çok uygun olur Kırmızı fikri çok güzel yalnız kırmızı enerjisi çok kuvvetli bir renktir Mutlaka komplemanteri ile beraber kullanılmalı ki komplemanteri ise turkuaz ve yeşildir Bu renkleri de odada bulundurmak kaydıyla çok hoş duracağına eminim

Koltuk, perde ve halı renklerim ne olmalı

Mobilyada kahve ve koyu tonlarından kaçınmak lazım Keza kahverengi zamanla çok fazla negatif enerji salgılar Açık renk (dişbudak veya akçaağaç gibi) yada maun (kızıl) mobilya önereceğim

Perdelerinizi duvar renginden bir iki ton koyu veya koltuk döşemesine uygun seçmelisiniz Duvarlarınızda önereceğim renk ise açık yeşil veya turkuaz Kızıl; kırmızı ve kahve karışımıdır İkisi de güçlü renkler Kırmızı için turkuaz ve yeşil, kahve için deniz mavisi kullanmalısınız (aksesuarlarda olabilir)

Aksesuar, perde ve halı renkleri ne olmalı?

Krem renk opal grubuna girer ve özelliği hayatı anlamlı hale getirmeye yardımcı olmasıdır Belli belirsiz yeşil olan renk için kullanmanız gerelen tamamlayıcı renk pembe, kırmızı ve tonlarıdır Meşe içinse kullanmanız gereken renk mor ve tonları

Halıda krem üzerine kırmızı leylak ve mor tonları tavsiye ediyorum Perdede fuşya rengi, tülde ise çok açık yeşil kullanmanız hem hoş durur hemde doğru enerji salgılar

Oturma odamda enerjiyi hangi renkle yakalayabilirim?

Pembe de mavi de enerjileri pozitif olan renkler Pembe hassas duyguları ön plana geçirirken mavi iyileştirici ve dinlendiricidir Ne var ki bu iki renk birbirleri ile komplemanter değildir Renkler Komplemanterleri ile bir arada kullanılmazlar ise zamanla negatif enerjilerini salgımalaya başlarlar

Pembe rengin komplemanteri yeşildir Eğer imkanınız var ise tabanda yeşil rengi kullanmanızı tavsiye ederim Eğer imkanınız yok ise pembe renk için yeşil aksesuarlar mavi renk içinse turuncu aksesuarlar kullanmanızı tavsiye ediyorum
Bunun haricinde perde de fuşya, tülde çok açık yeşil kullanabilirsiniz

Yatak odamı hangi renge boyatmalıyım?

Kahve rengi zaman içerisinde negatif enerji salgılar Bu negatiflik kahvenin koyusu arttıkça daha fazla ortaya çıkar Gece enerji geçişleri daha rahat olur Çünkü evrenin gürültüsü ve gün ışığı yoktur İnsandan insana ve cisimden insana daha rahat enerji geçer Hatta siz de bilirsiniz bütün rahatsızlıklar gece daha fazla etkiler kişiyi Diş ağrısı gibi Sonuçta tüm fiziksel rahatsızlıklar da öncelikle enerji bedeninde ortaya çıkar

Örneğin bir bölgenin ağrıması o bölgede enerji birikiminin olmasıdır Gelelim önereceğim renge Kesinlikle lila öneriyorum Lila hem eşyanızdaki opal sarı ile enerjisel tamamlayıcılık oluşturacaktır hem de dinlendirecektir

uygun renk koduMarshall 1001 renk kartelası 1000 serisi): 0821-R53B

Salon koltuklarım krem rengi, duvarlarım ne renk olmalı?

Krem opal renk grubuna girer ama koyulaştıkça kahve oranı artar ve rahatsız edici olur Açıkçası ben kesekağıdı rengini tek onaylamıyorum Negatif enerjisi rahatsız edici düzeyde olabilir Hem de odanızda tamamen bir renksizlik hakim olur

Koltuklarınızın açık tonu ile bire bir duvar rengi önerebilim Aksesuarlarınızda ise turuncu ve deniz mavisi kullanmanızı tavsiye ederim

İki koltuğun renk uyumları nasıl olmalı?

Öncelikle aydınlık göstermek için özellikle duvar boyasında açık renler tercih edilmelidir Salonunuz için aynı zamanda oturma odası olarak da kullanıldığı için dinlendirici ve huzur veren mavi ve yeşil tonları öneriyorum hatta ikisinin karışımı olan turkuaz rengi çok uygun olur

Size renk kodunu göndereceğim Köşe koltukta kırmızı koltuk takımında ise beyazı (bejimsi kirli beyaz da olabilir) tercih edin (kırlentleri kırmızı ve turkuaz olabilir) Halınızda ise koltuk takımınızın renginde (bej veya beyaz) düz bir halı öneriyorum Perdede kırmızı tülde ise açık turkuaz önereceğim

Marshall 1001 renk kartelası 1000 serisi uygun boya rengi kodu: S0520-B10G

Salonum için aksesuar seçimini nasıl yapmalıyım?

Odanızda uyum var ama renksizlik hakim Koyu renkler kullanmışsınız ve bu koyu renkler negatif enerjileri ile rahatsız edebilirler Özellikle kahve tonlarında olanlar aşırı negatif enerji yüklemesi yapar Bunu engelleyebilmek için deniz mavisi aksesuar kullanmalısınız Deniz mavisi turuncu ve gümüş metal içeren aksesuarlar kullanmanızı öneriyorum Çok az da kırmızı önereceğim Bir veya iki parça Kumaş kırmızılar yada kırmızılı Marakeş usulü bir iki kırlent olabilir

Mutfak perdelerimi ne renk seçmeliyim?

Perdelerinizde kızılımsı kırmızı kullanmanızı öneriyorum Yalnız mutlaka bol miktarda deniz mavisi ve turkuaz aksesuarlar kullanın Kırmızı ve kızıl enerjisi çok kuvvetli renklerdir Mutlaka tamamlayıcıları ile beraber kullanılmaları gerekir Bu sayede hem hareketli hem de doğru enerjiye sahip bir mutfağınız olur

Oturma odamı nasıl yenileyebilirim?

Oturma odasında yeşil renk kullanarak ilk doğru seçimi yapmışsınız Yeşil huzur ve güven verici enerjisi ile oturma odaları için çok elverişli İkinci doğrunuz ise kahverenginden kaçınmanız ve açık renk mobilya kullanmanız olmuş Çünkü klasik kahve rengi mobilyalar çok fazla negatif enerji salgılarlar

Tüm bu doğru seçimlerin yanında hatırlatmak istiyorum her renk komplemanteri yani tamamlayıcısı ile beraber kullanıldığında doğru enerji salgılar Yeşil ile komplemanter olan renk kırmızı, pembe ve tonlarıdır Duvarlarınızda pembe renk kullanmanızı öneriyorum Bunun yanı sıra odada kırmızı aksesuarlar kullanmanız iyi olacaktır

uygun renk kodu (Marshall 1001 renk artelası 1000 serisi): 0619-R05B

Renklere göstemiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür ederim

Yatak odasını nasıl daha ferah gösterebilirim?

Odada ceviz rengi mobilyaların olması iyi olmamış Hem loş bir oda hem de kahve ağırlıklı olduğu için zamanla negatif enerjisi rahatsız edebilir Ama bunu deniz mavisi kullanarak engelleyebiliriz Loş olduğu için çok açık deniz mavisi öneriyorum Size uygun renk kodunu göndereceğim

KodMarshall 1001 renk kartelası 1000 serisi): 0616-B04G

Erkek çocuk odası ne renk olmalı

Aslında oğlunuzun iç güdü rengini tespit etmek ve buna göre tavsiyede bulunmak en doğrusu Yalnız şu anda bu hizmeti veremiyoruz Bu yüzden renklerin genel karakteristik özelliklerine göre oğlunuzun yapısını da göz önünde bulundurarak öneride bulunmaya çalışacağım

Opal renkler tercih edilmeli Yani açık renkler Duvarda mavi önerebilirim Çünkü mavi dinginleştirir sakinleştirir Aksesuarlarında turuncu olabilir Turuncu duyguları ön plana geçirir ve neşe verir ve mavi ile turuncu tamamlayıcıdır Kahve rengi kullanmanızı önermem çünkü çok fazla negatif enerjisi vardır

Sarıya gelince sarı tetikleyen ve zihni açan bir renktir Ama çok dikkatli kullanılması gerekir Yanında mutlaka mor ve türevleri (eflatun lila gibi) kullanılmalıdır Zeminde kullanacaksanız duvarları lila boyamanızı öneririm

Oturma odamın halı ve duvar boyası ne olmalı ?

Gerçekten de odanız biraz renkli ve bu renklerin bir kısmı birbirleri ile tamamlayıcı yani komplemanter değil Bunun olmaması zamanla gözü yormasına ve odanın enerjisinin sizi rahatsız etmesine neden olur Renkler mutlaka tamamlayıcıları ile beraber kullanılmalıdır ki birbirlerinin negatif enerjisini tutsun Bu yüzden size var olan renklerinizin tamamlayıcılarına yönelik tavsiyede bulunacağım Tabii renk cümbüşünü artırmamak kaydıyla

Yeşil ve kırmızı birbirleri ile tamamlayıcıdır Bu iki renk birbirini dengeler Turuncunun tamamlayıcısı ise mavidir Ama maviyi perdede yada halıda önermiyeceğim Maviyi küçük aksesuarlarda kullanmalısınız

Duvar için önereceğim renk çok çok açık beyaza yakın bir mavi Size uygun renk kodunu yazacağım Halıda krem üzerine turuncu yeşil ve hatta kırmızı desenleri olan bir model seçmenizi öneriyorum

Perdede üçlü koltuğunuzun bir iki ton koyusunu ve tülde ise çok çok açık beyaza yakın mavi (duvar renginden açık) kullanmanızı öneriyorum

Marshall 1001 renk kartelası 1000 serisi uygun renk kodları:
0616-B04G kodlu rengi beyaz ile biraz daha açmalısınız

Perde ve tül rengim sizce ne olmalı?

Kum beji ve krem opal renklerdir Her renk ile uyum sağlayabilir Kum beji biraz negatif enerji salgılayabilir Yerdeki koyu renk ahşap ise zaman içinde çok fazla negatif enerji salgılar Bunun azalması için deniz mavisi kullanmanız gerekir

Bunun yanı sıra odanızda renksizlik hakim Aksesuar ve tamamlayıcılarla biraz renklendirmeniz gerektiğini düşünüyorum Turuncu tonlarında perde turuncumsu krem tül ve bol deniz mavisi aksesuar öneriyorum

Mutfakta hangi renk halı ve perde kullanmalıyım?

Mutfağınızda çok fazla kahve rengi olması biraz kötü Kahve rengi zaman içinde rahatsız eden bir renktir Negatif enerjisini azaltmak için önereceğim renk ise deniz mavisi

Perde, halı ve aksesuarlarda deniz mavisi kullanmalısınız Buna ilave biraz da kırmızı kulanırsanız biraz hareketlendirebilirsiniz

Salonumu nasıl dekore edebilirim?

Hem gül kurusu renginin enerjisini dengelemek hem de kahve renginin rahatsız edici enerjisinden kurtulabilmek için deniz mavisi kullanmalısınız

Duvarlarınızda açık deniz mavisi kullanmanızı öneririm Parkede ise tercihim her zaman açık renkten yanadır Özellikle akçaağaç hem ferah görüntü oluşmasını sağlar hem de üzerindeki mobilyanın ortada ve güzel görünmesine yardımcı olur

Salon Rengi Ne Olmalı - Salon Ne Renk Olmalı

Kahverengi zaman içerisinde negatif enerjisi ile rahatsız edecek bir renk Bu negatif enerjiyi azaltabilmeniz için deniz mavisi kullanmanızı öneriyorum Duvarlarınızda açık deniz mavisi hoş olacak ve doğru enerji salgılayacaktır

Bunun yanı sıra sarı koltuklarınız için mor ve mor aile renkleri(lila, eflatun, menekşe gibi) aksesuarlar kullanmanızı öneriyorum Mesela sarımsı krem üzerine mor menekşe desenli bir halı kullanabilirsiniz

Komple odalarımın renkleri ne olmalı?

Salondaki koyu kahve negatif enerjisi çok fazla olan bir renk Eğer koltuk takımlarınız kırmızlı veya turunculu renklerde ise açık deniz mavisi duvar rengi öneriyorum Eğer değilse duvarda krem rengi kullanmalısınız Aksesuarlarda ise mutlaka deniz mavisi

Giriş için önereceğim renk turkuaz Turkuaz dinlendirici etkisini eve adım atar atmaz gösterecektir

Mutfakta önerdiğim duvar rengi açık yeşil Aksesuarlarda ise kırmızı ve turuncu Oturma odasındaki siyah çok çok fazla negatif enerji salgılar Beyaz ile tamamlanması bu nerinin azalmasına yardımcı olabilir ama tam olarak engellemez

Duvarlarda açık pembe kullanın Aksesuararda ise yeşil Böylece siyahın negatifliğinden bir nebze daha kurtulmuş olursunuz

Yatak odasında ise yine kahvenin enerjisini dengelemeniz için açık deniz mavisi önereceğim

Renlere göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkür ederim

Yemek takımı mı ne renk seçmeliyim?

Salonda tam bir renk cümbüşü yaşanıyor Yemek masası ve sandalyelerdeki ahşap kısmın akçaağaç veya açık kayın olmasını tavsiye ediyorum Sandalye döşemelerini koltuklara uyumlu yapmanızı öneriyorum Bunun haricinde evinizdeki renkler birbirleri ile komplemanter değil Komplemanter olacak aksesuar renkleri tavsiye etmek istiyorum wwwfrm47com
Yeşil ve kırmızı birbirini tamamlar Bunun haricinde evinizde sarı ağırlıkta Sarı ile komplemanter olan renk mor ailenin renkleridir (mor, eflatun, menekşe, lila gibi) Bu renklerde aksesuarlar almanızı öneriyorum

Odamı nasıl dizayn etmeliyim?

Oturma odaları için genellikle mavi turuncu ikilisini öneriyorum Mavi sakinleştirir, iyileştirir ve dinlendirir Turuncu ise neşe verir ve duygusallaştırır Duvarlarda açık mavi eşyalarda turuncu kullanabilirsiniz

Perdede duvarın bir iki ton koyusu, tülde ise opal(açık) turuncu, halıda turuncumsu krem üzerine mavi ve turuncunun farklı tonlarında desen, koltukta turuncu ve ahşap aksamda kiraz kullanmanızı öneriyorum

Salonumu ne renk boyatmalıyım? - salon rengi ne olmalı

Krem rengi opal renk grubundadır Her renk ile uyum sağlar Kırmızı ise biraz güçlü bir renktir Mutlaka tamamlayıcı rengi ile beraber kullanılmalıdır Kırmızının tamamlayıcısı bazı renk çemberlerinde yeşil, bazılarında ise turkuazdır Keza turkuaz da yeşil ile mavinin birleşmesinden oluşur

Duvarlarınızda açık yeşil öneriyorum Uygun rek kodunu size yazacağım Aksesuarlarınızda ise turkuaz, deniz mavisi ve kırmızı öneriyorum

Marshall 1001 renk kartelası 1000 serisinden uygun renk kodu: 0807-G86Y

Oturma odamın rengini ne yapmalıyım? oturma odası rengi ne olmalı

Renkler komplemanterleri ile birlikte kullanıldıklarında doğru enerji salgılarlar Renkler önce pozitif etkilerini sonra negatif etkilerini yükler insanlara Eğer komplemanter rengi yanında ise bu iki eş renk birbirlerinini negatif enerjisini tutar

Mavi rengin komplemanteri turuncudur Mavi mantığa sürükler ve dinlendirir Turuncu neşe verir hareketlendirir ve duyguları ön plana geçirir Duvar renginiz için açık turuncu önereceğim Uygun olan renk kodunu size yazacağım

Mobilyalarım ne renk olmalı?

Öncelikle belitmeliyim ki kahverengi ahşaptan kaçınmalısınız Kahverengi çoğu iş yerinde giyilmesi yasaklı renk ilan edilmiştir İlk etkisi pozitif ve güven verici olmasına rağmen kısa bir zaman sonra negatif etkilerini güçlü bir şekilde salgılar ve sıkıcı bir enerji oluşturur

Mobilyalarınız için iki renk önereceğim Birincisi sizin de düşündüğünüz gibi akçaağaç olması İkincisi ise kızıl ağırlıklı maun mobilya Maunun kök rengi kırmızıdır ve yeşil ile kırmızı komplemanter yani tamamlayıcı renklerdir Zemindeki renk ile uyum sağlarsa kullanabilirsiniz

Perdeler nasıl olmalı?

Perdelerinizi Önerdiğim duvar renginden bir iki ton koyu seçmelisiniz Tüllerinizde ise krem rengini öneriyorum Üzerinde duvar rengi ile komplemanter flu desen kullanmanızı öneririm Size komplemanter renkleri yazacağım
Kırmızı-turkuaz
Turuncu-mavi
Pembe-yeşil
Sarı-mor

Oturma odası koltuk rengi ne olmalı?

Öncelikle belirtmeliyim ki var olan renk uyumunuz mükemmel Fuşyanın komplemanteri yeşildir Ama yeşili aksesuarlarınızda kullanmanızı önereceğim Koltuklarınızda pembe mor uygun olacaktır Eğer mor kısmı çok fazla olursa sarı aksesuarlar da kullanmanızı tavsiye ederim Keza sarı ve mor komplemanterdir Diğer aksesuarlarınızda ise gümüş rengini ve yeşili kullanmanızı öneriyorum

Renklere göstermiş olduğunuz duyarlılık

Koltuk kumaş rengi ne olmalı?

Aslında uygun renk seçimi için renk analizinizin yapılması en doğru sonuç verecek yöntem Ama ne yazık ki yakın bir süre sonra bu hizmeti verebileceğiz Eğer zamanınız varsa beklemenizi öneririm Ama şimdilik size renklerin genel karakteristik özelliklerini ve komplemanterlerini açıklayarak öneride bulunmaya çalışacağım

Kırmızı(harekete geçirir enerji verir)-turkuaz (arındırır ve temizler ve dinlendirir)
Sarı(tetikler harekete geçirir)- mor(bilgelik yükler hayal gücünü artırır) Turuncu(neşe verir)-mavi(mantık yükler sakinleştir)
Yeşil(denge huzur ve güven yükler)- pembe(hassas duyguları ön plana geçirir)

Zemin rengi kapılar ve koltuk döşemelerinde uyum yakalamanızı tavsiye ederim Çok koyu ahşaba kaçmayın

Duvar rengi olarak salon veya oturma mekanlarında mavi ve yeşil gibi dinlendirici huzur verici renkler idealdir Yatak odalarında lila, açık sarı tonlar uygun olabilir

Mutfakta mutlaka kırmızı ve turuncu kullanın Bu renkler farklı enerjileri ile mutfakta daha lezzetli yemekler yapmanızı sağlayacaktır

Evde çok fazla ahşap tonu kullanmanızı tavsiye etmem Keza kahve ve tonları kişiyi en çok sıkan renklerdir Zeminde de koyu düşünüyorsanız en fazla kiraz yada maunu tercih etmenizi öneririm

Aslında en azından bir kısma karar verin o karar verdiğiniz bölmeye göre ben tavsiyelerimi daha kesin hale gertiririm Mesela duvar rengi olarak şunu seçtim gibi

Renklere göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkürlerimle

Duvar ve yer döşemesi rengi ne olmalı?

Zemin için önereceğim renk akçaağaç Çünkü venge koyu bir renk Sıkıcı enerjisini azaltmak için açık renkler kullanılmalı Kahverenginin koyusu olan vengenin negatif etkisini engellemek için kullanmanız gereken tamamlayıcı renk ise deniz mavisi Bordo içinse turkuaz kullanmanız gerekiyor Bu yüzden duvarlarınız için ikisinin karışımı olan bir renk önereceğim Bence uygun olan renk tonunu Marshall 1001 renk kartelası 1000 renk serisinden size yazacağım

Aksesuarlarınızda ise altın sarısı kullanmanızı öneriyorum Lal ailenin bir üyesi sayılabilecek bordo zaman içinde merhamet duygunuzun gereksiz yere çok ileri derecelere taşınmasına neden olabilir Altın sarısı buna engel olacaktır

Marshall 1001 renk kartelası 1000 renk serisi uygun renk kodu: 0606-B29G

Salonuma nasıl canlılık katabilirim?

Kahve rengi zaman içerisinde sıkıcı etki oluşturan bir renk Yani önce pozitif etkilerini yansıtan kahve rengi kısa bir zaman dilimi sonunda negatif etkilerini güçlü bir şekilde salgılamaya başlar Bunu bir nebze gidermek için duvarlarınızda deniz mavisi kullanmanızı önereceğim Tabi bu açık bir deniz mavisi olacak Size Marshall 1001 renk kartelası 1000 renk serisiden uygun olduğunu düşündüğüm renk kodunu yazacağım

Aksesuarlarınızda ise turuncu başta (turuncu ağırlıkta) olmak üzere biraz altın sarısı kırmızı ve turkuaz kullanabilirsiniz Marshall 1001 renk kartelası 1000 renk serisi uygun renk kodu: 0616-B04G

Vestiyer rengi ne olmalı? Vestiyer ne renk olmalı

Beyaz çok uygun olur ama beyaz lake boya değilde selülozik patina boya yaptırmanızı öneririm Yani çiğ beyaz değil akçaağaç görünümlü bir beyaz olmasını tavsiye ediyorum

Döşeme ve duvarda hangi renkleri kullanmalıyım?

Koridordan başlayalım isterseniz Koridorunuzda zaten yeşil ve pembe uyumu var Yeşil ve pembe birbirleri ile komplemanter tamamlayıcı olan renklerdir Bir arada doğru enerji salgılarlar Birbirlerinin negatif etkilerini tutarlar Karolarınızda pembe olduğu için duvarda da opal (açık) pembe önereceğim

Oturma odanız için; sıfırdan döşeyeceğiniz için renklerin komplemanterlerini ve anlamlarını size yazacağım Doğru ikiliyi sizin seçmenizi isteyeceğim
Yeşil(huzur ve güven verir)- pembe(duygusallaştırır)
Mavi(Dinlendiricidir)- turuncu(neşe verir)
Sarı(tetikleyicidir)-mor(veya lila menekşe hayal gücünü artırır uyku getirir)
Kırmızı(harekete geçirir enerji verir)- turkuaz(yıkayıcı ve arındırıcıdır eğitim rengidir)

Yukarıdaki ikilileri bir arada kullanmak şartıyla seçiminizi yapabilirsiniz Ama benim size tavsiyem ya yeşil-pembe ikilisi yada turuncu-mavi ikilisi olacaktır İki tane ikili de seçebilirsiniz Aksesuarlarda kullanabilirsiniz Açık yeşil duvar, kırmızılı pembeli leylaklı koltuklar ve turkuaz aksesuarlar gibi

Yatak odası; Mobilyadaki kahverengi zaman içinde sıkıcı enerji salgılar Bunu bir nebze engellemek için duvarlarda açık deniz mavisi kullanmanızı öneriyorum Turuncu aksesuarları da unutmayın

Marshall 1001 renk kartelası 1000 renk serisinden önerdiğim renklerin kodları:
Koridor: 0509-R11B
Oturma odası: 0410-G11Y
Yatak odası:0616-B04G

Duvar ve kapı rengi ne olmalı?

Kahverenginden başlamak istiyorum çünkü kahve rengi zaman içerisinde sıkıcı enerji salgılayan bir renk Bunu bir miktar hafifletebilmek için deniz mavisi önereceğim Ama aksesuarda Duvarlarda krem rengi öneriyorum Kapıda da aynı ton kullanılmalı Size kodunu Marshall 1001 renk kataloğu 1000 serisinden yazacağım

Odadaki bordo için lacivert ve altın sarısı kullanmanız lazım Ama özellikle lacivert koyu bir renk olduğu için bu rengi ufak ebatlı aksesuarlarda kullanmanızı öneriyorum

Zemindeki meşe içinse (sarı tabanlı olduğunu düşünürsek) lila ve mor aksesuarlar da kullanmanız gerekir
Kod:0503-Y71R

Yer döşeme rengi ne olmalı?

Yer döşemesi için tek önerim beyaz Grinin kaos enerjisinden sizi kurtaracaktır Bunun yanı sıra mutfağınızda mutlaka kırmızı ve turuncu aksesuarlar kullanmanızı öneriyorum Hareketlendirici enerjisi ile kırmızı ve neşelendirici etkisi ile turuncu mutfakta daha keyifli saatler geçirmenize yardımcı olacaktır

yatak odası dekorasyonu nasıl olur

Doğru enerjiye sahip ve faydalı bir ortam oluşturmak için komplemanter renkleri yan yana kullanmak gerekir Yatak odanızın mobilyası ile tamamlayıcı olan renk mor ve mor aileden gelen renklerdir (lila menekşe leylak ve eflatun gibi) odanız fazla ışık almadığı için çok açık lila kullanmanızı öneriyorum (uygun renk kodunu Marshall'ın bin renk serisinden yazacağım)

Perdede menekşe ve tülde açık sarı üzerine mor menekşe kırmızı ve yeşil desenler kullanmanızı öneririm yatak örtünüz mavi ile uyum sağlayabilecek bir renkte Üzerine marakeş usulü bordo mavi mor pembe fuşya renklerini içeren işlemeli yastıklarla dekor yapmanızı veya odada deniz mavisi bir iki aksesuar kullanmanızı öneririm

Uygun renk kodu: 0711-R51B

Renklere gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ederim

Mobilya rengi ne olmalı?

Önerilerimi dinlemiş olmanız beni onurlandırdı Çok teşekkür ederim Açık gül kurusu tam olmasa da opal grubuna giriyor Hatta belki pembe aileden sayılabilir Lila da uyku getiren dinlendirici bir renk Krem rengi sarı veya kahve tonların opal hali olduğu için lila ile uyumlu Yani şu hali ile dinlendirici ve rahat bir oturma odanız var

Kahverengi zigon ve sehpa için hisleriniz çok doğru Rengi değiştirilmeli Size tavsiyem krem tonlarda boyatmanız Patina boyayı tercih etmelisiniz Yani yine desen olarak eskitme olmalı ama sarı ve krem tonlarda Hatta fiskos lila eskitme, tv sehpası ve zigonlar sarı eskitme olabilir Perdede önerim leylak ve menekşe renkleri

Tülde ise yine sarımsı krem üzerine mor menekşe leylak ve biraz da yeşil flu desen kullanmanızı öneriyorum

Salonumuzda hangi rengi kullanmalıyız? Salon Rengi Ne Olmalı

Bordo ve özellikle kahve rengi odanızın enerjisini bunaltıcı bir hale getirebilir Bunu engellemek için odanızda mavi kullanmanız gerekir

Duvarlarınızda çok açık deniz mavisi kullanmanızı öneriyorum Mavi dinlendirici ve sakinleştirici özelliğiyle bordonun hareketli özelliğini ve kahve renginin zamanla sıkıcı hale gelen enerjisini nötrleyecektir

Evimin rengi ne renk olmalı? en uygun ev rengi

Renkler kendilerine özgü karakteristik özellikleri olan ve bu özellikleri ile insanları etkileyen yönlendiren enerjilerdir İlk olarak pozitif etkilerini gösteren renkler çok kullanıldığında negatif etkilerini göstermeye başlarlar Rengin tonu koylaştıkça bu negatif etki artar Bu yüzden açık tonları tercih etmeniz çok yerinde bir karar Bu negatifliği engellemenin bir yolu da renkleri komplemanter yani tamamlayıcı ikililer olarak kullanmaktır Tamamlayıcı renkler yan yana kullanıldığında birbirlerinin negatif enerjilerini nötrlerler

Size komplemanter renkleri yazacağım İlk kural komplemanter renkleri aynı ortamda kullanmak İkinci kural ise renklerin karakterlerine uyumlu olacak şekilde doğru rengi doğru mekanda kullanmak Bunun için de tavsiyelerde bulunacağım

Komplemanter renkler:
Sarı-mor(eflatun menekşe lila)
Kırmızı-turkuaz (kırmızı)
Mavi-turuncu
Yeşil-pembe(kırmızı)

Oturma odası ve aynı zamanda salon olarak kullanacağınız mekanda duvar rengini açık mavi aksesuarları turuncu öneriyorum Eğer yemek odası mobilyanız bu mekanda duracaksa ve koyu renkteyse (kahve) açık deniz mavisi kullanmalısınız

Yatak odası için açık yeşil duvar boyası öneriyorum Pembe mor menekşe lila ve biraz da kırmızı içeren eşya ve aksesuarlar kullanın

Çocuk odası için lila sarı ikilisini kullanın Yalnız sarı kullanırken dikkatli olmalısınız eğer duvar boyası olarak kullanacaksanız çok açık bir sarı olmalı (ki ben duvarda lila mobilyada sarı kullanmanızı öneririm) Mutfak ve giriş için önerdiğim renk turkuaz duvar boyası kırmız turuncu aksesuarlar

Küçük oda için açık turuncu bir duvar boyası öneriyorum (tüm bu boya tonları için Marshall'ın bin renk serisinden renk kodları yazacağım) Zemininiz ile ilgili söyleyeceğim beyaz kayının çok güzel bir renk olduğu Kapılarda aynı tonu yakalamanızı öneririm

Kodlar:
Salon:0623-B02G
Yatak odası:0608-G62Y
Çocuk odası:0819-R62B
Küçük oda:0504-Y43R
Mutfak:0616-B04G

Antre ne renk olmalı? antre rengi ne olmalı

Antre için uygun renk turkuaz bence Çünkü turkuazın enerjisi yıkayıcı temizleyici ve dinlendiricidir Dışardan stres ve yorgunluk ile evinize geldiğinizde adım atar atmaz turkuazın faydalı enerjisi ile karşılaşmanız çok iyi olacaktır Girişteki vestiyerde ise biraz hareketlendirme ile kırmızı ve beyaz kullanmanızı öneriyorum Hem turkuaz ile komplemanter olması hem de hareketli enerjisi ile enerji vermesi açısından uygun olur

Koridorda da aynı rengi devam ettirin banyoda kırmızı aksesuarlar kullanmayı ihmal etmeyin Zeminde ise açık rnek kullananızı öneriyorum Akçaağaç çok uygun olur düşüncesindeyim

Giriş ve mutfak rengi ne olmalı?

Renkler kendilerine özgü karakteristik özellikleri olan ve bu özellikleri ile insanları etkileyen yönlendiren enerjilerdir İlk olarak pozitif etkilerini gösteren renkler çok kullanıldığında negatif etkilerini göstermeye başlarlar Rengin tonu koylaştıkça bu negatif etki artar Bu yüzden açık tonları tercih etmeniz çok yerinde bir karar Bu negatifliği engellemenin bir yolu da renkleri komplemanter yani tamamlayıcı ikililer olarak kullanmaktır Tamamlayıcı renkler yan yana kullanıldığında birbirlerinin negatif enerjilerini nötrlerler

Size komplemanter renkleri yazacağım İlk kural komplemanter renkleri aynı ortamda kullanmak İkinci kural ise renklerin karakterlerine uyumlu olacak şekilde doğru rengi doğru mekanda kullanmak Bunun için de tavsiyelerde bulunacağım

Komplemanter renkler:
Mavi-turuncu
Yeşil-pembe(kırmızı)

Salonunuz için önerim öncelikle açık deniz mavisi olacak Yada yukarıdaki komplemanter renkleri göz önünde bulundurarak koltuk rengi ile tamamlayıcı rengin açık tonuna boyatabilirsiniz (örneğin koltuklarınız kırmızı ise açık turkuaz gibi) Kum beji de opal bir renktir ama kökeni kahve ve gri olduğu için zamanla negatif enerji salgılayabilir

Girişte önereceğim renk turkuaz olacaktır Turkuazın dinlendirici etkisi stres içinde dışarıdan gelen kişi için eve adım atar atmaz iyileştirici ve dinlendirici olacaktır Mutfakta mutlaka kırmızı ve turncu aksesuarlar kullanılmalı Hatta açık turuncu bir renge boyayabilirsiniz (tabi mutfak dolaplarının ne renk olduğu da önemli) (tüm bu boya tonları için Marshall'ın bin renk serisinden renk kodları yazacağım)

Kodlar:
Salon:0623-B02G(Eğer açık deniz mavisi boyarsanız)
Mutfak :0504-Y45R
Giriş: 0709-R89B

Oturma odasının duvar rengi ne olmalı?

Tarçın rengi kahve sarı ve biraz da kırmızının birleşmesi ile oluşmuştur Bu renkleri göz önünde bulundurursak odanızın duvarlarını açık lila veya açık bir mavi yapabilirsiniz Doğru enerjiye sahip ve faydalı bir ortam oluşturmak için komplemanter renkleri yan yana kullanmak ilk kuraldır Size komplemanter renkleri yazacağım İkinci kural ise renklerin karakterlerine göre doğru renkleri doğru mekanda kullanmaktır İkinci kural gereğince mavi rengin dinlendirici olması nedeni ile odanın açık mavi olması çok faydalı olacaktır

Aksesuarda ise turuncu leylak mor ve sarı kullanmanızı öneriyorum Örneğin perdeniz turuncu tülde ise açık turuncu üzerine sarı ve mor flu desenli olabilir

Komplemanter renkler:
Mavi-turuncu
Yeşil-pembe(kırmızı)

Salon renk konsepti nasıl olmalı?

Kırmızı ve siyah ile ilgili hissettikleriniz çok doğru Siyah negatif enerji yayan ve zamanla çok sıkabilecek bir enerji alanı (Bildiğiniz gibi renk değil) Kırmızı Newton'un renk tayfında en güçlü renklerden biri Enerji verici harekete geçiren Ama her rengin önce pozitif etkileri kişileri etkir Çok fazla etkisine maruz kalınırsa negatif etkileri ortaya çıkar ve eğer o rengin komplemanter yani tamamlayıcı rengi ile beraber kullanılmaz ise bu negatiflik giderek artar Eğer tamamlayıcı rengi yanında ise iki tamamlayıcı renk birbirlerinin negatif enerjilerini nötürlerler

Kırmızının Newtonun renk çemberindeki tamamlayıcısı yeşil, İngiltere'de bulunan renk terapi merkezini kuran Howard ve Dorothy Sun ikilisinin kullandığı renk çemberine göre tamamlayıcısı turkuaz dır Goethenin renk çemberinde ise mavidir

Turkuaz mavi ve yeşilin karışımından oluştuğu için genelde kırmızı bulunan mekanlarda turkuaz kullanılmasını öneriyorum Bu duvar boyasında kullanılacaksa çok koyu bir turkuaz olmamalı Bir duvar iki üç ton daha koyu kullanılabilir veya üç duvar beyaz bir duvar turkuaz kullanılabilir

Aksesuarları hangi renk tercih etmeliyim?

Turuncu oturma odası için çok doğru bir seçim Neşe veren ve yapıcılık sağlayan turuncu aynı zamanda duygusal bir renktir Duyguları ön plana geçirir Ama turuncunun komplemanter yani tamamlayıcı olan rengi yeşil değil mavidir Turuncu ve mavi yan yana kullanılırsa birbirlerinin negatif enerjilerini nötürler ve doğru enerji sağlarlar

Bunun yanısıra kahve rengi mobilya sıkıcı olmasına rağmen Türkiye'de kullanımı çok yaygın Sıkıcılığını ortadan kaldırmak için deniz mavisi ile tamamlanmalı Eğer duvarlarınızı boyamayı düşünüyorsanız açık deniz mavisine boyamanızı tavsiye ediyorum Eğer şimdilik böyle bir niyetiniz yoksa turuncu için mavi aksesuarlar kullanın İlave olarak duvarlarınızdaki yeşil için de pembe ve kırmızı aksesuarlar kullanmanızı tavsiye ediyorum

Salon perdesi için hangi renk kullanmalıyım? salon perdesi ne renk olmalı ?

Kahve rengi saman içerisinde sıkabilecek bir renk Hatta bazı bankalarda kıyafet olarak kahve rengi kullanılması yasaktır İlk intibası ve enerjisi güven verici olmasına rağmen zaanla sıkıcı negatif bir enerji salgılar Krem ile dengelemeniz iyi olmuş Krem opal renk grubuna girer ve olumlu enerji salgılar Tüm bu etkilerin yanında krem ile kahve renginin yan yana güzel göründüğünü de kimse inkar edemez Kahve kısımların çok fazla olmamasına dikkat etmeniz gerekir

Kahve renginin negatif etkisini azaltmak içinse kullanmanız gereken renk deniz mavisi ve biraz da yeşil olabilir Perdede kahve renginden daha çok krem rengine ağırlık vermenizi öneriyorum Üzerinde kahve rengi küçük motif desenler olabilir Tülde ise yine krem rengi üzerinde renklendirme yapmalısınız Mavi yeşil hatta biraz turuncu ve kırmızı desen kullanabilirsiniz

Uygun renkler nelerdir?

Salonda eğer zemin aynı kalırsa duvarda kullanmanız gereken renk çok açık lila Rengi iyi anlayabilmeniz için size Marshall'ın bin renk serisinden kodunu yazacağım Kayın örnek parke içinde en fazla sarı tonları barındırır ve sarı ile tamamlayıcı olan renk mor ve tonlarıdır

Salonunuz küçük olduğu için açık renk kullanmak gerekir Bu yüzden çok açık lila çok doğru bir seçim olacaktır Eğer zeminde beyaz tonlar kullanmak istiyorsanız duvar boyası için çok açık yeşil öneriyorum Bunun da kodunuz size yazacağım
Koridorlarınız için önerim ise turkuazdır
Marshall renk kodları:
lila: 0904-R53B
Açık yeşil: 0505-B35G
Turkuaz:0616-B04G

Salon duvar rengi ne olmalı?

Salon için önereceğim renk yeşil olacak Yeşil; huzur ve güven salgılar Yalnız krem rengi koltukların üzerine fuşya ve pembe yastıklar önereceğim Keza yeşil ve pembe komplemanter yani tamamlayıcı renklerdir Birlikte kullanıldığında doğru enerji salgılarlar

Halı ve perde renk uyumu

Venge rengi biraz koyu bir renk Krem rengi ile dengelemeniz iyi olmuş Yine de salonun renksiz olduğunu düşünüyorum Özellikle venge kahve renginin çok çok koyu bir tonu olduğu için zamanla negatif enerji salgılayabilir ve sıkıcı olabilir Perde ve halıda biraz renklendirme yapmanızı öneriyorum

Halı için krem üzerine kırmızı, deniz mavisi, yeşil (hatta çok az kahve rengi) desenleri olan bir model öneriyorum Perde de ise yine taban rengi krem kullanmak üzere aynı şekilde renklendirme yapmalısınız Yalnız kalın perdede çok uçuk bir renge kaçmamalısınız Kahve rengi uyum sağlayıp negatif enerjisini biraz olsun alacak olan renk deniz mavisidir Deniz mavisini daha çok kullanmaya dikkat edin

Oturma ve çocuk odası ne renk olmalı, renk uyumu nasıl olabilir ?

Oranj turuncu aileden gelen bir renktir ve tamamlayıcı rengi mavidir Duvarlarınıza çok açık mavi öneriyorum Keza gri zamanla sıkabilir Çocuk odası için rengarenk ve canlı renkler kullanılıyor Ben bunu sakıncalı buluyorum Çünkü renklerin önce pozitif etkileri eğer çok kullanılırsa negatif etkileri ortaya çıkar ve tamamlayıcı renkler yan yana ise birbirlerinin negatifliklerini nötürlerler Size bu tamamlayıcıları yazacağım

Bunun haricinde bebeğinizin hangi renk olduğuna bakmak lazım Ama ne yazık ki kısa süre sonra bu hizmeti verebileceğiz Bu yüzden renklerin açık tonlarını kullanmanızı öneriyorum Renkler tonları açıldıkça opal gruba girer rahatlatıcı olur ve negatif etkileri azalır

Özellikle duvarlar için açık lila öneriyorum Biliyorsunuz bebekler bir süre uyku problemi çeker Lilanın uyku getirme özelliği vardır

Zeminde kullanmanız gereken malzemeye gelince Kesinlikle halı önermiyorum
Laminat yada masif parke kullanabilirsiniz

Komplemanter renkler:
kırmızı-turkuaz
pembe-yeşil
(pembe- turkuaz ve kırmızı- yeşil de kullanılabilir)
sarı-mor(eflatun menekşe lila)
mavi-turuncu(mavi sakinleştirir turuncu neşe verir)

Akçaağaç parke ile uyumlu eşya renkleri

Zeminde akçaağaç çok hoş durur Sizi bu seçiminizden dolayı tebrik ederim Aynı zamanda üzerindeki eşyayı çok ortaya çıkarır Bu yüzden seçtiğiniz renklere ve oranlarına dikkat etmeniz gerekir Kapılarda da yine açık renk patina kullanmanızı tavsiye ederim

Duvar rengi , koltuk döşemeniz ve ahşabı için iki önerim olacak Birinci önerim duvar rengi ile koltuk döşemesinin komplemanter olması Komplenater renkleri size ek olarak yazacağım İkinci önerim koltuk döşemesinin beyaza yakın açık krem olması duvar rengi ile aksesuarların komplemanter olması

Koyu ahşap rengini yemek odası ve yatak odası takımlarında önermiyorum Ama koltuk kenarlarında çok fazla miktarda kullanılmadığı için açık veya koyu olabilir farketmez
Komplemanter renkler:
Kırmızı-turkuaz
Sarı-mor
Yeşil-pembe
Mavi-turuncu

Renk Seçimi ve Renk Uyumu

Evinizin girişi ve holler için turkuaz rengini öneriyorum Turkuaz eğitimci ve dinlendirici yanıyla eve girer girmez enerjisi ile rahatlamanıza yardımcı olacaktır

Zeminde açık renk kullanmanızı ve kapıları da ona uygun açık renk yaptırmanızı öneriyorum Akçaağaç veya diş budak gibi Salonda çok açık mavi boyamanızı öneriyorum Turuncu ile mavi komplemanter olduğu için doğru enerji salgılayacaktır

Oturma odasında deniz mavisi öneriyorum Hardal rengi kahve rengine yakın olduğu için deniz mavisi ile komplemanter kullanılırsa rahatsız etmeyecek doğru enerji salgılayacaktır Odalarınızı farklı renklerde istemişsiniz ama genelde kahve rengi ile tamamlayıcı olan renk deniz mavisidir Onun için de yatak odasında da kullanılması gerekir Ama sadece aksesuar olarak da kullanabilirsiniz

Yatak odanızı lila boyayabilirsiniz Lilanın uyku getirme özelliği vardır Çocuk odalarına da öneririm Lila duvar boyası ile deniz mavisi, sarı ve biraz da kırmızı aksesuarlar kullanın

Çalışma odasında sarı mutlaka kullanılmalı Sarı zihni açar ve kişiyi tetikler Ama sarı çok dikkatli kullanılması gereken bir renk Mutlaka mor aksesuar ile beraber kullanın

Çocuğunuzun odası için opal renkleri tercih edin Renkler tonları açıldıkça opal grubuna girerler etkileri azalır Kişiye hayatı anlamlandırma yolunda yardımcı olur Çok açık lila veya çok açık turuncu boyayabilirsiniz

Parke, halı ve perde renk uyumu nasıl olmalı?

Kahve rengi zamanla sıkabilecek bir renk Zamanla negatif enerjisi yorabilir Bu sebepten duvarlarınızı olabildiğince açık bir renge boyamanızı öneririm Açık renk boya odanızın da daha geniş görünmesini sağlayacaktır

Açık bir krem veya açık deniz mavisi olabilir Keza deniz mavisi ve kahve rengi daha doğru bir enerji salgılayabilir Parkenizi için önerdiğim desen ise antik kestane

Gelelim perdeniz ve halınıza: Halıda taban rengi olarak krem veya açık deniz mavisi kullanabilirsiniz Üstündeki desenlerin renkleri için yeşil, kırmızı, biraz kahve ve leylak tonlarını öneriyorum

Perdeniz içinse eğer duvarlarınızı krem boyarsanız kalın perdede mavi ve turkuaz da olabilir Tül perde de ise krem flu renk üzerine aynı renklerde desen öneriyorum Eğer duvarlarınızı açık deniz mavisi boyarsanız kalın perdede yine aynı rengi kullanmanızı tül perdede ise krem üzerine kırmızı mavi ve hatta biraz da turuncu renk kullanmanızı öneririm

Oturma odası için halı, perde ve duvar rengim ne olmalı?

Koltuklarınız için önereceğim yastık rengi; kırmızı Bu hem hareketlendirecektir hem de gri ve siyah ile uyum sağlayacaktır Ama kırmızı güçlü bir renktir Doğru enerji salgılaması, gözü ve bilinç altını rahatsız etmemesi yani uzun süreli doğru enerji salgılaması için mutlaka komplemanteri ile beraber kulanılmalıdır Kırmızının komplemanteri; yeşil veya turkuazdır Duvar boyasında açık yeşil veya açık turkuaz öneriyorum

Perdede de önerim; Kalın perdede kırmızı (üzerinde açık gri belli belirsiz desenleri olabilir) Fonda ise çok açık turkuaz üzerine az kırmızı ve turkuaz kullanmanızı öneriyorum

laminant rengi nasıl olmalı?

Kızıl kırmızı ailenin rengidir Komplemanter rengi turkuaz mavi veya yeşil olabilir Tabii size bu renklerde parke önermeyeceğim Ama aksesuar olarak kullanmanız iyi olur

Parke rengi için akça ağaç veya diş budak öneriyorum Bu hem aydınlık görüntü oluşturacaktır hem de mobilyanızın önde ve güzel durmasını sağlayacaktır

Halı rengimi nasıl seçmeliyim? Halı rengi nasıl seçilir ?

Turuncu ile komplemanter yani tamamlayıcı olan renk mavidir Her rengin kişiye pozitif ve negatif etkileri vardır Başlangıçta pozitif etkilerini yükleyen renkler biraz uzun süreli ve sürekli kullanıldıklarında negatif etkilerini salgılamaya başlarlar Eğer yanlarında komplemanter renkleri varsa bu negatiflik nötürlenir Halınızın ana rengi mavi olmalı Açık mavi olabilir Deseniyse odadaki diğer aksesuarlar ile veya duvar rengi ile komplemanter kullanılırsa doğru enerji salgılanmış olur
Komplemanter renkler:
kırmızı(pembe) - turkuaz(yeşil)
sarı - mor
mavi - turuncu

Salon nasıl olmalı?

Pembe koltuk takımı basit kalmaz kesinlikle Pembe duygusallaştırıcı bir renktir Hatta yerdeki zemin rengine uyması için pembeli, lilalı, menekşeli bir takım alabilirsiniz

Duvarlar içinse beyazın haricinde bir tavsiyede bulunmak istiyorum Çok çok açık yeşil Yeşil ve pembe komplemanter renklerdir Yeşil huzur ve güven verir Böylece hem renkli hemde doğru enerjiye sahip bir oturma odanız olur

Bir tavsiyem de eğer odanıza ahşap eşyalar alacaksanız koyu renklerde olmamasına dikkat etmeniz Keza kahve rengi zamanla sıkıcı ve negatif bir enerji verir

salonum için perde ve tül seçimi, perde ve tül uyumu

Sarı ile tamamlayıcı olan renk mor ve tonlarıdır (mor,lila, menekşe, eflatun) Perdelerinizi mor ağırlıklı seçmenizi öneriyorum Tüllerinizde ise açık sarı üzerine eflatun flu desenleri olan bir model seçmenizi tavsiye edebilirim Keza sarı tetikleyici ve dikkatli kullanılması gereken güçlü bir renktir Mor ile beraber kullanılırsa negatiflikleri nötürlenmiş olur ve doğru enerji salgılar

Duvarlarınız krem rengi yani bir opal olduğu için her renk ile uyum sağlar
Zemininiz biraz koyu ama olsun Mor ve tonları koyu mobilyanın yanında da ve koyu zeminle beraber de hoş duruyor

Koltuk, halı ve perde renkleri arasındaki uyum nasıl olmalı?

Gül kurusu, kırmızı aileden gelmesine rağmen tam bir kırmızı değildir Kırmızının komplemanteri turkuaz ve yeşildir Onun için yeşil yastıkların olması dengelemiş ve gayet iyi olmuş

Perdenizin tül harici kısmını kotuğunuzdaki gül kurusu renk ile aynı tutmaya çalışın Tülün ise çok açık yeşil üzerine açık pembe desenli olmasını öneriyorum Halında eğer zemin renki koyu ise krem rengi üzerine kırmızı (hatta gül kurusu) yeşil ve biraz da kahve tonları olan bir model seçmelisiniz Zemin açık renkli ise halının tonlarını biraz daha koyu tutabilirsiniz

Halıda büyük çiçekler şimdi moda benim de hoşuma gidiyor kullanabilirsiniz Ama eğer klasik beyaz perde kullanacaksanız daha klasik bir halı modeli seçmenizi öneririm
Bir de odada turkuaz ve altın sarısı renkleri barındıran aksesuarlar bulundurmanızı öneririm

Salonum için hangi renk aksesuarlar kullanmalıyım?

Salonun çok asil durduğuna eminim ama malesef çok renksiz Kahverengi zaman içerisinde negatif enerji yayan ve sıkan bir renktir Bej ise opal grubundadır ama tam bir opal değildir Kullanacağınız aksesuarlar ile biraz renklendirme yapmalısınız Kırmızı, turuncu, deniz mavisi ve turkuaz bulunduran aksesuarlar kullanmanızı öneriyorum Kullanacağınız aksesuarların bazılarında altın sarısı bulunması veya tamamen altın sarısı bir aksesuar bulundurmanız da iyi olacaktır

Bir tavsiyem de evinizin duvar boyasını yenileyeceğiniz zaman olabildiğince açık bir renk seçmeniz

Mavi ve yeşilin uyumu nasıldır?

Mavi ve yeşilin mükemmel uyumu
Size bu konuda bir hikaye yazarak açıklamaya çalışacağım Eski Bizans da çılgın bir kralın hükümdarlığında büyük bir ayaklanma olmuş Halk ayaklanmış ve sarayın bahçesine doğru yürümüş Kral çok çaresiz ne yapacağını düşünürken kralın yaşlı danışmanı yanına yaklaşmış ve kralım sarayın balkonuna çıkın ve halkınıza şöyle seslenin demiş; Herkes evde yeşil ne varsa giysin Yeşil ne varsa giyin ve buraya geri gelin
Kral: sen delirdin mi? demiş Halk beni parçalamak istiyor
Yaşlı danışman: siz ne diyorsam onu yapın zaten başka alternatifiniz de yok

Kral danışmanın dediğini yapmış halk şaşkınlık içinde evlerine dönmüş ve yırtık ve yamalı da olsa yeşil ne var ne yoksa giymiş ve geri gelmiş
Kral danışmanına: şimdi ne yapacağız peki? demiş
Danışman: Yemyeşil bir kıyafet giyin ve haklın arasına katılın demiş
Kral korksa da yaşlı danışmanın dediğini yapmış Yemyeşil bir kıyafet giymiş Sarayın balkonunda masmavi asalet mahaplar aşağıda yemyeşil halk ve içlerinde kral Yaşlı danışman balkondan bağırarak:
İŞTE MAVİ İLE YEŞİLİN MUHTEŞEM UYUMU demiş Bir ayaklanma bu şekilde bastırılmış olmuş

Gelelim işin bilimsel ve psikolojik yanına; Mavi ve yeşil bilinçaltına benzer yapılarını salgılarlar İkiside iyileştirici sakinleştiricidir Yeşil aynı zamanda denge huzur ve güven yükler Ne varki komplemanter yani tamamlayıcı renkler değillerdir Yani gözü yorabilirler Yeşil ile mavinin birleşmiş hali turkuazdır Eğitici olan turkuaz hem yeşilin hem de mavinin ortak özelliklerini taşır Size turkuaz buyamanızı öneririm

Yemek odası mobilya rengi ne olmalı?

Parke renginiz belli olduğu için zeminden başlayalım Kayın laminatı sarı ve tonlarının hakim olduğu bir renk olarak düşünüyorum Keza firmalar arasında farklılık gösterebiliyor Keşke hangi firmanın ürünü olduğunu yazsaydınız

Parke benim tahmin ettiğim tonlarda ise bej rengi üzerinde biraz soluk kalabilir Ama opal (yani açık) renk mobilya kullanmak, üstünde kullanılan aksesuarlar ile çok kolay farklılaştırılabildiği için çok mantıklı Bej de opal renk grubuna girer Üzerinde mor ve lila aksesuar kullanmanızı veya mor ilenin hakim olduğu (mor lila eflatun menekşe vb) bir koltuk takımı almanızı öneriyorum

Temek odası takımınız için koyu istememeniz beni mutlu etti Biliyorsunuz genelde koyu kahve tonları tercih ediliyor ve bunun mekanın enerjisine negatif etkisi var Yemek odası takımınızda koltuklarınızın bej rengine yakın bir renk (dişbudak gibi) kullanmanızı öneriyorum

Bej koltuk ve açık renk mobilya ile sakin görüntüye sahip mekanı perde ve halı ile renklendirin Zemin rengini açık üzerindeki desenleri iddalı bir halı seçebilirsiniz Halınızda mor, fuşya, turkuaz, yeşil desenler tercih edebilirsiniz

Perdede ise koltuk takımını renklendirmek için kullandığınız aksesuarların rengini yakalamaya çalışmalısınız Tülde açık tonları kalın perdede biraz daha koyusunu kullanabilirsiniz Renklendirmeyi tül üstünde flu şekilde yapmanız hoş olacaktır

Kırmızı rengi hangi renklerle kombine edebilirim?

Kırmızı çok iddalı bir renktir Bir süre kırmızı bir objeye baktıktan sonra gözünüzü beyaz bir zemine çevirirseniz beyaz bölgede yeşil görürsünüz Çünkü göz kırmızıya sürekli bakınca yorulur ve dinlenmek için yeşili çağırır
En azından koltukta kırmızıyı krem ile dengelemeniz iyi olmuş Çünkü kırmızı bir yandan enerji verirken çok yüklenildiği takdirde sinirli bir yapı almanızı sağlayabilir
Kırmızının komplemanteri Newtonun renk çemberinde yeşil, Howard ve Dorothy Sun ikilisinin renk çemberinde ise turkuazdır Turkuaz da zaten yeşil ve mavinin karışımından elde edilir Bu tonlarda aksesuarlar kullanılması gerekir

Yer ve mutfak seramiğim ne renk olmalı?

Mutfakta güçlü ve hareketli enerjisinden dolayı kırmızıyı ve yapıcılık ve neşe kazandıran turuncuyu öneriyorum Tezgahtaki metalikliği yumuşatmak açısından turkuaz kullanılması da gerekiyor

Yer seramiği için beyaz zemin üzerine açık gri ve açık turkuaz bulutumsu desenleri olan karolar önerebilirim Mutfak seramiği içinse çok açık turkuaz üzerine nadir serpiştirilmiş kırmızıları olan bir model hoş olacaktır Perde de ise kırmızı kullanırken biraz daha cesur davranabilirsiniz Yani kırmızılığı biraz fazla olabilir wwwfrm47com

Salonum için laminat parke ve mobilya seçimi nasıl olmalı?

Resim gelmemiş ama duvar boyası belli olduğuna göre onu baz alıp tavsiyede bulunmaya çalışacağım Parke rengini çok koyu önermiyorum Çünkü koyu parke kahve ağırlıklı olduğu için zamanla sıkıcı enerji salgılar ve çok aydınlık ortamda üzerinde biriken tozu çok belli eder Onun için akçaağaç birinci önerim olur Bunu çok açık bulursanız en uç noktanız kayın olsun kayından daha koyu bir renk olmasını tavsiye etmiyorum

Koltuklar için tavsiyem mavi (turkuaz da olabilir) zemin üzerine turuncu ve çok az kırmızıları olan bir koltuk takımı ve mobilyada ise zemin rengine yakın bir tonu yakalayabilirsiniz Ama zemin rengi ile mobilya rengi arasında en az 4-5 ton fark olsun (4-5 ton koyu yada açık olabilir)

Laminant parkenin rengi ne olabilir?

Öncelikle şunu söylemeliyim iyi ki halılar toz yapmış ve kaldırmaya karar vermişsiniz Gri kaos bir renktir Beyaz nötr bir renktir ama bahsettiğiniz üzere tam bir beyaz yok ofiste Bunun üstüne de halılar siyah olunca ortamın enerjisinin negatifliği hepinizi sarar Sıkıcı ve bunaltıcı bir hal alır

Parkede akçaağaç beyaz kayın yada diş budak kullanmanızı öneririm En azından zemini kurtarmak adına Bir önerim de ofisinizi aksesuarlarla renklendirmek Kırmızı-turkuaz veya sarı-mor aksesuarlar kullanmanız hareketlendirici ve tetikleyici etki gösterir

Oturma odası, çocuk odası ve koridor boya rengi ne olmalı?renk uyumu nasıl olur ?

Oturma odanız için zemin rengi sarı olduğu için sarının komplemanteri olan mor kullanmalısınız Ancak mor duvarda çok koyu duracağı için size çok açık bir lila öneriyorum Bu hem aydınlık görüntü verir hem de yemek odası takımınız ile uyum sağlar
Kızınızın odasında pembe kullanmışsınız Duvarlar için çok açık yeşili tavsiye ediyorum Yeşil; denge, huzur ve güven salgılar

Koridor içinse zemindeki yolluk veya döşeme uyumu yakalamaya çalışalım Size komplemanter renkleri yazacağım Yolluğunuzun, zemin renginizin ana rengi ile komplemanter olan rengi kullanabilirsiniz Tabii çok açık tonunu kullanmak koşulu ile Örneğin; kullanmanız gereken renk mavi ise buz mavi kullanmalısınız

Komplemanter renkler:
Kırmızı - turkuaz
Mavi - turuncu
Sarı - mor (lila, eflatun, menekşe)
Yeşil - macenta (fuşya, pembe)

Ahşap ve mürdüm rengi kaplama ?

Lila mor aileden gelir ve komplemanter (tamamlayıcı) rengi sarıdır Mürdüm de mor rengin siyah ve kırmızı ile karıştırılmış bir tonudur Çok güzel bir görüntü elde edeceğinize eminim ama mor rengin odada çok fazla olması zamanla sıkabilir

Ahşap aksamın açık olması iyi ama yine de sarı aksesuar ile dengelerseniz daha doğru enerjiye sahip bir mekan elde edersiniz Sarı rengi oda içinde kullanırken dikkat etmelisiniz Çok aşırıya ve çok koyu sarıya kaçmamalısınız Keza sarı, tetikleyici ve uyarıcı bir renktir

Eğer duvarlarınızı boyatmayı düşünüyorsanız sarımsı bir krem ile boyamanızı tavsiye ederim

Parke ve boya seçimi nasıl olmalı?

Vengenin biraz koyu olduğunu ve zamanla negatif bir enerji salgılayabileceğini söyleyebilirim Neyse ki sadece mobilyanın ahşap kısmında Doğru olan bir şey daha var ki lila ile muhteşem görünüyor Lila mor aileden gelen bir renktir ve doğru enerji salgılayabilmesi için sarı ile beraber kullanılmalıdır

Normalde duvarlara sarı ile kırılmış beyaz yani sarımsı krem önerecektim Ancak kapılarınız da buna yakın bir ton olacağı için kötü bir görüntü elde edebilirsiniz Onun için duvarlarınızı koltuklarınızın döşeme renginden çok çok daha açık lila yapmanızı öneriyorum Yanlız odada sarı aksesuarlar bulundurmayı ihmal etmeyin

Parke rengi konusundaki tavsiyem ise yine açık tonlarda olacaktır Akçaağaç veya dişbudak olabilir Çünkü zaten mobilyanın ahşap kısmı koyu Zeminin de o kadar koyu olması odanın enerjisini çok rahatsız edici hale sokar Ara bir ahşap rengi ise (ceviz veya armut gibi) venge ile uyum sağlamaz Onun için akçaağaç hem hoş duracak hem de aydınlık ve geniş gösterecektir

Leylak çiçeği salon için uygun mu?

Renklerin tonlarına ait bir sözlüğümüz olmadığı için tam olarak rengi tahmin edemiyorum Keza farklı firmalar farklı renklere leylak çiçeği adını takabilirler Ama mor aileden bir renk olduğunu düşünüyorum (Mor aile: Mor, menekşe, lila, eflatun ve tonları) Morun eş rengi sarıdır Yani mor ve tonları sarı ile beraber kullanılırsa doğru enerji salgılarlar

Aksesuarlarınızda sarı kullanmanızı öneririm Mesela sarıya yakın krem rengi tabanı olan bir halı üzerinde mor ve biraz da kırmızı desenleri olan bir halı veya sarı üzerine mor desenleri olan bir perde

Gelelim seçeneklerinize Bartın meşesi, sarıya yakın bir renk ise önerim ondan yana olacaktır Wenge biraz koyu Kapılar ya zemin rengine uygun olmalı ya da mobilyanızın ahşap kısmının rengine Ama mobilyanızın sadece salonda olan kısmını baz alamayacağımıza göre zemin regine uygun olması en mantıklısı

Bu arada keşke zeminde ne renk olduğunu da yazsaydınız Koltukların döşemesine üç seçenek sunuyorum Birincisi, taban rengi olarak duvar renginizden bir iki ton koyu seçebilirsiniz İkinci bir seçenek olarak duvar renginize kopmlemanter bir renk seçebilirsiniz Üçüncü seçenek ise duvar rengi biraz koyu bir ton ise krem rengi olması

Renklere gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ederiz

Yatak odası aksesuarlarını ne renk olmalı?

Kahverengi zaman içerisinde sıkıcı enerji salgılayabilecek bir renk Beyaz ile tamamlanması iyi olmuş Beyaz nötr bir enerji salgılar ve renklerin doğurganıdır Aslında en doğrusu renk analizinizi yapmak ve eksik renklerinize göre tavsiyede bulunmak Yalnız bu hizmeti kısa bir süre sonra verebileceğiz Bu yüzden renklerin genel karakterlerinden faydalanarak size tavsiyede bulunmak istiyorum

Mavi ve yeşil renkler huzur verici dinlendirici renkler Lila hayal gücünü artırmanın yanında uyku getiren bir renk Duvarlarınızda mavi yeşil veya lila kullanmanızı öneriyorum

Eğer mavi kullanırsanız turuncu, yeşil kullanırsanız kırmızı/pembe aksesuarlar kullanmanızı tavsiye ederim Eğer lila kullanırsanız sarı aksesuarları tercih etmenizi öneririm

Duvar ve aksesuar rengi olarak önerdiğim ikili renkler birbirleri ile komplemanter yani tamamlayıcıdırlar Renkler komplemanterleri ile mutlu olur iyi enerji salgılarlar Bu ikilileri nevresim takımlarınızda da kullanmanızı tavsiye ederim

İkinci bir tavsiyem ise duvarları beyaz (yatak odası takımındaki beyaz ton) boyamanız ve renklendirmeyi içerideki aksesuarlar ile yapmanız olacaktır (yatak örtüsü veya perde gibi)

Çocuk odası ne renk olmalı ?

Öncelikle bana ikinci kez tavsiyede bulunma gururunu yaşattığınız için teşekkürü borç bilirim Ahşap aksamınız biraz koyu Bordo ve kahve rengi koyu renkler Özellikle kahve rengi zaman içerisinde sıkıcı olabilir

Bordoyu tamamlayabilmek için duvarda (biraz açık) deniz mavisi kullanmanızı öneriyorum Bunun yanı sıra altın sarısı lacivert barındıran aksesuarlar kullanın

Çocuk odalarında ise teklifim çocuklarınızın renk analizinin yapılması Kısa bir süre sonra renk analizi uygulamasını sitemizde sunacağız Biraz bekleyin derim Ama eğer aceleniz var ise, renklerin genel karakterlerinden yola çıkarak tavsiyede bulunacağım

Mavi-Turuncu, Sarı-Mor, Yeşil - Macenta, Kırmızı- Turkuaz ikililerini kullanabilirsiniz Gerçi biraz da çocuğunuzun karakteri önemli Eğer hareketli yerinde duramayan bir çocuksa açık mavi ve turuncu ikilisini kullanın (Duvarda açık mavi, aksesuarda turuncu)

Eğer sinirli bir yapısı var ise Sarı- Mor ikilisini kullanmayın Yeşil - Macenta ya da Kırmızı- Turkuaz ikililerini kullanmalısınız Odada ders çalışıyorlarsa çalışma masaları ve aksesuarları sarı olabilir Sarı zihni açar ve tetikler O zaman odalarını lila (menekşe) boyamanızı öneririm

Bordo ve petrol mavisi uyumlu mudur?

Bordonun tamamlayıcı rengi lacivert ve mavi tonlarıdır zaten Yalnız ikisi de iddalı ve koyu sayılabilecek renkler Onun için duvarlarınızda ve zemininizde (döşeme ve halı) açık renkler kullanmanızı tavsiye ederim Özellikle açık deniz mavisi iyi olabilir

Renkle kalın

Bebek odası ne renk olmalı?

Öncelikle sağlıklı ve uzun ömürlü bir bebek olmasını, annesi ve babasıyla uzun bir ömür geçirmesini diliyorum

En doğru öneriyi bebeğinize renk analizi yaparak yapabilirim aslında Bunun için de bebeğinize koyacağınız isimin belli olması ve bizim bu uygulamaya sitemizde başlamamız gerekiyor Uzakdoğu temelli olan ve Avrupa ülkelerinde tescil görmüş bu sistem sayesinde; bebeğinizin hangi renk olduğu, hangi renklerden ne şekilde etkilendiği, hangi renklere yakın olduğu ve hangi renklerden uzak durması gerektiği ortaya çıkıyor
İsim ve soyisimle yapılan bu analizde ilk beş yaş geçirilen süreç çok önemli Yani mavi karakter itibari ile dinlendirici ve iyileştirici bir renk Ama bebeğiniz bir mavi ise onu sıkabilir
Şimdilik bu hizmeti veremeyeceğimiz için renklerin tamamlayıcılarını ve genel özelliklerini açıklayarak tavsiyede bulunmaya çalışacağım Her renk karakteristik bir enerjidir ve bizleri kendi karakterleri ile etkiler Bu etki önce pozitif yönde olurken bir süre sonra negatifliğe doğru taşınır Bu hep psikoloji ve enerji açısından hem de fiziksel açıdan böyledir
Mesela beyaz bir kağıdın üzerine kırmızı 5*5 ebatında bir kare yerleştirip bir süre bu kareye bakarsanız ve birden kırmızı kareyi ordan çekerseniz karenin olduğu alanı yeşil-turkuaz tonlarında görürsünüz Göz kırmızıya bakarak yorulduğu için yeşili-turkuazı çağırır Çünkü kırmızı ve yeşil - turkuaz birbiri ile komplemanter tamamlayıcı yani eş renklerdir Enerjisel açıdan da bu benzer şekildedir

Kırmızı hareketli olmaya ve adım atmaya zorlarken turkuaz sakinliği huzuru yükler O zaman komplemanter renklere ve özelliklerine yüzeysel olarak bir bakalım Mavi - Turuncu: Mavi sakinleştirir İyileştirici bir özelliği vardır Turuncu; neşe verir ve duygusallaştırır (yani maviyi kullandığınız yerde turuncuyu da kullanmalısınız Sizin bebeğinizin mavi olup olmadığını bilemezsiniz değil mi?)
Kırmızı (Pembe) - Turkuaz (Yeşil): Kırmızı harekete geçirir Enerji verir Pembeleştikçe duygusallaştırır Hassas ve kırılgan bir yapı almanızı sağlar

Yeşil; denge huzur ve güven yükler Turkuaz mavi ile yeşilin ortak özelliklerini kapsar Yıkayıcı ve temizleyicidir

Sarı - Mor (eflatun, menekşe, lila): Sarı, tetikleyici güçlü bir renktir Kişiyi çok fazla rahatsız edebilir Ancak çalışma odaarı için idealdir çünkü zekanın açılmasına yardımcı olur

Mor; hayal gücü ve bilgelik yüklerÖzellikle lila renginin uyku getirme özelliği vardır (bu rengi uyku getirme özelliğinden dolayı bebek odaları için veya bebeğin nevresim takımları için öneriyorum)
Yapılan en büyük yanlışlardan biri bebek nevresim takımı alırken canlı görünmesi açısından renk cümbüşü şekliden takım alınmasıdır Daha sade ya da içinde komplemanter renkler barındıran nevresim takımları almanızı öneririm
İlave etmek istediğim bir şey de opal renkler kullanılması gerektiğidir Her rengin opali vardır Renk açık uçuk bir hal alınca opal grubuna girer (örneğin buz mavisi) ve karakteristik özelliği değişim gösterir Opal renkler enerjileri ile hayatın anlamlı hale gelmesi için yardımcı olurlar ve negatiflikleri çok fazla görünmez

Renklere gösterdiğiniz duyarlılık için teşekkür ediyorum

Lila ya uyumlu renkler nelerdir?

Öncelikle söylemeliyim ki lila yatak odası için en ideal renk Lila mor aileden gelir ve komplemanter rengi sarıdır Yalnız sarı çok dikkatli kullanılması gereken bir renktir Keza tetikleyici ve uyarıcıdır Gelip geçiciliğin simgesidir Karantina altındaki bölgeler sarı bayraklar ile ifade edilir Trafikte sarı ışık kırmızının veya yeşilin yanacağını haber verir Hatta futbolda bile sarı kart ikaz demektir Açık bir sarı tonunu duvarlarınız için kullanabilirsiniz ve bir duvarı yine menekşe rengi yapmanız iyi olabilir Halınızda ise yine krem (sarıya çalan) üzerinde mor ve menekşe çiçekler tavsiye ederim Hatta biraz da kırmızı olmasının sakıncasını görmüyorum Kırmızı enerji veren bir renktir Dikkatli şekilde çok az kullanılması iyi olabilir

Salonda dinlendirici bir havayı nasıl yakalarım?

Öncelikle mutluluklar dilerim Belirtmeliyim ki sarı oldukça tetikleyici, güçlü ve rahatsız edici bir renktir Bildiğiniz gibi karantina bölgeleri sarı bayraklar ile ifade edilir Futbolda bile sarı kart "dikkat kırmızı kart geliyor" anlamına gelir Çalışma odaları için ideal olan sarı kişiyi yeni projeler üretmeye zorlar Zekasının daha hızlı çalışmasını sağlar ama kesinlikle dinlendirebilecek bir renk değildir

Eğer imkanınız var ise salonun duvar rengini açık mavi veya açık yeşil olarak değiştirerek işe başlayın derim Ama eğer imkanınız yoksa sarının negatif etkilerinden biraz olsun korunmak için onun komplemanteri yani tamamlayıcısı olan mor rengi tavsiye edrim Mor aile (mor, menekşe, lila, eflatun ve tonları) sarı ile eşdir ve birbirlerinin negatif etkilerini nötrleştirirler Sarının tonunun koyu olması da sizin için bir dezavantaj Küçük mekanları daha büyük göstermek için duvarda açık renk kullanılmalı

Zeminde ne olduğunu yazmamışsınız ama parçalı görüntülü zemin döşemesi küçük mekanı daha büyükmüş gibi gösterecektir Odanızın uzun duvarlarından birine koyacağınız bir ayna da derinlik kazandırabilir

Yemek odası takımı rengi için tavsiyem ise ahşap rengi olmamasıdır Ancak dışbudak gibi çok açık bir mobilyada salonunuzu çok solgun gösterecektir Wenge rengi mobilya uygun olabilir Yalnız çok parçalı bir mobilya olmamasına, cam bölmelerinin çok olmasına dikkat etmelisiniz Keza wenge siyaha yakın olduğu için sizi sıkabilir Ancak şu da bir gerçek ki sarı, en güzel ve dikkat çekici siyahın yanında durur

Halı için krem zemin üzerine (sarıya çalan krem) renklendirme yapıp odaya hareket kazandırabilirsiniz İçinde çok az kırmızı da olabilir

Perdelerinizi tamamen mor tonlarını kullanarak seçmenizi öneririm

Renklere göstermiş olduğunuz duyarlılıktan dolayı teşekkür ederim

Yatak odası halı rengi

Yatak odası için pembe renk çok iyi bir seçim Pembe kişinin hassas duygularını ön plana çıkaran olumlu bir renktir Keşke duvar rengini de yazsaydınız Ona göre daha uygun bir tavsiyede bulunabilirdim Düz krem her renk ile kullanılabilir Çünkü krem renk opal renk grubundadır Renkler tonu açık uçuk bir hal alınca opal grubuna girerler ve kişiye etkisi olumlu yönde olur

Bunun haricinde size renklerin komplemanterlerini yazıyorum Halı rengini, zemin rengi ya da duvar rengi ile komplemanter seçebilirsiniz

Komplemanter renkler:
Kırmızı - turkuaz (veya Yeşil - Pembe)
Mavi - Turuncu
Sarı - Mor (Eflatun, Menekşe, Lila)

Koltuk ve yemek odası uyumu nasıl olmalı?

Farkında olmadan daha uyumlu bir salon oluşturmuş olursunuz Keza mavi ile bordo, mavi ile sarıdan daha uyumlu olur Yalnız ikisi de koyu sayabileceğimiz renkler olduğu için salonunuzdaki diğer renkleri açık tonlarda seçmenizi öneririm Örneğin zemin ve duvar rengi: Akçaağaç ya da dişbudak zemin, açık tabanlı çok karmaşık olmayan deniz mavisi ve bordo küçük desenleri
olan bir halı Duvarda ise çok açık deniz mavisi ve altın sarısı aksesuarlar ile tamamlarsanız muhteşem duracak ve doğru enerji salgılayacaktır

Perde ve yer döşemesi rengi nasıl olmalı?

Öncelikle söylemeliyim ki lambrilerinizi en açık renk tonu ile renklendirin Biliyorsunuz o yapıldıktan sonra üzerine vernik atılıyor En açık tonlu verniği seçmelisiniz Koltuklarınız bordo ve mavi ile biraz koyu sayılır

Ama zemin renginin krem olması iyi Perdelerinizde yine krem rengi üzerine altın sarısı ve küçük bordolar olan bir ton seçmenizi öneriyorum Yer döşemesine gelince ben yer döşemesinde hep açık tonlardan yanayım Akçaağaç ve dışbudak gibi Ama tavan renginiz lambri olacağı için kayın rengine doğru kayabilirsiniz Eğer duvar renginizi değiştirecekseniz çok açık mavi öneriyorum

Renklere göstermiş olduğunuz duyarlılık için teşekkürler

Renk uyumunu nasıl yakalanır

Aslında yapılması gereken şey evi kullanacak kişilerin renk analizinin yapılması ve eksik çıkan renklere göre tavsiyelerde bulunulması Tescilli bu sistem sayesinde kullandığınız renklerin size daha faydalı olabilmesini sağlamak mümkün Ama malesef kısa bir süre sonra sitemizde bu hizmeti vereceğiz Eğer biraz zamanınız var ise beklemenizi öneririm

Ama eğer zamanınız yok ise renklerin genel karakterlerini ve insanları etkiledikleri yönleri göz önünde bulundurarak size yardımcı olmaya çalışacağım Mobilyadan başlamak istiyorum Çok koyu kahve mobilyalardan kaçınmalısınız Özellikle yemek odası ve yatak odası takımlarının kullanımına dikkat etmek lazım Çünkü parçaları çok olduğu için mekanı kahve rengi ve kasvetli bir havaya büründürebiliyor

Salonda parke, kapı ve koltuklarınızın döşemesi mümkünse aynı ya da yakın tonlarda olsun Koltuk döşemesinde taban rengini yakın tonda seçip üstüne renklendirilmiş bir kumaş tercih edebilirsiniz
Salonlar için önerdiğim boya rengi ise huzur verici ve dinlendirici mavi ve yeşil Yatak odaları için lila, açık mavi ve açık yeşil ideal renkler Çalışma odası için sarı kullanılmalı Sarı çok kuvvetli ve tetikleyici bir renk olduğu için çok koyu bir sarı tercih edilmemeli ve mutlaka mor ya da lila aksesuarlar olmalı

Mutfakta; kırmızı ve turuncu objeler kullanmanızı tavsiye ediyorum Enerji ve neşe veren bu renkler sayesinde daha lezzetli yemekler pişirebilirsiniz

Banyoda çivit mavi hem hoş duruyor hem de olumlu bir enerji salgılıyor (oranj aksesuar ile bütünleştirmelisiniz) Küçük olan odalarınızda açık renkli ve çok parçalı zemin döşemesi ve açık renkli boya kullanmanız mekanı daha büyük ve ferah gösterecektir

Bazen bazı odalar iki renk ile boyanıyor Bu renklerin seçiminde dikkat etmek gerekir Mümkünse tek rengin farklı tonları yada komplemanter renkler kullanılmadır Salon için böyle bir tarz düşünebilirsiniz

Komplemanter renkler:
Kırmızı - turkuaz
Mavi - Turuncu
Sarı - Mor
Yeşil - Pembe

şeklindedir Birbirlerinin negatif enerjisini nötrleştiren bu renkler sayesinde enerjisi daha düzgün mekanlar oluşturmak mümkün
Renkle kalın

Koyu kırmızı ve pembe birbirine yakışırmı? uyumlumu ?

Pembe ve kırmızı benim de sevdiğim renkler Amam özellikle kırmızı renk tayfında en güçlü renktir Zamanla sizi rahatsız edebilir Ama bunu engellemin yolu odanızda turkuaz aksesuarlar kullanmanız olur Odanızı çok açık turkuaza boyayabilirsiniz

Kırmızı ve turkuaz koplemanter (tamamlayıcı) renklerdir Birbirlerinin negatif enerjilerini tutarlar Yemek odası takımı içinse tavsiyem açık renk olacaktır Özellikle kahve tonlu ahşaplar hem zaten güçlü olan kırmızı için boğucu olabilir, hem de kahve rengi rahatsız edici bir renktir Eğer illa koyu istiyorum derseniz maun (kızıla yakın) ahşap kullanmalısınız
Renk ve ışıkla

Mutfağımı daha canlı gösterebilirim ? Mutfağı Canlandırma nasıl olur ?

Eğer imkanınız varsa dolap kapaklarınızı renklendirin Yani komple bir boya olsun Sanırım kapaklar komple zımparalanıp tekrar renklendirilerek boyanıyor Mümkün olduğunca açık renk seçerek tekrar boyatabilirsiniz

Eğer bu imkanınız yoksa duvarlarınızda olabildiğince açık renkleri tercih edin ve mutlaka kırmızı ve turuncu aksesuarlar kullanın
Renkle Kalın

En güzel halı rengi

Opal psikolojiye etkisi ile ilgili çok pozitif bir renktir Hayatın anlamlanmasına yardımcı olur Kullanım açısından da çok iyidir Her renk ile renklendirmek mümkündür Üstünde her renk aksesuarı kullanabilirsiniz

Halı için önerim yeşil taban renk olacaktır Ağırlıklı yeşil bir halı almanızı öneriyorum Ya da krem üzerine yeşil ve macenta (fuşya) desenli bir halı alabilirsiniz Çok şık duracağına eminim
Renk ve ışıkla

Yatak örtüsü rengi ne olmalıdır?

Evinizin duvarları ve yeşil koltuk takımı çok isabetli olmuş Ama çekyatlı takım için bordo ve lacivert gibi koyu renkler kullanacaksanız mutlaka açık renk ile tamamlamanızı öneririm Yatak odasında ise bana duvar ve mobilya rengini yazarsanız uygun rengi önerebilirim Renkler bize önce pozitif sonra negatif etkilerini gönderirler Eğer rengin yanında tamamlayıcısı, yani eş rengi var ise bu negatiflik nötürlenir Size tamamlayıcı renk ikililerini yazacağım Aynı ortamda bu tamamlayıcıların olmasına dikkat ederseniz daha huzurlu bir ortama kavuşursunuz

Turuncu - mavi
Kırmızı - turkuaz
Sarı - mor
Yeşil - pembe

Renkle Kalın

Krem koltuklara uyan renkler, ne renk boya gider?

Krem renk opal grubuna girer Sakıncası en az olan renklerdendir ve hemen her renk ile uyum sağlar Benim salonda duvar boyası olarak önerdiğim renk yeşil ve tonları Tabii koyu bir yeşilden bahsetmiyorum Ama salon takımı krem olduğu için fıstık yeşilinin yakışacağını düşünüyor ve tavsiye ediyorum Yeşil salonunuzda huzur içinde oturmanız için yardımcı olacaktır
Renk ve ışıkla

Salon iki renk olurmu?

Venge biraz koyu bir ton Krem ile bütünleştirmek güzel olmuş Ama duvarda da kahve tonları kullanırsanız salonunuz boğucu renksiz bir hal alabilir Biliyor musunuz bilmiyorum ama çoğu iş yerinde kahve rengi kıyafet yasaklanmış durumda Kahve renginin ilk etkisi kişiye güven vermesi iken sonraları toprak rengi olmasından kaynaklandığından kişiyi kötü etkiliyor Duvarda ikili renk bence de çok güzel olur Krem ve çok açık sütlü kahve en uç noktalarınız olmalı Duvarlarınızı çok açık yeşil ile (su yeşili) de renklendirebilirsiniz

Ben her oda için ayrı renk öneriyorum Çünkü her odanın kullanım amacı farklı Her renk karakteristik bir enerji olduğu için kullanım amacına göre renk seçimi yapılmalı Aslında bu özelliklere göre seçim yapmak işin bir kısmı Daha da doğrusu renk analizi dediğimiz sistem ile analizinizi yapmamız (sizin ve eşinizin) ve ona göre renk önerisi yapmamız lazım Yani ikinci aşamada renklerin karakterlerini düşünmeliyiz Maalesef bu hizmeti kısa bir süre sonra vermeye başlayabileceğiz Yatak odaları için lila açık mavi ve açık yeşil, mutfaklar için kırmızı ve turkuaz, salon için mavi ve yeşil, çalışma odaları içinse sarı ve mor öneriyorum Biraz daha detaylı bir mail atıp evinizin kullanım amaçlı bölmelerini, kaç metrekare olduğunu ve mobilya ve zemin rengini yazarsanız daha çok yardımcı olabilirim
Renkle ve ışıkla

Salon takımı ve duvar rengi uyumu

Nar çiçeği tamamlayıcısını bulmanın zor olduğu bir renktir Çünkü kırmızı da değildir, oranj da değildir Bambuların rengi kreme yakın olabilir turkuaz rengi duvar boyası ile tamamlanırsa hem rengin psikolojik etkisi açısından hem de uyum açısından iyi olacağını düşünüyorum turkuaz kırmızının tamamlayıcısı olmanın yanı sıra eğitici ve arındırıcı bir renktir Genelde eve giriş bölümlerinde tavsiye ederim Ama nar çiçeği ile de mükemmel durabilir İkinci tavsiyem ise açık yeşil olabilir
Renk ve Işıkla

Mutfak dolapları ne renk olmalı

Mutfak için önerim kırmızı olacak Kırmızı hızlı hareketi sağlayan enerji veren bir renktir Ama sırf kırmızı değil Çünkü kırmızı tayfda 650 dalga boyu ile en güçlü renk Fazlaca kullanılması çok sakıncalı olabilir turkuaz , açık mavi veya açık yeşil ile tamamlayabilirsiniz
Renk ve ışıkla

Yatak odasındaki renk uyumu

Duvar rengi olarak ve perde olarak mavi ve tonlarını kullanmalısınız Turuncu duyguları ön plana çıkaran bir renk Çok fazla kulanılması halinde melankoliye sürükler Mavi ve tonları ile tamamlamanızı öneririm Çivit mavi ve buz mavi ikilisi olabilir
Renk ve ışıkla

Salondaki eşyaların renk uyumu nasıl olmalıdır?

Mobilya rengi için dişbudak öneriyorum Çünkü kırmızı güçlü bir renk kullanacağınız koyu tonlarla uyumlu olması zor Duvar rengi olarak turkuaz veya çok açık yeşil kullanmalısınız
Renk ve Işıkla

Lila ve mor renklerinin anlamları nedir?

Lila ve mor, aslında mor aile içine giren ve karakterleri birbirine yakın olan renklerdir Hayal gücünün genişlemesine kişinin arklı düşünmesine yol açarlar Nacizane tahminim monotonluktan çok sıkılmış olmanız ve farklılık arıyor olmanız Lilanın bir etkisi de uyku getirmesidir Zaten yatak odalarına bolca önerdiğim bir renk

Odanıza gelince; venge ve armut biraz koyu renk tonları Eğer duvarlarda mor kullanırsanız sıkıcı bir enerji meydana getirebilirsiniz Onun için mor aileyi kullanmakta kararlıysanız duvarda çok açık lilayı öneririm Perdede de mor rengi açık sarı üzerine desenli kullanmanızı öneririm Keza sarı ve mor komplemanter yani tamamlayıcı renklerdir

Bunun haricinde bir öneri isterseniz önerim duvarda açık mavi olacaktır Perdede ise açık yavru ağzı üstüne mavi desenli bir perde olacaktır Salonda lilanın kullanılmasında uyku getirmesinin dışında hiç bir sakınca yok Ama eğer yatak odanızda kullanırsanız salonunuzda farklı bir enerji oluşturmanızı öneririm Eğer zemin renginiz açık tonlardaysa kırmızı ve turkuaz ikilisini, eğer zemin renginiz koyu tonlardaysa mavi ve turuncu ikilisini kullanabilirsiniz

Mutfakta krem rengi eğer küçük bir mutfağınız varsa ideal Ama cevizin çok fazla kullanılmamasına dikkat edin Eğer henüz mutfağınızı yaptırmadıysanız ve profil kapak yaptıracaksanız kapak ve profil rengini aynı seçin Aksesuarlarınızda ise mutlaka kırmızı ve turuncu kullanın Keza bu daha enerji dolu ve çabuk yemek yapmanıza yardımcı olacaktır
Renk ve ışıkla

Parkeler ne renk olmalıdır?

Koltuk takımınızı turkuaz ve kırmızı ağırlıklı seçmelisiniz Kırmızı Tayf renkleri içinde en kuvvetli olanıdır Onun için biraz dikkatli kullanılması gerekir Mutlaka turkuaz (yani mavi ve yeşilin karşımı) ile beraber kullanılmalı Aksesuar olarak olsa bile turkuazı eksik etmeyin
Parke rengi için de akçaağaç veya beyaz kayın gibi açık renk tonlarını öneririm
Keza gri kaos ve komplocu bir renktir Sizi zaman zaman sıkabilir Eğer kapılarınız beyaz ise parkenizin açıklığını kapı rengine yaklaştırmaya çalışmalısınız
Renk ve ışıkla

Duvarda ve aksesuarlarda renk kullanmalıyım? renk uyumu ?

Salon için ideal renkler açık yeşil ve mavidir Kırık beyaz opal grubuna girer Nötr renk sayılabilir Venge biraz koyu kalmış ama olsun Fıstık yeşilinin biraz açık tonuyla duvarlarınızı boyamanız salonda uzun süre rahatlıkla oturmanızı sağlayacaktır Aksesuar için pembenin koyu tonlarının yanı sıra vengeye yakın mistik objeler kullanabilirsiniz Kahverengi objeler de uygundur Ama özellikle venge ve kahve tonlardaki aksesuarlarınızda aşırıya kaçmamaya dikkat etmelisiniz
Renk ve ışıkla

Koltuk takımıma göre nasıl renk seçe bilirim? koltuk takımına göre renk seçimi ?

Lila ve mor aynı ailenin renkleridir Mor aile dediğimiz bu grup bilinç altında hayal dünyasının genişlemesine yol açar Aynı zamanda uyku getirme özelliği vardır Duvar rengi olarak size sarıyı öneriyorum Çünkü mor ve sarı komplemanter yani eş renklerdir Her rengin olumlu ve olumsuz yönleri vardır Aynı renk çok fazla kullanıldığı zaman olumsuz etkileri görülebilir Eş renklerin beraber kullanılması bu olumsuzluğu engeller Çok koyu tonlu olmamak kaydıyla sarı tonlarda boya rengi seçin Tonunun açık olmasına dikkat edin çünkü sarı güçlü ve tetikleyici bir renktir Fazla kullanıldığı takdirde sinirli bir hal almanıza yol açabilir

Renkle kalın

Mavi renginin açıklaması nedir?

Mavi iyileştirici dinginleştiren bir renktir Bunun yanı sıra kişiyi mantık çerçevesinde adım atmaya zorlar Duygularınızın ikinci planda olması gerektiğini düşündüğünüz bir dönem yaşıyor olabilirsiniz Ama size tavsiyem maviyi çok kullanıyorsanız mutlaka yanında turuncu da kullanmanız

Her renk önce olumlu etkilerini daha sonrasında olumsuz etkilerini kişiye yükler
Kötü etkilerin engellenmesi için o rengin komplemanter rengi ile beraber kullanılması gerekir ve mavi ile turuncu komplemanterdir Turuncu rengi kıyafet olarak giymek size biraz zor gelebilir Ev dekorasyonunuzda, aksesuarlarınızda ve aklınıza gelebilecek her yerde kullanabilirsiniz

Unutmayın! Elinizde tuttuğunuz kalemin rengi bile çok önemlidir

Renkle kalın

Yatak odası için öneriler

Mavi iyileştirici dinginleştiren bir renktir Bunun yanı sıra kişiyi mantık çerçevesinde adım atmaya zorlar Duygularınızın ikinci planda olması gerektiğini düşündüğünüz bir dönem yaşıyor olabilirsiniz Ama size tavsiyem maviyi çok kullanıyorsanız mutlaka yanında turuncu da kullanmanız

Her renk önce olumlu etkilerini daha sonrasında olumsuz etkilerini kişiye yükler
Kötü etkilerin engellenmesi için o rengin komplemanter rengi ile beraber kullanılması gerekir ve mavi ile turuncu komplemanterdir Turuncu rengi kıyafet olarak giymek size biraz zor gelebilir Ev dekorasyonunuzda, aksesuarlarınızda ve aklınıza gelebilecek her yerde kullanabilirsiniz

Unutmayın! Elinizde tuttuğunuz kalemin rengi bile çok önemlidir

Renkle kalın

Koyu renk huzursuzluga sebep olurmu? neden olurmu ?

Koyu pembe Fransızlar tarafından macenta adı verilen bizde ise fuşya, ya da sıklamen diye adlandırılan renktir Hassasiyeti ve ince duyguları ön plana çıkarır Eğer kırılgan bir yapınız var ise bu kırılganlığınızın artmasına ve duygularınızın biraz daha ön plana çıkmasına neden oabilir Macenta'yı yeşil ile beraber kullanırsanız bu duygularınızda değişimler olabilir

Mesela yeşil bir pijama takımı giyerek ya da yeşil bir nevresim takımı ile beraber kullanın Keza macenta ve yeşil komplemanterdir Eğer sonuç değişmiyorsa bunun nedeni biraz daha derinlerde demektir Çocukluk döneminde macenta size yaşadığınız olumsuz bir olayı hatırlatıyor olabilir Bu hatırlatma genelde bilinçaltıdır Yeşili denemenizi öneririm

=MaGmA= isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
The Following 14 Users Say Thank You to =MaGmA= For This Useful Post:
Azr@il 47 (02-19-2008), By_OkT@Y (06-23-2008), eserinim (01-29-2008), kabalalı (06-17-2008), KeNaN47 (09-12-2008), legend_merve (01-29-2008), linkoln (12-26-2007), manki (10-10-2008), meskuncu (10-15-2008), siwan (05-17-2009), SonSuzluk (06-23-2008), tufan47 (12-26-2007), yakamoz (01-28-2008), __MATADOR__ (02-04-2008)
Google Sponsoru

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 7 (0 üye ve 7 misafir)

Konu Araçları
Stil