Forum47

PORTAL Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et
Geri git   Forum47 Mardin'in Gülü >
•.(¯`•.Sağlık ve Anatomi •´¯).• > Genel Sağlık > Diğer Branşlar
Kullanıcı ismi
Şifreniz
Kayıt ol Radyo Üye Listesi Ajanda Arama Bugünkü Mesajlar Bütün Forumları okunmuş kabul et

Tags: , , , ,

Konu Bilgileri

türkiyede transeksüel ameliyatı - cinsiyet değiştirme

Görüntülemeler : 32699

Konudaki Cevap Sayısı : 0

Şuan Bu Konuyu Görüntüleyenler :  

Anket: KONUDAN MEMNUN KALDINIZMI
Cevap şıkları
KONUDAN MEMNUN KALDINIZMI

Yeni Konu aç Cevapla

Konu Araçları Stil
Alt 10-13-2008, 16:07   #1 (permalink)
Üye

=MaGmA= - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

www.forum47.com
Bilgiler
Üye No: 4
Teşekkür Thanks: 5,071
İtibar
Rep Puanı : 142
Rep Derecesi : =MaGmA= will become famous soon enough=MaGmA= will become famous soon enough
Standart türkiyede transeksüel ameliyatı - cinsiyet değiştirme

Cinsiyet Düzeltme Ameliyatı

Transseksüel kişi kendini karşı cinsin üyesi hisseder Biyolojik cinsiyeti içinde kendini rahat ve doğal hissetmeyen transseksüel ait olduğunu hissettiği karşı cinsin bedensel özelliklerini kazanmak isteyebilir Bununla birlikte bütün transseksüellerin cinsiyet düzeltme ameliyatı olmayı düşündüklerini sanmamalıyız
Biz arayan kişiyle onun biyolojik cinsiyetine bakmaksızın kendi ifade ettiği cinsel kimliği üzerinden ilişki kuruyoruz Nasıl ki diğer insanların zorunlu olarak karşı cinse ilgi duyması gerekmiyorsa transseksüel kişi de karşı cinse ilgi duymak zorunda değildir Transseksüel erkekler ve kadınlar (ameliyatlı olup olmamalarından bağımsız olarak); lezbiyen, gey, heteroseksüel ya da biseksüel olabilirler Her bir durumda transseksüeller açısından ne gibi güçlüklerin yaşandığı konusunda henüz yeterince deneyime sahip değiliz
Eşcinseller üzerine pek çok önyargı, transseksüeller için de geçerlidir Eşcinsellerin seks işçiliğinden başka bir işte çalışamayacaklarına dair boş inanç transseksüelliği de bir iş sahası gibi göstermektedir Öyle ki pek çok transseksüel de kendi cinsiyet kimliği nedeniyle zorunlu olarak seks işçiliği yapması gerektiğini düşünmektedir Oysa transseksüel olmak bir varlık biçimi, bir kimliğe sahip olmaktır Pek çok transseksüel dışlanacakları, bu kimlikleriyle çevrelerinde kabul göreceklerine inanmadıklarından kendilerini ifade etmemekte, bu yüzden yaşadıkları sorunları paylaşma imkânı da bulamamaktadırlar Bizi arayanlar diğer konuşma başlıklarında da olabileceği gibi başkalarınca ayıp, gariplik, fantezi veya sapkınlık diye adlandırılan duygularından, eylemlerinden, beğenilerinden söz edebilirler Ve bunu ilk duyan kişi biz olmuş olabiliriz Söylediklerimiz bu kişi için bu yüzden önemlidir Onun için müthiş olup ta bize oldukça tanıdık gelen bir ifadeyi "a evet o zaten öyle" , "bunda ne var ki" gibi sıradanlaştırmaktan kaçınmalıyız Bu anlaşılmamak veya "sen de çok gerilerde kalmışsın" gibi bir anlama gelir Dışlayıcı bir etkisi vardır
Ayırt edici yönü cinsel yönelim olan eşcinsellikle ayırt edici yönü cinsiyet kimliği olan transseksüelliği bazen karıştırabiliyoruz Bu ayırımı yapmamız telefon pratikleri açısından gereklidir Örneğin kendi cinsine yakınlık duyan kimi arkadaşlarımız böyle bir beraberliğin ancak kendi bedenlerini karşı cinsin bedenine dönüştürülmesiyle mümkün olduğuna inandıklarından benimsemeseler de karşı cinsin kimliğine bürünme zorunluluğunu hissedebilirler (bir erkek için bu "kadın gibi olmalıyım ki erkekler beni beğensin" düşüncesidir) Bu nedenle telefondaki kişinin arama nedeninin cinsel yönelimle mi yoksa cinsel kimlikle mi ilgili olduğunu onun duygularından, hissedişlerinden söz ederek açmasını sağlamalıyız Bu kişinin cinsel kimlik algısıyla bir sorunu yoksa, konuşacaklarımız nasıl kadın veya erkek olunabileceği değil, olduğu gibi kalarak kendi cinsinden insanla yönelebileceği, birliktelikler kurabileceği, bunda garip hiçbir şeyin olmadığıdır
Eğer bizi arayan, bedenini cinsiyet düzeltme ameliyatıyla karşı cinsin bedenine dönüştürmeyi istiyorsa bu bizim yorumda bulunamayacağımız kişisel bir karardır Ne var ki bu niyetin gerçekleşmesi sadece kişinin iradesine bağlı değildir Psikologlar da dâhil olmak üzere çeşitli uzmanlarca izlenen uzun bir süreç sonunda onaylanması gereken bir karardır bu Böyle zorlu süreçlere dair kararlar verme aşamasındaki arkadaşlarımızı ameliyattan sonra her şeyin umdukları gibi değişmeyebileceği konusunda bilgilendirmeliyiz Örneğin bir işte çalışıyorsa büyük ihtimalle artık orada çalışmasına izin verilmeyecektir veya ameliyat ve sonrası süreçte kendini farklı bir toplumsal cinsiyet kalıbı içinde bulması kişiyi alışık olmadığı sorunlarla yüzleştirebilecektir Cinsiyet düzeltme tıbbi bir operasyondan çok daha fazlasıdır ve kişinin öngördüğü veya göremediği biçimde bütün yaşamını etkiler ve değiştirir Bu bakımdan arayan kişinin bu süreci yaşamış insanlardan destek alması, kararının muhtemel sonuçlarını değerlendirmesinde yardımcı olacaktır Bu bakımdan arayanları karar verme süreçlerinde transseksüel arkadaşlara yönlendiriyoruz (Böyle bir destek daha öncede yapıldığı gibi hatta çalışan trans arkadaşlarla veya saptanan belirli günlerde ofiste verilebilir)
Hayatımızı kolaylaştırmak için ipuçları
Cinsel kimliğiniz nedeniyle kendinizi istemediğiniz durumlarda bulabilirsiniz Ancak saldırgan bir tutumla kendinizi savunursanız transseksüelliğe ilişkin önyargılar daha da pekişeceğinden sizi yadırgayanlar sadece anlaşılmaz bulmakla kalmaz bir tehdit unsuru gibi algılayabilirler Yaşamınızın temelinin transseksüellik olmadığını sıkça anımsayın Farklı ilgilerle zenginleştirilmemiş, belirli konularda derinleştirilmemiş bir hayatın sorunları bedenimizde yapacağımız değişikliklerle çözülemez Yaşamımız sadece "ben ve cinsiyet kimliği nedeniyle yaşadığım sorunlar"dan ibaret olmasın İnsanlarla iletişim kurabileceğiniz keşfedilmeyi bekleyen ufuklara açın pencerenizi Lambda'da çalışmaya ne dersiniz?
"Yaşamıma yön veren onda düzenlemeler yapan benim Cinsel kimliğim kişiliğimin bir parçasıdır" Bizlerin nereye gittiğini bilen, kendi sorununa sahip çıkan özgüvenli kişiler olarak nasıl bir kadın veya erkek olmak istediğimize dair düşüncelerimiz olmalı, böylece yapacağımız planlar için anlamlı hedefler belirlemiş oluruz Geleceğe dair her ayrıntıyı planlayamaya biliriz, ancak planlarımız esnek olmalı arkadaş, aile, sosyal çevreden gelebilecek ummadığımız tepkilerle değişecek şartlara uyum sağlayabilmeliyiz
Sorulara Pratik Yanıtlar:
Hangi hastaneye gideceğim?
Ameliyat olmaya kesinlikle karar veren kişi Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Tıp fakültesi, Amerikan hastanesi, Kennedy Hospital, İÜ Cerrahpaşa tıp fakültesi, hastanelerine başvurabilir (Zaman içinde hastanelerin uygulamalarının değişebileceğini lütfen unutmayın Buradaki bilgilerin sürekli güncellenmesi gereklidir)
Hastanede beni nasıl bir süreç bekliyor?
Cinsiyet düzeltme sürecinde gerçekleştirilecek cerrahi operasyon plastik cerrahinin alanına girer Ancak cinsiyet düzeltme sadece bu ameliyattan ibaret anlık bir operasyon değildir Cinsiyet düzeltme, kişiye göre değişerek farklı süreçlere yayılan ve içinde psikyatrist, endokrinolog (hormonlarla ilgili çalışanlar), jinekolog, ürolog ve plastik cerrahın birlikte çalıştıkları kapsamlı bir rehabilitasyon programıdır wwwfrm47com
Cinsiyetini düzeltmek isteyen birey ilk olarak tam teşekküllü bir üniversite hastanesindeki psikyatr'a gider Başvuru sahibinin cinsiyetini değiştirmeye hazır olduğunun anlaşılması için Terapi süreci başlar bu süreç kişilere göre farklılık gösterse de iki yıldan daha fazla olmamaktadır Bu aşamada psikyatr ile birebir görüşmelerin yapıldığı seansların yanında benzer istekleri olan diğer insanların da katılımıyla grup terapileri yapılır Bu süreçte başvuru sahiplerinin arzu ettikleri yeni kimlikleriyle uzlaşıp uzlaşamayacakları anlaşılmaya çalışılır Yapılan çalışmalar sonucunda cinsiyetini değiştirmeye hazırdır denirse kişi, Endokrinolojiden gelen rapora göre doktor gözetiminde hormon tedavisine başlar Erkekten kadına olacak düzeltmeler için estrojen, kadından erkeğe olacak düzeltmeler içinse testosteron hormonu alınır Hangi dozda ve ne süreyle hormon alınacağı kişinin özelliklerine göre belirlenir Hormon tedavisi sonunda psikyatri ve endokrinolojiden alınan raporla birlikte asliye mahkemesine başvurulur Bu başvuruyu evli olanlar ve kısır olmayanlar yapamaz (kısır raporu genellikle verilmektedir) Bu koşullar sağlanırsa mahkeme genellikle cinsiyet düzeltme ameliyatına izin vermektedir Ancak bu izin belirli bir süre için geçerlidir Bu süre dolduğunda izin de geçerliğini kaybeder
Ameliyat cinsel ilişkiden zevk almamı engeller mi? (Boşalabilir miyim)?
Erkekten kadına ameliyatlar sonrasında seks yapan kişi boşalabilmektedir Ancak Ameliyat öncesi durumla kıyaslandığında anatomik yapıdaki değişiklikler nedeniyle boşalabilmek için daha fazla uyarıya ihtiyaç duyulmaktadır Bu nedenle ön sevişmenin önemi artmaktadır Boşalma erkekte olduğu gibi fışkırma şeklinde değil de akıntı şeklinde olduğundan cinsiyet düzeltme ameliyatı olmuş pek çok insanda boşalmadığı inancı doğmaktadır
Ameliyatta neler yapılıyor? Ve Ne kadar sürüyor?
Artık pek uygulanmayan sadece penis ve erbezlerinin alındığı ameliyatların yanında vajinanın yapıldığı ameliyatlar söz konusudur Bunların dışında vücudun diğer bölgelerinin değiştirilmesi için (hem kadından erkeğe hem de tersi operasyonlarda Kalça, göğüs, burun, vb) müdehaleler isteğe bağlıdır ve bu değişikliklerin Cinsiyet düzeltme ameliyatıyla birlikte gerçekleştirilmeleri gerekli değildir Estra işlemler fiatı da etkiler
Erkekten kadına ameliyatlar:
Her iki testiste erbezi torbasından çıkarılıp alınır Bunun yapılabilmesi için Sperm kanalının kesilip bağlanması gereklidir Bu operasyon kişinin isteğine bağlı olarak lokal anesteziyle yapılabilir Testislerin alınması testosteron üretimini azalttığından kişinin kadına dönüşüm sürecinde daha az estrojen kullanılmasına yarar
Âdem elması alınarak (özel bir aletle kazınır) daha feminen bir görünüm sağlanır Bu operasyon lokal anesteziyle yapılabilir Pek sık rastlanmasa da bu bölgeye aşırı müdahale ses tellerine veya gırtlağa zarar verebilir
Penisteki sertleşebilen doku ve organların alındığı deri tersine çevrilerek vajina yapılır Deri ve doku vajina ağzı, klitoris, klitoral çengel ve dudakları yapmakta kullanılır Kişinin idrarını yapabilmesi için idrar torbası saklanır Penisin kafasindaki deri ve sinirler hassasiyetlerini kaybetmemeleri için korunur Bu işlem birkaç saat sürer ve genel anestezi uygulanır Kişi ameliyat sonrasındaki süreçte vajina ağzını genişletmek için çalışmalıdır Bu iş için plastik bir malzeme kullanılır Yapılan vajina kanalına bağlanan rektum veya idrar yolu için bazı riskler vardır Nadiren de olsa vajinada gaz, dışkı veya idrar toplanabilir Bunların dışıda idrar yolunun sertleşmesi ve doku ölümü de olasıdır
Kadından erkeğe ameliyatlar:
Göğüs, göğüs uçlarının yakınından yarılarak fazla yağ ve doku alınarak küçültülür veya tamamen alınır Alınan göğüs uçlarının yerine isteğe bağlı olarak erkeğinkine benzeyen uçların yamanır (hastanede kalış süresi kişilere göre farklılık gösteriyor)
Testosteron hormonuyla klitoris büyütülerek penise dönüştürülür Bu yolla elde edilen penis ortalama yetişkin bir erkeğinkinden daha küçük oluyor Bazı insanlar ayakta idrarını yapabilmek için sidik kanalını da uzatmayı isteyebiliyor Bunun için vajinanın alınması gerekiyor Vajina alınarak genital organların çevresindeki şişkinlik kaldırılıyor Böylece erkeğinkine benzeyen daha sıkı bir görüm elde ediliyor Vajina ağzı kapatılarak vajina dudaklarından erbezi torbası yapılıyor Erbezi torbası ameliyat sırasında veya sonrasında testislerin yerleştirilebilmesi için bir malzemeyle dolduruluyor
Penis, ön kolun iç derisinden ve vajina dokusundan alınan parçalarla yapılır ve vajinal bölgeye bağlanır Bu operasyonda Önkol derisi sinirleri, damarları ve atardamarları ile plastik kateter tüpe bağlanır ki bu kadın idrar yoluna bağlandıktan sonra idrar yolu görevi görecektir Klitorise bağlı sinirler aşılı sinirlere bağlıdır ve ameliyattan sonra penisin içinde gelişeceklerdir Vajina dudak doku ve derisi erbezi yapımında kullanılır İşlem üç saat veya daha fazla sürebilir Altı ile dokuz ay süren bir iyileşme döneminden sonra, yapay testis implantları erbezlerine yerleştirilir İktidarsızlık tedavisinde kullanılan sertleşebilir implantlar yeni penisin sertleşmesi için eklenebilir
Yeni peniste idrar yolu sertleşmesi ve doku ölümü bu operasyonda karşılaşılabilecek engellerdir
Amerikadki bir veriye göre Transseksüel ameliyatı olan kişilerden % 80 i sonuçtan memnun kalmaktadır
Ameliyat olmaya engel durumlar neler?
Diğer ameliyatlar için gerekli sağlık durumuna sahip olmak gerekmektedir ( şeker, karaciğer, kalp, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, gibi hastalıkların bulunmaması gereklidir ) ayrıca (Yaş sınırı, geçirilen bir hastalık, genetik bir hastalıkÂ…?)
Ameliyat ve Hormon tedavisi ayrılabilir mi? Buna kim karar veriyor?
Doktorlar sadece hormon tedavisi olmak isteyip ameliyat olmak istemeyenlerin arzu ettikleri cinsiyet kimliğini henüz benimsemeye hazır olmadıklarını veya birtakım ruhsal bozuklukları olduğunu düşünüyorlarsa hormon genellikle verilmiyor Bunun dışındaki durumlarda ise tek başına hormon tedavisi oldukça ender kabul ediliyor
Ameliyat olabilmem için yerine getirmem gereken şartlar neler?
18 yaşını doldurmak (Türkiye'de)
12 ay boyunca tıbbi bir nedenle kesilmedikçe hormon tedavisini sürdürmüş olmak
12 ay başarılı ve sürekli gerçek yaşam deneyimi geçirmiş olmak
Ameliyat ücreti, hastane süreci, olası yan etkiler ve iyileşme süreçleri hakkında bilgi sahibi olmak
Ameliyat için ne zaman hazır olacağım?
Cinsiyet kimliğimi pekiştirmede fark edilebilir bir ilerleme gösterdiğimde
Ruh ağlığımda ilerleme kaydettiğinde (sosyopatisini ve intihar eğilimini kontrol eder)
Hormonu doktora danışmadan alırsam ne olur?
Hormonu doktor kontrolü olmadan uzun süre kullanmak tıbben ciddi sakıncalar getirebilir
Erkekten kadına dönüşümde estrojen Hormonunun muhtemel olumsuz etkileri:
(Sigara kullanıyorsanız burada sözü edilen durumlarda daha fazla risk alıyorsunuz demektir Hormon kullanımı için genel bir sağlık kontrolünden geçmeli, kalıtsal olarak bu hastalıklara yatkın olup olmadığınız incelenmelidir)
Kötü huylu tümörlerin oluşumu
Hipertansiyon
Karaciğer rahatsızlıkları
Migren
Kilo artışı
Kan pıhtılaşması (kimi durumlarda öldürücü )
Depresyona eğilim, aşırı hassasiyet
Kadından erkeğe dönüşümde testosteron Hormonunun muhtemel olumsuz etkileri:
(sigara kullanıyorsanız burada sözü edilen durumlarda daha fazla risk alıyorsunuz demektir Hormon kullanımı için genel bir sağlık kontrolünden geçmeli, kalıtsal olarak bu hastalıklara yatkın olup olmadığınız incelenmelidir)
Göğüs kanseri
Şeker hastalığı
Yüksek kollestrol
Hipertansiyon
Karaciğer rahatsızlıkları
Hormon aldığımda vücudum ne zaman ve nasıl etkilenir?
Hormonun etkisi ilk birkaç dozdan sonra görülmeye başlarVücudun istenen görünümü alması ise yıllar sürer
Erkekten kadına dönüşümde estrojen Hormonunun etkisi:
Göğüs büyümesi (tam bir göğüs oluşumu pek yıllar alır)
Ereksiyon kaybı
Testislerin küçülmesi
Sterility
Boşalmada güçlük çekilmesi
Hormonun kesilmesiyle birlikte geri kazanılabilen değişiklikler:
Sivilcelerin azalması
Sakal ve vücut kıllarının azalması
Kas kitlesinin ve sertliğinin azalması
Derinin yumuşayıp incelmesi
Kelliğin azalması
Kadından erkeğe dönüşümde testosteron Hormonunun etkisi:
Kellik
Ses kalınlaşması
Klitorisin büyümesi
Vücut kıllarında artış
Hormonun kesilmesiyle birlikte geri kazanılabilen değişiklikler:
Saldırganlık ve cinsel istek artışı
Sivilce artışı
Kas kitlesinde ve sertliğinde artış
Göğüs, kalça ve gövdede değişim
Hormon tedavisine başlayabilmem için neler gerekiyor?
Kullanım alt sınırı 18 yaş kabul edilir Arzu edilen cinsiyet kimliğinin 3 ay boyunca gerçek yaşamda denenmesi veya genellikle 3 ay olmak üzere psikoterapi görmesi istenir
Hormonların etkilerinin ve risklerinin ne olduğunun bilgisine tıbben sahip olmalıdır
Hormon tedavisi için ne zaman hazır sayılırım?
Gerçek yaşam tecrübesi veya psikoterapi cinsiyet kimliğimi güçlendirdiğinde
Ruh sağlığında ilerleme kaydettiğimde(sosyopatisini ve intihar eğilimini kontrol eder)
Hormon kullanmanın sorumluluğunu taşıdığımda
Ameliyat sonrası süreçte ne oluyor, Yeni nüfus cüzdanımı nasıl alacağım?
Ameliyat sonrasında asliye mahkemesine başvurarak cinsiyet düzeltme davası açmanız gerekir Mahkeme ilgili nüfus, emniyet müdürlüklerine ve askerlik şubenize (Erkekten kadına ameliyatlar için geçerli) durumunuzu öğrenmek için bir yazı gönderir Bu yazılarla birlikte mahkeme, psikoterapi raporunu ve ameliyat olduğunuzu belgeleyen heyet raporunu da değerlendirerek kararını veriyor Bu karar bir ay askıda kalıyor Askıda kalma süresinde mahkeme kararı Nüfus müdürlüğüne, askerlik şubesine ve emniyet müdürlüğüne gönderiyor Bir itiraz olmadığı taktirde mahkeme kararıyla birlikte nüfus müdürlüğüne gidip yeni nüfus cüzdanı talep ediliyor
Cinsiyet düzeltme ameliyatı geçirenlerin çocuğu olur mu?
Hayır
Ya ücretler? Peki Sigortadan yaralanabilir miyim ?
Erkekten kadına ameliyatlar için ( sadece penisin alınması ve vajina yapımı için ) özel hastanelerin başlangıç fiyatları 7000 $, Devlet hastanelerinin başlangıç fiatı ise 1500 $ kadar
Kadından erkeğe ameliyatların fiyatları özel hastanelerin başlangıç fiyatları $, Devlet hastanelerinin başlangıç fiyatı ise $ kadar
Hormon iğneleri 10, 100, 250 ve 500 lük dozlar halinde eczanalerde satılmaktadır Her doz 17 ytl civarındadır Ayrıca doğum kontrol hapları da estrojen içerdiklerinden hormon tedavisinde kullanılmaktadır (Zaman içinde fiyatların değişebileceğini lütfen unutmayın Buradaki bilgilerin sürekli güncellenmesi gereklidir)
Türkiye'de sigorta ameliyat masraflarını karşılamıyor

Yorum Göndermek İçin Tıklayın özge lachette 06/07/2006 00:27 tarihinde yazdıAmeliyatla kadınlığa gecmiş bir hanımım Genel görüntüm bunu normal bir hanımdan dafa fazla doğrulamaktadır Sitenizi ziyaret ettik Benim gibi 1 hanımarkadaşımla çok beğendik Vajinamızı daha derinleştirmek istiyoruz, bize verebiliceginiz dr adres ve tel var mı, veye 1 site adresi bu arada İstanbul'da yaşıyoruz, sevgiler Site kolaylaştırıcısından cevap:
Biz sadece cinsiyet düzeltme ameliyatları için gereken prosedür konusunda yönlendirme yapabiliyoruz İstediğiniz konuda yardımcı olamayacağız Ama ameliyat olduğunuza göre bir doktorunuz olmalı Eğer ona danışırsanız, muhakkak daha doğru olacak

deniz 13/07/2006 13:08 tarihinde yazdıSiteden bir türlü e-mailinizi bulamadım Açılma bölümüne de bir türlü (nereden yazılacağını bulamadığım için yazamadım) Cinsiyet değiştirme ameliyatı için yeni medeni kanunda bazı koşullar var Bunlardan biri "sürekli üremenin olmaması" diyorBen bu ameliyatı olmak istiyorum Ama "üreme" faaliyetimin olup olmadığını bilmiyorum Hiç doktora gitmedim Büyük bir olasılıkla vardır doğal olarak Bu durumda ne yapabilirim Lütfen bu konuda bana yardımcı olun Bedenim kadın ama ben erkeğim aslında Site kolaylaştırıcısından cevap
Web sitemiz üzerinden danışmanlık hizmeti vermiyoruz Ancak danışma hattımıza telefon açabilirsiniz (212) 244 57 62 Lambda'nın email adresi lambda@lambdaistanbulorg

deniz 13/07/2006 13:13 tarihinde yazdıDevlet memuru olduğum için Bu durum öğrenilirse işime derhal son verilir Emekliliğime bir yıl var Nasıl geçecek bu bir yıl? Bunca yıldır cehennemde yaşıyorum Kadın taklidi yapıyorum Artık kaldıramıyorum Ne yapabilirim? Lütfen yardım edin 43 yaşındayım Ve sonunda sakat da kalsam bu ameliyatı olmak istiyorum Saygılarımla

Fatih 29/08/2006 19:06 tarihinde yazdıkadindan erkege dönmüs olan bir kimse askerlik yapmali mi???

aysu 02/09/2006 19:51 tarihinde yazdıkaç yıllık eşcinselim ben hep travestiyi transeksuelin kısaltılmışı zannederdim, hatta niye travesti transeksuel dernegi diye geciyo, ne sacma derdim ) geçen gün öğrendim 2si farklı şeylermiş ama yine de farkı tam anlayamadım, bilen biri açabilir mi?

deniz 16/09/2006 23:32 tarihinde yazdıSevgili Aysu ben anlatayım sana travesti ile transseksüelin farkını Transseksüel kendini karşı cinsten hisseden bedeninden hoşnut olmayan kişidir Bir cinsel kimlik bozukluğudur Ameliyatla düzeltilmesi, bedenin ruha uydurulması gerekir Travesti ise karşı cinsin kıyafetlerini giymekten hoşlanır Yani bir transseksüel de homoseksüel de biseksüel de travesti olabilir Travestiye cross dresser de denir(kısaltılmışı CD diye geçer) Umarım aydınlatabilmişimdir

deniz 16/09/2006 23:33 tarihinde yazdısevgili fatih
kadından erkeğe dönmüş bir kişi eğer uygun yaştaysa askerlik yapmalı bence Ama anti-militarist ise yapmak istemeyebilir tabii

ahmet 21/09/2006 14:00 tarihinde yazdıben, trans***üelim, ve gün geçtikce acı çekiyorum, ben tam bir kadın olmak istiyorum tek sorum ise seste incelme olabilir mi? bir de bu amelliyatı ailemiz bilmeden nasıl yapmalıyız?

murat 21/09/2006 14:06 tarihinde yazdıben, tamamiyle bayan olmak istiyorum, ve olduktan sonra bir erkele önden ilişkiye girebilirmiyim ve bu tehlikeli olur mu?

DENİZ 24/09/2006 09:36 tarihinde yazdıSEVGİLİ AHMET VE MURAT
Eğer eşcinsel değişseniz transseksüelseniz (kendi cinsiyetinizden memnun değilseniz ve karşı cinsin bedenine sahip olmak istiyorsanız) ruh sağlığınız açısından ameliyat olmanız gerekir Gelelim sorularınıza
Sevgili Ahmet
Ostojen hormonu almaya başlayınca seste değişim olur ama tam olarak incelme diyemeyiz buna çatallanma şeklinde bir değişim olur Ama yalnızca sese takılma kalın sesli kadınlar da var Olacak değişim size yetecektir Biraz çalışmayla konuşurken de sesinizi inceltebilirseniz sonuç daha iyi olur İkinize de bu savaşınızda başarılar diliyorum Sevgili Murat
Cinsiyet değiştirme ameliyatı olduktan ve tam olarak iyileştikten sonra tabii ki bir erkekle önden ilişkiye girersin çünkü vajinan olacak

tuncay 06/10/2006 13:58 tarihinde yazdıgerçekten çok merak ediyorum, mesela bir erkek ameliyat olup cinsiyet değiştirdikten sonra bi kadın gibi orgazm olabiliyor mu ya da tam tersi bir kadın erkekliğe geçince bir erkeğin ki gibi aynı cinsel duyguları yaşayabiliyor mu ya da kısmen mi? bu konuda bilgisi olan birisi bana cevap verirse çok sevinirim

şenay 23/10/2006 10:14 tarihinde yazdıben erkeğim ama ben bayan olmak istiyorum bunun için nerden nasıl olabilirim hangi doktorlara tanışmam gerekiyor yardım ederseniz sevinirim

deniz 24/10/2006 12:22 tarihinde yazdıKadından erkeğe cinsiyet değişimi ameliyatını yurt dışında yaptırmak için prosedür nedir? Hangi ülkelerde daha kolay ameliyat olabilirim? Türkiye'de cinsiyet değişimi ameliyatı (YASA 40madde)derken kastedilen penis (ya da vajina) oluşturulması mıdır? Yani göğüs alımı ve yumurtalıklarla vajinanın alımı yasaya bağlı değil mi? Bilgi verirseniz sevinirim Bu bilgilere ulaşmamız imkansız Lütfen herkesin ulaşabileceği bölümlerde bu bilgileri veriniz Saygılarımla

Bawer 05/11/2006 19:16 tarihinde yazdıMerhabalar Yukarda okuduğum yorumlardan anladığım kadarıyla bir çoğunuzun sormak istediği, merak ettiği nokta var Tam da bu noktada belirtmeyi faydalı gördüğüm bir hatırlatma yapmak istiyorum Yaklaşık 5 haftadır Lambdaistanbul kültür merkezinde gerçekleştirdiğimiz "travesti/transeksüel" toplantılarında belirttiğiniz konular hakkında konuşuyor, tartışıyor, bilgilerimizi paylaşıyoruz Eğer İstanbul'da yaşıyorsanız sizleri de her pazar 17:30'da Lambdaistanbul'a bekliyoruz Kişisel olarak çok şey öğrendiğim ve kendimi geliştirdiğim toplantılar oluyor Sizlerin de pozitif anlamda faydalanabileceğinizi düşünüyorum Şehir dışından arayan arkadaşlarımızın ise Danışma Hattımızdan yararlanabileceklerini hatırlatarak bitiriyorum Hat numaramız 0212 244 57 62 ve hat her gün 17:00/19:00 saatleri arasında açık Görüşmek üzere

Asude Billur 14/12/2006 22:35 tarihinde yazdıArkadaşlar kimlerin emeği geçtiyse hepinize çok teşekkür ediyorum Çok aydınlatıcı olmuş Sizlerden uzaklardayım ama kalbim hep sizlerle Mersinden Sevgiler

deniz 13/01/2007 02:24 tarihinde yazdıhm epeyce bilgi içeren bir siteben de yeni ameliyat olmuş bir transseksüelim kadınım yani erkekten kadın olmuş demek bile bana itici geliyor çünkü sorular olursa transseksüelliğin hemen tüm dönemlerini yaşamış biri olarak elimden geldiğince yönlendirip yardımcı olmaya çalışırım ama şu bir gerçek ki çok çok iyi karar verin hiç kolay bir süreç değil etrafınızdaki insanlardan sakın etkilenmeyin özentiden uzak durmaya çalışın hiç bir şey göründüğü kadar kolay değil hele hele ameliyat gibi geri dönüşümü olmayan bir girişim için oturup tekrar tekrar hayatınızı ailenizi işinizi sosyal çevrenizi arkadaşlarınızı gözden geçirin transseksüel olmak illa ameliyat olmak anlamına gelmiyor maalesef bazen ameliyat olmamak daha iyi yaşadığımız ülkeyi ve yaşadığımız çevreyi unutmayalım sevgi ve saygılarımlabu konuyla zaten azıcık ilgisi olanlar beni biliyordur

eda kavak 08/02/2007 14:11 tarihinde yazdıben erkeğim ama uzun süredir kadın olmayı düşünüyorum param çok az yardım bekliyorum bana yardım edecek varsa benle irtubata geçsin bir de bu ameliyattan sonra önden ilişkiye girebilecek miyim? saygılar

as sarp 23/02/2007 12:36 tarihinde yazdıben kadından erkeğe ameliyat fiyatını arıyorum bilen varsa yazsın lütfen toplam hepsi ne kadardır yanı penis yapımı göğüslerin erkek göğsü olması ayakta tuvalet yapabilme hormon tedavisi ve en iyi neresi yapar lütfen cevap

erkekk 27/02/2007 19:45 tarihinde yazdı22 yaşında bir kızım hayatımın 5 senesini erkek olarak yaşıyorum Herkes beni erkek olarak biliyor Sayısız kız arkadaşım oldu Ameliyat olmam için bir erkekle ilişkiye girmem gerekir mi?

erkekk 27/02/2007 19:47 tarihinde yazdıdeniz bana da yardımcı olurmusunİsteklerimiz aynı

Hakan 04/03/2007 17:21 tarihinde yazdıErrkek rumuzku arkadaşa;nedemek istediğinizi tam olarak anlayamadım Ne demek ameliyat olmak için bir erkekle ilişkiye girmem gerekir mi? 22 yaşındasınız ve 5 yıldır herkes sizi erkek biliyor Ameliyat olmak istiyor musunuz gerçekten istemiyorsanız Siz bir travestisiniz istiyorsanız transseksüelsiniz Bence travesti olma ihtimaliniz yüksekÇünkü bir transseksüel asla "ben bir kızım" demezdi diyemezdi "Kadın bedenine sahibim" cümlesini tercih ederdi Kendinizi anlatın yardımcı olmaya çalışayım Selam ve sevgilerimle

HAKAN 12/03/2007 21:01 tarihinde yazdıas sarp 'a Ben de hormon tedavisi ve ameliyat peşindeyim Göğüslerin alınması 2000 Euro, metoidioplasty ya da phalloplasty (Penis oluşturma yöntemleri) 3000 euro, yumurtalıkların ve rahmin alınması ki mahkeme izni gerekiyor 3000 euro Bu fiyatlar özel bir klinikten

Dilek 09/04/2007 17:25 tarihinde yazdıMerhabalar ben türkiye cumhuriyetinden pembe kimlik aldım ancak ameliyatımı maddi imkansızlıklardan dolayı olamadım ve bu durum beni çok zorluyor bunalıma giriyorum yaşantım doğuşumdan beri tam bır kadın yaşantısı, ama maddi imkanım hiç olmadı bu ameliyatı yapan taksitle var mı nerde bunun bilgisini bana verirseniz size çok minnettar kalıcam ve dua edicem çok zor durumdayım yardımlarınızı bekliyorum

hakan 25/04/2007 22:46 tarihinde yazdıSevgili Dilek ameliyat olmadan nasıl kimliğini değiştirebildin? Mahkemeden ameliyat izni aldıktan sonra ameliyat olup sonra tekrar dava açıp kimlik değiştirmiyor musun anlatır mısın biraz arkadaşım ya

altan 28/04/2007 20:52 tarihinde yazdıarkdaşlar bişey öğrenmek istiyorum ben şimdi eczaneden gidip bu hormon ilacını alabilir miyim yoksa reçete mi gerekli? adını bilen var mı ilacın?ve ne kadar zamanda etkisini gösteriyo? sakal çıkması açısında ya bu yasayı da anlamıyorum zaten neden işimizi bu kadar zorlaştırıyolar zaten hayatla verdiğimiz mücadele yetmiyomuş gibi sevgiyle kalın

kararsızz 04/05/2007 01:04 tarihinde yazdıselamlar herkese 26yaşındayım, üniversite mezunuyum bayan vücuduna sahip ama tamamen erkek gibi hisseden biriyim ameliyat konusunda çok düşündüm ve hala düşünüyorum ama karar vermek gerçekten çok zormuş daha önce hormon tedavisi gördüm ama belki ilginç gelicek sizlere bana kadınlık hormonu yüklendi vucudumdaki kıllanma fazlaydı ve regl dönemlerim düzensizdi yani hormon bozuklugu ve erkeklik hormonunun fazlalıgı zaten söz konusuydu bilmiyorum sizlerde de aynı şey sözkonusu oldu mu 2 sene hormon tedavisi gördüm belki işe yarar ve bazı şeyleri degiştirebilirim diye 2 seneydi tedavi süresi çünkü 2 sene sonunda kullandığım ilacın diğer organlarıma zararı söz konusuydu ilaç kullandığım sürede tüylenme azaldı ama psikolojik bi etkisi olmadı ilacı bıraktığımda yine vucudumda tüylenme oldu belki biraz detaylı yazıyorum ama benimki sizden farklı sanırım buna rağmen hala diyemiyorum ki evet ameliyat olmalıyım biliyorum ve aslında hayatta en çok istedigim şey bi erkek vucuduna sahip olmak ama öle zor ki bazı şeyler insanın ailesi çevresi ameliyat olunca sadece kendi hayatınızı değil de ailenizin hayatını da bi nebze degiştireceğinizi düşününce karar vermek daha da zorlaşıyo maddi durumum da müsait aslında ameliyat olmaya ve bazen kendi kendime diyorum ki "fazla mı zayıf bi karaktere sahibim ki hala bunu yapamıyorum" kafam çok karışık işin aslı ne zor biişey bu allah yardımcımız olsun ve umarım herkes mutlu oldugu şekilde yaşar

emin 14/05/2007 22:32 tarihinde yazdıyazıları okuyunca bir yorum da ben yapayım dedim sevgili erkek nickli ve kararsız nickli arkadaşlarım bende 25 yasında bir bayanım ve kendimi bildim bileli hep erkektim içinizdeki değişim asla evlenseniz de gerçekleşmiyor ben şu an hormon tedavimi oluyor gögüslerimi aldırıp erkekliğe bir adım daha yaklaşıyorum ama bilinçli insanlardan bir ricam türkiyede ne yazık ki kadından erkeğe olan ameliyatlar pek başarılı değil ve netice adli tıp raporlarından belli oluyor yurt dışında bu ameliyatı nasıl yaptırabilirim lütfen bilenler yazsın

kararsız 15/05/2007 18:43 tarihinde yazdıyeter artık gerçekten çok yoruldummhiçbişeyden zevk alamıyorumm bu nasıl bi illettir allahımmm neden normal insanlar gibi huzurlu ve sorunsuz bi hayatım yokkk sadece lanet olsun diyorummm lanet olsunnn

altan 18/05/2007 17:35 tarihinde yazdıyurt dışını bilmiyorum ama ben 2 sene önce istanbulda nerdeyse tüm hastaneleri gezdim bitanesi bu işi çok iyi yapacakmış gibi geliyo tabi kesin olarak bilemiyorum o zamanın fiyatıyla yani 2 yıl önce herşey dahil 12 milyar demişti istersen sen de bir git sor gerçi ben gögüs aldırmayı farklı bir hastanede yaptırdım daha uygun die kasap gibi doğradı şimdi istanbula gidicem bu dediğim hastanede düzelttircem yasak deilse hastanenin ismini veririm ama daha bilgili arkdaşlar varsa ltf paylaşsın saygılar

cddilara 30/05/2007 04:43 tarihinde yazdışu anda 25 yaşındayım ve 5 yıldır bazı geceler sokağa travesti olarak çıkıyorum ama ben hormon tedavisi görmek kıllarımı azaltmak göğüs ve kalça büyültmeyle ilgili hormon hapları arıyorum isimleri nelerdir açıklarsanız çok sevinirim

sezgin 20/06/2007 11:56 tarihinde yazdıarkadaşlar bilmiyorum ta çocukluktan beri içimde olan bir sevgi bu bilmiyorum nedenini ama sürekli olarak kadınlardan kaçıyorum şu anda 37 yaşındayım travesti olanlara ilgim daha da büyük nedendir bilmiyorum travestileri daha da çok seviyorum onlara ilgim daha da çok kat kat fazla oluyor bu konu için acep tedavi görmem mi gerekiyor evli olduğum halde ilgim yine de travestilere

sema-ama ,erkek adım selçuk 16/07/2007 18:55 tarihinde yazdıMERHABA, benim biraz sorunlarım var bu ameliyat olmak istiyorum Kendimi her zaman bir erkek gibi gördüm hareketlerimle, konuşmamla, herşeyimle hep erkek gibiyim Bunu normale çevirmek için uğraştım ama olmuyor ve bir sevdiğim var onu seviyorum oda beni seviyor ve evlenmem için bu ameliyatı olmak istiyorum Bir erkeğin eşini mutlu edebilmesi çok önem taşıyor ve artık ben ruhumun hissettiği ve kabullendiği bu ameliyetı en iyi doktorlarla ve ameliyatla olmak istiyorum bu kararımda da son derece kararlıyım ve kesinim Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim yani sizinle bu konu da yüzyüze görüşmek istiyorum,lütfen sizden mesaj bekliyorum Ücret ne gerekiyor, hastane ameliyat olabilme rapor aşaması ne kadar sürer ve artı erkeklik hormonu kullanacak mıyım bu süreç içinde ne kadar zaman sonra ameliyat olup cinsiyetime kavuşabilirim Riskleri çokmu ameliyattan sonra tuvaletimi yapabilecekmiyim, meni gelebilme olayı gerçekten olabiliyor mu yani çocuğum olur mu, doğal menimi olur yoksa başka menilerle mi bunu öğrenmem çok iyi olur Protez penis konulup üstüne deri örtülmesi de olur mu, hani protez takmalık gibi o şekilde sabitlenip deriyle kaplanması da olmaz mı bence ya olsun yeter bana ya, sırf mutlu olalım insanı mutlu edecek yol varsa eğer o yola gidilmeli bence kahrolmak nereye kadar ama yaaaa Valla, sesime kulak verin nolur, cevap bekliyorum bu yazdıklarımda beni aydınlatırmısınız İş hayatınızda başarılar dilerim Teşekkürler!

zeynep 14/08/2007 16:55 tarihinde yazdıben bayan olmak istiyorum onun için 25 yıldır estrojen hormonu kullanıyorum inanmazsınız ama anlatacağım tamamen sesim inceldi hem bacaklarımdaki hemde kollarımda ki tüyler yok oldu sakallarım çıkmıyor çok rahatladım ve şimdi benim ne kadar yol kat ettim onu merak ediyorum ayrıca ben bayan olmak için daha neler yapmam gerekiyor istanbula yakında gideceğim ama hangi doktorla görüşeceğimi bilmiyorum bana yardım ederseniz sevinirim

nuray 19/08/2007 00:46 tarihinde yazdıben yeni ameliyatlı bir travestiyim benim zamanımda penis hiç bir şeye yaramıyordu bende onu üzerimde fazlalıktı ne güzel yeni kimliğime kavuştum sonunda ben travesti yani kadın olmuştum gögüslerimi yaptım 105 lik artık yeni kimligimle sokaklar ben geldim nuray geldi

????? 11/09/2007 17:12 tarihinde yazdımerhabalar herkesin yorumunu okudum gerçekten zor bir durum allah yardımcınız olsun sabırlı ve iyi karar vermek gerekir bence kadından erkeğe dönüş ameliyatları çok zor bunun için yurtdışında yaptırmak en mantıklı saygılar

Çok İlginç 16/09/2007 02:24 tarihinde yazdıacaba yaratılışınızda sahip olduğunuz bedeni kabullenmeye çalışsanız bu yönde çaba gösterseniz daha iyi olmaz mı? karşı cinse geçmek yerine kendi bedeninizi sevme yönünde terapi görseniz tedavi destek alsanız olmaz mı?

depresyon çocuk 17/09/2007 11:29 tarihinde yazdışimdi okuldan geldim ve hala o çocuğu düşünüyorum ve hala onu deli gibi seviyorum her geçen gün cehhennem azabı çekıyorum mafoldum bilmiyorum çok kararsızım, bu ameliyatı yaptırmaktan başka çarem yok ben onda kayboldum, aşkı ilk defa onda hissettim, psikiyatriden de yardım alıyorum ama hiç bişey onun yerini tutmaz neden normal insanlar gibi yaşayamıyorum, neden allahım? Bittim tükendim artık depresif şarkılar slow şarkılar dinlerken bile ağlıyorum okula bile gitmek istemıyorum onunla beraber olmak onunla evlenmek herşeyi onunla paylaşmak istiyorum ve bu ameliyatı olucam kendimi ona kadın olarak tanıtıcam ve evlenicem yüz ifademi başka bir insanın yüzüne çevirme (benzetme) olasılığı varmı estetik yoluyla lütfen bana yardım edin cevaplarınızı beklıyorum LÜTFENN

erkin 21/09/2007 15:35 tarihinde yazdımrb arkadaslar estrojen kullanırsam ve ameliyat olmasam çocuğum olur mu? saygılarımla

xx 22/09/2007 14:39 tarihinde yazdıARKADAŞLAR BU YAZIYA DİKKAT Kimse umutsuzluğa kapılmasın Her şeyin çaresi var Önce durun sakin olun ve ne yapmak istediğinizi düşünün Eğer bir bedensel dönüşüm istiyorsanız Çapa Tıp Fakültesi psikiyatri servisine baş vurun çünkü bu dönüşümün ilk durağı psikiyatri sonrası aşama aşama ilerliyor zaten Kimse umutsuzluğa kapılmasın

emincan 29/09/2007 20:52 tarihinde yazdıarkadaşlar ben 25 yaşında erkekten kadına geçmiş birisiyim şunu merak edıyorum ben lise diplomamı erkek adımla aldım kız adımla nasıl alabilirim lütfen yardımcı olun

sezgin 04/10/2007 12:47 tarihinde yazdıarkadaşlar bu sayfayı sürekli olarak takip etmekteyim çok çok sevdiğim bir arkadaşım vardı bir gizlilik içerisinde hiyjenik ortamda beraber oluyorduk ne yazıkki arkadaşım almanya ülkesine gitti ve alman vatandaşlığına geçtiğinden ülkemize ne yazık ki gelemiyor ancak telefonla bir birimizi arayıp hal ve hatırımızı sormaktayız en son konuştuğumuzda ise tamamen artık amaliyatla transeksüelliğe geçtiğini ve tamamen bir kadın olduğunu aynı kadın gibi organizm olduğunu ancak bu organizm olması şeklinin ise bir akıntı halinde olduğunu izah etmekte SEZGİN

sezgin 07/10/2007 15:11 tarihinde yazdıemircan erkek olarak diplomanı almıssan şayet elinde tapu gibi kimlik kağıdın var bence nüfüs kayıt örneği ve nüfus kağıdı ve mahkeme kararını okula götürerek tekrar diplomanı kadın olarak alabilirsin

sezgin 07/10/2007 15:14 tarihinde yazdıarkadaşlar amaliyat olduktan sonra mahkeme mahkeme kararı ile pembe kimlik almaktasınız bu arada ben aktif bir erkeğim bazıki arkadaşlar beni transvesti sanmakta hayır değilim en derin saygı ve sevilerimle

emincan 08/10/2007 14:42 tarihinde yazdısezgincim çok ama çok saol

sezgin 10/10/2007 14:11 tarihinde yazdıönemli değil emincan ne demek sonuçta bir birimize yardım amacı ile varız burada herkezin kendine göre bir kafa ile beyin yapısı var, illa buraya travestiler kayıt olacak diye bir kayıt yok sonuçta hepimiz insanız tanışmak isterdim ama sanırım imkanımız yok sanırım her şey gönlünüzce olması dileği ile esen kalınız

BUŞRA 14/10/2007 14:13 tarihinde yazdısezgin bey seninle gerçekten tanışmak istiyorum çünkü gerçekten dürüst bir insan olduğunuz kanaatindeyim adresimizi yazmış olsak burada yayınlanmıyor ? kolaylaştırıcının notu: site kuralları gereği site uzerinden insanların birbirleriyle iletişime geçmesi, sitede yazan insanların güvenliği açısından yasaktır

SEZGİN 16/10/2007 10:19 tarihinde yazdıBÜŞRA ve EMİNCAN arkadaşlarım teşekkürler her ikinizede ne demek her ikinizede teşekkür ederim herşey gönlünüzce olması dileği ile esen kalınız canlarm

BUŞRA 17/10/2007 08:40 tarihinde yazdısayın web yapımcıları burada kişilerle nasıl tanışabiliriz bir ohbet ortam yeri yapılsa daha güzel olmazmı ben burada SEZGİN bey ile tanışmak istiyorum acep nasıl tanışabiliriz teşekkürler bu arada şükürler olsunki amaliyatımı oldum artık tamamen hür olarak kimlik kartımıda aldım artık kolaylaştırıcının notu: lambdaistanbulun internet sitesi uzerinden insanlarin birbirleriyle tanışması; sitede dolaşan, yorum yazan vs insanların güvenliği gereği yasaktır

sezgin 21/10/2007 11:29 tarihinde yazdımerhaba büşra hanım sanırım kimliğini aldığına göre artık bayan demek kalmakta bize itifanız için teşekkür ederim herşey senin ve tüm arkadaşların gönlüne göre olması dileği ile

BÜŞRA 23/10/2007 09:25 tarihinde yazdıSEZGİN Bey teşekkürler senin de herşey gönlünce olması dileği ile

BlackCode 27/10/2007 18:39 tarihinde yazdıMerhaba, ben almanyada yasiyorum 27 yasindayim ve Trans***uelim
Bütün Ameliyatlarimi oldum, hersey problemsiz gitti ve sonunda mavi kimligime kavusdum

SEZGİN 02/11/2007 08:46 tarihinde yazdıBÜŞRA hanım önemli değil ne demek sonuçta herkez burada bir birlerini yardım için var umarırım birgün dostca kardeşce arkadaşca mertce karşılaşır sohbet eder dertleşiriz herşey gönlüne göre olması dileği ile bende seni sevdim esen kal

BÜŞRA 05/11/2007 09:30 tarihinde yazdıSEZGİN bey inanırmısın buraya artık tamamen bağlandım bilmiyorum sürekli senden bir mesaj gelir diye öylece yazıları tek tek okuyorum ilgi ve alakanız için teşekkür ederim

GÖNÜL 06/11/2007 19:55 tarihinde yazdıSn BÜŞRA kardeş ve SEZGİN Bey sanırım sizlerin aşkı ateş bacayı sarmış artık sizlere nikah yolu gözükmekte arkadaşım sezgin bey seni ve büşrayı gerçekten tanımak isterdim bende bakıyorum burada herkezin sorularına cevap vermektesin ben ankara ilindenim ama sonuçta amaliyat olamadım arkadaşım neden dersen çünkü maddiyat tabiki hepsi anlarsın ya, gizlilik içerisinde karadeniz ilinden aktif ve pasif arkadaş bulmak çok zor çünkü karadeniz küçük bir yer a/p bulmak gerçekten zor anlarsın sende sanırım karadenizlisin selamlar gönül

BÜŞRA 02/12/2007 12:08 tarihinde yazdıevet gönül hanım inanırmısın SEZGİN beye ulaştım en sonunda, kendisi karadenizli doğru erkek gibi erkek insan gibi erkek hani dört dörtlük derlerya işte öyle bir insan yorumların için teşekkürler inanırmısın ülkemizde üzgünüm ki bizler gibi olan tranvestilere ne yazık ki kınama yapmaktalar habusaki bilmiyorlar durumun iç yüzeyini ama sonuçta hepimiz insanız bunda yadınganacak bir olayda yok kimse istemezdi böyle olmak ama sonuç yaradanın takdiri ne yapalım arkadaşım öyle travesti arkadaşlarımız varki ama sonuçta onlarda evlenmek istiyor ama dediğim gibi ülkemizde bu yasa yok ülkenin bir sorunuda bu sanırım görüşmek üzere herşey gönlünüzce olması dileği ile esen kalınız

emincan 18/12/2007 20:42 tarihinde yazdıArkadaşlar bu siteyı başından beri merakla her gün geziyorum dertlerimi anlatacağımpaylaşacağım kişiler olmasını istiyodum1 senedir gittiğim psikoloklar bile beni düzeltemedi 1 senedir görüşmelere gidiyorum ama gene aynı herkezin ayrı bir yapısı var 5 senedir anksiyeteyle uğraşıyorum ne kadar zor ve uğraşılması bir güç oldugunu ne siz söyleyin ne ben söyliyeyim insanların içine çıkmaya utanıyodum psikolog bana yardımcı oldu onun sayesinde atlattım utangaçlarıımı şimdi herşeye boşveriyorumBundan 6 ay önce bir çocuga aşık oldum 6 aydır depresyondayım hep onu düşünüyorum o kadar seviyodum ki cinsiyetımı değiştirip onunla evlanmayı bile göze aldım ve hala alıyorum sevgim bitmediTenimde nedirdir bilinmez dört mevsim yaz6 aydır bu şarkıyla yaşıyorum eskilere dönmek keşke büyümemek istiyorum çocukluğumda yaşadıgım küçük mutluluklar eski anılarım aklıma geldikçe kahredıyo benıgeceleri ses çıkmasın fısıl fısıl bu şarkıyı çalsınlar bunu dinliyim istiyorumhayattan zevk alamamak öldürüyo beni ama hiçbirzaman intihar ı düşünmüuyorum çünkü bu bana çok saçma gelıyo aptalca Sana dokunmak Tanrı'dan lütuf sanki Zaman kilitlenir kollarında Firardadır hükmü yoktur benliğimin Aklım delilenir uzağında Sevdan rengidir dağ çiçeklerinin Kokun kıskandırır baharı Nazar boncuğum ben yalnız seninim Kanıp gidersen ellere o zaman Bir soluk hüzün, bir soluk yüzün Ve bir soluk ölüm yoklar beni Sensiz bölünürüm, dayanamam Dillere destan, dağlara ferman Bir sihir aşkın kapı duvar tanımayan Dillere destan, dağlara ferman Şarkıdır aşkın ilahi aşk makamından Dillere destan Yanında her yer burası, her yer evim Sanki kesik ayaklarım yerden Teninde dört mevsim yaz ah nasıl desem Sensiz düşer giderim kendimden

cenk 21/12/2007 13:20 tarihinde yazdıbir arkadaşımız erkeklikten kızlığa dönüşmeyi istiyor ve biz onu cok seviyoruz bu kararına saygı duyuyoruz fakat o kendi cinsel kimliğine kavuştugunda onun için ne tür zorlukları beklediğini ve acıklamalarımızı yapıyoruz bu konuda fazla bilgi sahibi olmadıgımız için onu da kırmak istemiyoruz erkek hali daha yakışıklı ve çekici kadın olursa nasıl olucak merak da ediyoruz kafamız karıştı esasında bizim sadece tanışmamış birinin erkeklikten kadınlığa dönüştüğündeki hali ve belli olup olmaması bilgileriniz için simdiden tesekkür ederiz

SEZGİN 22/12/2007 13:29 tarihinde yazdıBÜŞRA ve GÖNÜL arkadaşlarım ilgi ve alakanız için teşekkürlerimi bir borç bilirim
biliyorum sonuçta her ikinizde tanışmak istiyorsunuz ama buradan sanırım imkansız en derin sygı ve sevgilerimle sezgin

SEZGİN 01/01/2008 19:30 tarihinde yazdıCEMK VE BÜŞRA arkadaşlarım açık ve net yazarsanız sevinirim biriniz şiir yazmıssınız birisi ise öylesini bir soru kadın olmak istersen gayet normaldir olursun bu karar ve tercih tabiki sana kalmakta tercihide sen vereceksin kadın oldum ama çok güzel oldum diyorsun o zaman eyin sevinsin ne demek istediğini daha ayrıntılı ve net olarak yazarsan seviniriz saygı ve sevilerimle sezgin

çağdaş 03/01/2008 00:09 tarihinde yazdıben kendimi karşı cinsten gibi görüyorum fakat cinsel organımı kestirmek istemiyorum sadece kadınsı bir görünümüm olmasını istiyorum penisim dışında heryerimin kadın gibi olmasını istiyorum bu mümkün mü

HATİCE 07/01/2008 19:54 tarihinde yazdısayın sezgin bey merak ediyorum genelde herkez sana mesaj atıyor ve cevap vermektesiniz ben 23 yaşında travesti biriyim ama gerçekten buraya her girdiğimde günlük olarak sana bakıyorum mesaj atıyorlar ve elinden geldikce sende cevap vermektesin acep soruyorum sana sende travestimisin a/p gibi mesala olabilir gerçekten merak ettim seni bende diğer arkadaşlar mesaj atarken necisiniz ve ne iş yaparsınız bu konuda ayrıntılı bir bilgi verme imkanınız olurmu ? ben 4 yıldır travesti olarak istansbulda ikamet eden bir travestiyim amaliyat olmadım ama sonuç olarak olmaya niyetimde yok olan arkadaşları gördüm gerçekten birçok dertleri olduklarını izah ettiler ama ne nedir nasıl derdi vardır tabiki bu konuda tam ayrıntıya giremedik saygılar HATİCE

ÇAĞLA 10/01/2008 10:04 tarihinde yazdımerhaba sevgili arkadaşlar ben ruhumun yanlış bir bedene hapis olduğuna inan birisiyimgörünüş olarak erkeğim ama ruhen ve cinsel istekler bakımından kadın gibi hisediyorum kendimi çevrem ve ssosyal durumumdan dolayı travesti gibide dolaşımıyorum sokakta,ama evde tek başıma iken en ***si sütyenimi tangamı ve fileli çoraplarımı giyip ve henüz yeni aldığım peruğumu takıyorum ve hatta mini etekler badyler bile aldım kendime bu durum beni çok mutlu ediyorhatta bu şekilde kendime msnde bir sevgili bile buldumfakat sevgilimle bir türlü buluşamıyoruzsorun sevgilim beni hiç erkek olarak görmedi hep bayan olarak gördü ben bu kıyafetlerle çevrem dolayısı ile çıkamıyorum sizden ricam sevgilimle buluşa bileceğim bir otel varsa adresini bana bildirin lütfen bana muradıma ermem için yardımcı olun yalvarıyorum acılarımı ızdıraplarımı dindirin

çağla 13/01/2008 22:12 tarihinde yazdıarkadaşlar lambda çok güzel bir yer her kezin gelmesi görmesi lazım oradaki arkadaşlar çok mütavazi en kısa zamanda oradayım özellikle perşembe toplantılarına katılacağım hepinize sevgiler

çağla 12/01/2008 10:19 tarihinde yazdıderneğinize gelsem haftanın belirli günleri gönüllü olarak size elimden geldiği kadar çalışmalarınızda yardımcı olsam fakat bunun karşılığında,kendimi trvesti gibi hissettiğim için ve bunu kimseye söyleyemiyorum zaten orada elbiselerimi değiştirip otursam çalışmalarımı bir bayan kıyafeti içinde bir sekreter edasında sürdürsem bir mahsuru var mıhem sizin çalışmalarınıza katkıda bulunmuş olurum hemde ben bundan büyük mutluluk duyarım cevap bekliyorum inşallah olumlu bir cavap alırım kolyalaştırıcının notu: lambdaistanbulun kapısı herkese açıktır, buyrun gelin derneğimizde zaman geçirmek için çalışmanıza da gerek yok ama bi şeyler yapmak isterseniz mekandaki arkadaşlara yardımınız da dokunur belki

SEZGİN 12/01/2008 19:00 tarihinde yazdıMerhaba HATİCE ben karadeniz sahilindenim ayrıca bu sayfayı genelde takip ederim sonuç olarak aktif bir insanım sonuç olarak herkezi aynı seviyede sever ve sayarım kimse travesti veya pasif bir insan olarak bu yer yüzüne gelmek istemezdi herkezin kendine göre sanırım bir dertleri vardır kimbilir hani derlerya yaşamak ne güzel bazıki zorluklar olmasaydı kimbilir bu zorluklar adeta bu hayatın ister istemez bir gülü ve çiçeği kimbilir belkide bu zorluklar insana insanlık dersi vererek insanlığın değerini bildirmekte hikayesi sonuç olarak herkez benim gözümde tek görünmekte ama sonuç olarak burada bir nevide olsa travesti arkadaşlarım çevremde çok var bir nevide olsa yardım ellerimi uzatabilsem ne mutlu bana bilmem anlatabildimmi amaliyat kararına gelince bunları kendi iradenle karar vermek zorundasın saygı ve sevgilerimle

çağla 13/01/2008 21:47 tarihinde yazdıdün ilk kez lamdaya gittim ben bir travestiyim ama kadın kıyafetlerinle dişarı çıkamıyordum ve beni o halde kendimden başka hiç kimse görmemişti sevgilim bile orada kıyafetlerimi giymem izin verdiler ve ilk kez oradaki arkadaşlar beni o halde gördü ve tepkileri olumluydu teşekkür ediyorum tüm lambdada gönüllü çalışıan arkadaşlara ve ayrıca teşekkürler srap teşekkürler eda yakın ilgi ve alakanızdan dolayı aaa gökhanı unutuyordum snada teşekkür ederim gökhan en kısa zamanda yine geleceğim görüşmek üzere

nilufer35 17/01/2008 01:17 tarihinde yazdıarkadaşlar egenin incisi izmirden yurdum insanına selam olsun erkekten kadına transseksüel eğilimli biriyim hormon tedavisi görüyorum ses inceltme operasyonları ile alkalı bilgi sahibi olan arkadaşlar varmı varsa bu operasyonlar hakkında bilgi verebilirlermi lambda istanbul derneğinin değerli çalışanları tayland'da cinsiyet değiştirme ameliyatı yapan hastane ve klinikleri ve bunların koşullarını buraya gitmek için özel tur paketlerinin olup olmadığını araştırarak sitede yayınlamalrı halinde sanırım bizim camiadaki arkadaşlara büyük bir hizmet sunmuş olacaklardır sitede yayınlanan bilgilerle bizlerin bilinçlenmesine katkıda bulunan değerli lambda istanbul çalışanları başta olmak üzere siteye mesaj bırakarak yanımızda olduklarını ve bizimle aynı sıkıntıları paylaşan değerli gönül dostlarımıza teşekkürü ödenmesi gereken zevkli bir borç kabul ediyorum sevgiler

cemre 26/01/2008 19:22 tarihinde yazdıben bir transeksuelim artık bu ameliyatı olup bir an önce kadın bedenine kavuşmak istiyorum en ucuz ve sağlıklı nerede yaptırabilirm yapmam gereken ilk iş nedir

XX 07/02/2008 22:28 tarihinde yazdıkim demiş kadından erkeğe ameliyatlar başarısız diyeHARUN ÖZKAN gibi kasaplara giderseniz öyle olur tabi

CEYDA 20/02/2008 09:24 tarihinde yazdısayın SEVGİN özellikle bu sayfayı üsten aşağıya okudum ve dikkatimi çeken olay ise genelde hep sana mesaj atmışlar sen ise genelde cevap vermissin sanırım travesti birisi değilsin ama travestilerle ilgin sanırım büyük ölçüde bravo vallahi sana vallahi tebrik ederim seni gerçekten güzel bir insana benzemektesiniz yine sanırım karadeniz bölgesindensiniz genelde karadeniz insanı mert ve cömert bir insan olmakta en derin saygı ve sevgilerimle

cemre 21/02/2008 05:27 tarihinde yazdıherkeze merhaba benım yardım almak istedigim bir konu var daha once erkekten kadına ameliyat gecirmis bi arkadas bana yardımcı olursa cok sevinirim gercekten buna ihtiyacım var !! eger ki bole arkadas bulabileceksem lambdayı da arayabilirim zaten daha once oraya gitmistim gercekten cok iyi insnaların oldugu bi yer herkeze gitmelerını tavsıye ederım

gamze 09/03/2008 17:53 tarihinde yazdıben berlinden benim sorum arkadsimla ilgili benim tanismam arkadasimla bir oyun üzerine oldu ve o kiz cikti ben farketmedim ama cok gecti cünkü ben ona asik olmustum ve simdide ameliyat olmak istiyor fakat ailesinden cekiniyor sizce en uygunu nasil olur bana bir akil verebilirmisiniz? ve kendisi cocukluktan beri erkek kiyafetleri giyiyormus

Okan 10/03/2008 07:18 tarihinde yazdıSevgili büyüklerim, 18 yaşında bir erkeğim Çevremdeki insanlar hep çekici ve bebek süratlı biri olduğumu söylerler Bir çok kız arkadaşım oldu ve cinsel ilişkiye de girdim Bir erkekle de cinsel ilişki yaşadım Cinsel kimliğim hem bayan, hem de erkek kişiliğine yatkın Fiziksel olarak atletik bir yapıya sahibim İleriye yönelik ilişkilerimin hangi cins ile olacağı konusunda kararsızım Sevgiyi daha çok ön planda tutuyorum Mesela bana hoş gelen hemcinsim bir insanı görünce içim kıpır kıpır oluyor, duygusallaşıyorum Karşı cinsim olan birisinede ilgi duymuyorum değil İstediğim tek şey tanrı insanların cinsel kimlik seçimlerinde onlara yardımcı olsun Kadın, erkek, travesti, gay, biseksüel, lezbiyen cinsel kimlik her ne olursa olsun hepimiz insanız ve dünyaya bir kere geliyoruz Maalesef Türk toplumu tarafından bizim gibi insanlar dışlanıyor, kınanıyor, kötü hakaretlere maruz kalıyor Savaşacağız Yorumlarınıza bakarak şunları söylemekle kalıyorum; Lutfen ailenizi, çevrenizi, sosyal yaşamınızı, işinizi, okulunuzu ve en önemlisi geride bırakacağınız fiziksel ve ruhen cinsel kimliğinizi gözünüzün önünden sık sık geçirin Labmdaistanbul yetkililerinin önerilerini kesinlikle göz önünde bulundurun Çok duygusalım ve siteye girip sizlerin sıkıntılarını okuyunca gözlerim sulandı Saygı ve sevgilerimle hepinizi seviyorum Labmdaistanbul'a çok teşekkür ediyorum

EMİNE 21/03/2008 12:05 tarihinde yazdımerhaba arkadaşlar ben aslen ordu ilindenim ama samsun ilinde ikamet etmekteyim ve kendim travestiyim ama ordu ve samsun ilinde benim gibi travesti arkadaşlar varmı bunu merak ediyorum herşey gönlünüzce olması dileği ile EMİNE

öylesine 22/04/2008 17:19 tarihinde yazdımerhaba, buraya bakmadan önce tek sorunlu kendimi zanneder ve kendimden nefret ederdim aynı durumda olan çok kişi varmış öyle tutucu bir toplumda yaşıyoruz ki, inanın böyle birşeyin adını zikretsem linç ederler beni o yüzden maddi imkanım yerinde de olsa böyle bir şeye asla kalkışamam ömür boyu bu işkenceyi çekmeye mahkumum yalnız böyle bir derneğin olması çok güzel hiç değilse aynı durumda olan insanlarla tanışma fırsatı veriyor

nazlı 24/04/2008 21:50 tarihinde yazdıiyi aksamlar hepinize kader ortaklarım bende sizin gibi transseksüelim ve doguda oldugum için işim daha cok zor sokakta okulda heryerde tacize ugruyorum artık bıktım bu yasamdan benim için gelecek diye bişey yok hiç hayal bile kuramıyorum gelecege dair ameliyat olmak isterim hemde cok o kadar ki istiyorum ailemin beni öldürmesine bile razıyım yeterki mezara erkek haliyle girmeyeyeim ve imamın merhum demememsi icin ben kadınım ama bzı iğrenc erkek özellikleri ile geldim yalvarırım söyleyin bana ameliyat olsam cehennememi gidecegim

sezgin 25/04/2008 11:56 tarihinde yazdımerhaba EMİNE karadeniz kesminde mutlaka travesti arkadaşlar var ama sonuçta kişi tutup da sokak ortasında ben bir travestiyim diyemez sanırım benim tanıdık arkadaşlar yaklaşık 5 - 6 kişi var birebir de sürekli olarak görüşmekteyim hatta bir arkadaşımızda şu anda amaliyat olmadı ama evlilik yaptı öylesine pembe kimliğini almadı amaliyatını olmadı yani sadece şu anda kendi aralarında bir nikah yaparak dost hayatı yaşamaktalar saygı ve sevgilerimle görüşmek üzere

EMİNE 15/05/2008 12:18 tarihinde yazdısayın SEZGİN bey ilgi ve alakanız için teşekkür ederim gerçekten yazıları üsten aşağıya okudum genelde senin mesajların dikkatimi çekti gerçekten seninle canan ve gönülle seviyeli ve dürüstce tanışmak isterdim oda buradan sanırım olmuyor bizler gibi travesti arkadaşlara verdiğiniz desteği bir borç bilir tüm travesti arkadaşlar adına teşekkürlerimi sunarım en derin saygı ve sevgilerimle esen kal

SEZGİN 17/05/2008 18:49 tarihinde yazdıEMİNEYE VE TÜK TÜM ARKADAŞLARA emine arkadaşım teşekkürler sana da her zaman tüm arkadaşlara kapım sonsuz açıktır bilesiniz yeterki barış ve kardeşliğin olduğu bir ortamda herkez bulussun bilinizki kadınıda insanıda gayıda travestiside bilki bir insandır herkezinde sevmeye ve sevilmeye hakkı vardır en derin sayğı ve sevilerimle

tuğçe 19/05/2008 02:59 tarihinde yazdımerhaba arkadaşlar benle aynı durumda bikaç arkadaş var =( çok zor durumdayım bedenim iğrenç erkek özellikleri sakal bıyık penis vs içim ise tam bi bayan bu yüzden toplum içinde çok geriliyorum ve utanıyorum ilk işim lazer epilasyon ile başlıcak sora da hormon hormon ilacının adını kullanım süresini ve şeklini bilen varsa ve beni de bilgilendirirse sevinirim çok zor durumdayım böle yaşamak bi işkence resmen çok zorlanıyorum biktim! dikkate alsanizda almasanizda hersey icin simdiden tesekkurler her nolursa olsun hepiniz mtlu olun

bilen 19/05/2008 14:32 tarihinde yazdımerhaba tuğçe, hormon adı öğrenip kendi kendine uygulamaya çalışman gerçekten çok kötü sorunlara yol açabilir, o yüzden hormon tedavisini mutlaka bir doktorun gözetiminde yapmalısın bunu da sanırım çapada falan yapıyorlar

tuğçe 20/05/2008 12:14 tarihinde yazdıbilen,cevabın için çok teşekkürler ama sölemek istediğim bişi daha var Hormon iğneleri 10, 100, 250 ve 500 lük dozlar halinde eczanalerde satılmaktadır Her doz 17 ytl civarındadır Ayrıca doğum kontrol hapları da estrojen içerdiklerinden hormon tedavisinde kullanılmaktadır bu satırı okuduktan sonra doğum kontrol hapı yoluylada hormon tedavisi yapabilirmiyim diye düşünmeye başladım o şekilde bi uygulama yolu seçersem zaten ilacın endikasyonları kısmında uygulama şekli kaç gnde bir ve hangi durumlarda ara vermek gerektiği yazıyo?

bilen 20/05/2008 14:27 tarihinde yazdılambdaistanbulun danışma hattı var orayı arasana, onlar bu konuda daha sağlıklı bilgi verirler muhtemelen hem aklındaki soru işaretlerinden de rahatça kurtulursun danışma hattının numarası 0212 244 57 62, her gün 1700 ile 1900 saatleri arasında açık

SORU MANYAĞI 12/06/2008 12:09 tarihinde yazdımerhaba arkadaşlar benimde merak ettiğim okadar çok şey varki lambdayı arayıp hep bilgi alıyorum ve inanın çok faydalı oluyolar size de tavsiye ederim sizden bir ricam var kadından erkeğe geçen varsa nolur neler yaşadığı nerde yaptırdığın ücretleri kısacası herşeyi benimle paylaşabilir mi?

çok zor 21/06/2008 13:23 tarihinde yazdıbende kendimi bildim bileli erkek gibi hisseiyorum küçüklüğümden beri hep erkek kıyafetleri giyerdim saçlarım kısaydı 14 yaşıma geldiğimde herkes dalga geçtiği için saçlarımı uzatmak zorunda kaldım hergece allaha dua ediyordum ağlayarak cinsiyetimiz erkek olması için 15 yaşımda bir kıza aşık oldum şu an 19 yaşındayım ve şimdiye kadar hiçbir erkeğe aşık olmadım olamadım kızlara karşı duyduğum ilgide karşılıksız oldu çünkü kız gibiydim çok acı çekiyorum aileme açılamadım henüz sahip olduğum bedende hapis oldum tek başıma bunun mücadelesini veriyorum zor çok zor napcamı bilmiyorum ameliyat olmak istiyorum umarım bu bnm için mümkün olur şu an gögüs korsesi kullanıorum alışamadım bi türlü nefret ediorum bir aile kurmak istiyorum bir kızla umarım bnm gibi olan herkesin allah yrd olur hoşçakalın

XX 28/07/2008 16:52 tarihinde yazdıDİKKATLE OKUYUN LÜTFEN Çoğu kişi aynı sorunları yazmış Arkadaşlar ben biyolojik olarak kadınım ve erkek transseksüelim İstÜniversitesi Tıp Fakültesi(Çapa Tıp)psikiyatri bölümünde grup terapisine 16 ay devam ettim ve transseksüldir Ameliyat olması ruh sağlığı açısından yararlıdır raporu aldım göğüslerimi, rahim yumurtalık ve vajinamı ameliyatla aldırdım 2 ay sonra penis ameliyatına giricem KİMSE UMUTSUZLUĞA KAPILMASIN İSTİYORSANIZ HER ŞEY MÜMKÜNDÜR Tek zorluk ameliyat fiyatları Ortalama olarak göğüsler 4000 ytl, rahim ve yumurtalıklar 2000 ytl, penis yapımı da 12000 $ civarında Şu anda görünüş olarak tam bir erkeğim ve içimde kadınlığa ait hiç bir organ kalmadı ))) penis ameliyatını sabırsızlıkla bekliyorum Bu yazıyı okuduktan sonra hala ne yapıcam demeyin Doğru Çapa Tıp Fakültesine

xxxx 19/08/2008 14:31 tarihinde yazdısorum sadece şudur bayan biyolojisine sahip fakat kendini erkek gibi hisseden ve erkek gibi hareket edip yaşamını sürdüren birinin cinsel egoları ve dürtüleri nasıldır? sonuçta hormonları bi bayanınki gibiyse böyle bi insan ne hisseder ve ne yaşar sadece cinsel açıdan düşünüp cevap yazarsanız sevinirim aynı şey tabikide erkek biyolojisine sahip bayan gibi hisseden arkadaşlar içinde gerçerli herkese selamlar

pimprikli 23/08/2008 08:50 tarihinde yazdışu göğüs büyültücü haplar nasıl alabilirim yardım edin kafayı yicem doktoroda gidemiom bişekilde gizlide olsa almak istiyorum:'( dayanamıyorum ya nasıl alabilirim ben nasıl 17 yaşım bu yüzden vermezler bana ama naısl alabilirim göğüslerimi büyütmek istiyorum

xxxx 25/08/2008 09:02 tarihinde yazdısoruma cevap alamıyorum arkadaşlar gerçe alamamamda dogal çünkü cevap yada yorum gerçekten yazan için özel olucak o yüzden site yöneticilerinin bu konuda genel anlamda bilgileri varsa yanıtlamalarını ve bizi bilgilendirmelerini istiyorum

xx 26/08/2008 22:45 tarihinde yazdıXXXX'e
Hormonlar görünümü belirler beyindeki cinsiyeti değil Yani bir erkeğe testislerini alıp kadınlık hormonu vererek 'ben kadınım'dedirtemezsiniz bedenel (görüntüsel)cinsiyeti belirler Erkek olmak yalnızca 'penis sahibi olmak' değildir Bir kadına erkeklik hormonu verirseniz görüntüsü erkeğe benzer ama 'ben erkeğim'demez Beyinin cinsiyeti cinsel kimliği belirler Anlatabildim mi xxxx

arzu 27/08/2008 18:19 tarihinde yazdıerkekten kadina cinsiyet degistirme ameliyatlarinda teknikler cok degisti bu konuda yazdiklariniz arasinda ozellikle klitoris olusturulmasi artik sinir uclari kullanilarak yapiliyor ve hassasiyeti bir kadinikiyle esdeger veye daha iyi oluyor ben kanada da yaptirttim ve cok ama cok memnunum bu teknik artik turkiye de de uygulanmaya basladi doktorunuza dr meltzer teknigi derseniz anlayacaktir, sevgiler

xxxx 28/08/2008 15:26 tarihinde yazdıxx'eanlatamadım galiba ben demek istedigimi tam olarak demek istedigim şu: kişi kendini olmadıgı halde erkek yada kadın hissedebilir tamam bu psikolojik bi olay benim demek istedigim iç dürtüleri nasıldır bu insanın? yani mesela erkek olupta kadın olmak isteyen biri kesinlikle fiziksel olarak cinsel anlamda erkeklik belirtisi göstermez mi? yani hiç ereksiyon olmaz mı?

bilen varmııııı???? 28/08/2008 20:10 tarihinde yazdıarzu arkadaşım bende kadından erkeğe ameliyat olmak istiyorum belki bu konudada bi bilgin olur acaba kadından erkeğe dönülen ameliyatlarda boşalma yani hassasiyet oluyormu? arzu arkadaşımın yada bilen birinin cevap vermesini rica ediorum esenle kalın

XX 30/08/2008 13:22 tarihinde yazdıxxxx'e
fiziksel olarak erkek olduğu için olur tabi mecburen Bunu engellemek elinde değildir Ama bu yüzden kendini çok kötü hisseder Penisini kesen veya kesmeye kalkışan transseksüeller çoktur

xxxx 01/09/2008 16:33 tarihinde yazdıxx kardeşim çok teşekkürler peki öyle bi erkegin bi bayanı gördügü zaman ereksiyonu söz konusu mu?ama bayan derken her önüne gelen bayan için demiyorum arada bi hormonlarının sık çalıştıgı dönemlerde diyim bi bayanı görüp ereksiyon olabiliyo mu? bak bu soruları soruyorum çünkü sadece ben mi böyleyim yoksa herkes mi onu merak ediyorum çok nadirde olsa cinsel anlamda bazen bi bayanı hayal edebiliyorum ve bu benim sinirlerimi bozuyoo acaba diyorum hormonlardan mı?

deli dumrul 02/09/2008 17:17 tarihinde yazdıXX'e sesleniyorum ben 18 yaşımdayım ve ameliyatımı kendim karşılamak için para kazanmaya çalışıyorum bu belki de birkaç yılımı alacak benim kaygım, görünüşten belli olması sen tamamen erkek görünüşündeyim diyorsun

deli dumrul 02/09/2008 18:27 tarihinde yazdıyazdığım yarım çıkmış, herneyse görünüşünden tam olarak bahsedebilir misin, bazı göğüs ameliyatları derin izler bırakıyor, ayrıca doğal görünmüyor seninki bu açıdan başarılı mı ayrıca bu ameliyatların herhangi bir riski var mı internetten lando thomas adlı kişinin resimlerine bakmıştım, gayet doğal görünüyordu, yurt dışında ameliyat olmak daha mı iyi olur teşekkür ederim

doğan 07/09/2008 22:36 tarihinde yazdıselamlar;
ameliyat konusunda bilginiz olur diye yazıyorum buraya, bilgisi olanın aydınlatmasını rica ediyorum, sorunum şu ;
20 yaşında bir erkeğim ama sesim olması gerekenden daha ince, doktor sol ses telimin normalden ince oldugunu ve yapılabilecek hiçbirşey olmadıgını söyledi ama bu cevap tabii olarak beni tatmin etmedi, bunun bir çözümü olmalı diye düşünüyorum sorularım şunlar;
1bu ameliyatı ünv hastanelerinden birinde (istanbulda)yaptırabilirmiyim yada bir istanbulda bir özel hastanede ve en önemlisi bu ameliyatı ssk karşılıyormu? çünkü ssk karşılamazsa yaptıramayacagım ve bu olay sosyal hayatımı ciddi bi biçimde etkiliyor, bilmeyen anlayamaz
2 bu ameliyat uzun süren bir ameliyatmı, ameliyat sonrası ses hemen değişirmi, sizce yaptırmalımıyım? inanın zor durumdayım, cevaplarsanız sevinirim ,saygılar

oha 12/09/2008 01:28 tarihinde yazdıyuh ya onun yerine adam gibi hormon alın dışardan düzelirsiniz

Burçak 06/10/2008 02:13 tarihinde yazdıslm arkadaşlar belli başlı sorularım olcak Ben bir erkeğim fakat kadınsı bir vücudum var ve bunu kullanarak dahada geliştirmek istiyorum
Ben ilk olarak kadınsılıgımı arttırmak istiyorum göğüs vs cinsel organ ameliyatı henüz düşünmüyorum cinsel organ ameliyatı olmadan kadın gibi bir görünüme nasıl sahip olabilirim? göğüsler büyücek gibi vs tabiki zmn neyi gösterir bilemem zamanla kadın olmayıda düşünebilirim
doktorlardan yada piskoloklardan nasıl yardım alabilirim?
ayrıca cinsel organ ameliyatı yani bayan olmadıgım halde gidebileceğim kuaförler var mı nerelerde bakım yaptırabilirim?

KAYNAK: http://www.lambdaistanbul.org/php/ma...29&icerikID=56
=MaGmA= isimli Üye şimdilik offline konumundadır   Alıntı ile Cevapla
The Following 3 Users Say Thank You to =MaGmA= For This Useful Post:
sibelnur32 (07-24-2009), siwan (10-13-2008), wolwes (02-20-2011)
Google Sponsoru

Şu an bu konuyu görüntüleyen kullanıcı sayısı: 7 (0 üye ve 7 misafir)

Konu Araçları
Stil